reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Odnośnie odctnagania - od razu dziecku podaje po ściągnięciu bo niestety też mało mam pokarmu. Po trzech godzinach 90ml odciągam... 😐A wtedy dziecko powinno zjeść z piersi więc wyjście z domu nie istnieje...
Hej ! Urodziłam w styczniu 2021 I pamiętam przygodę z karmieniem. Ilość odciagnietego pokarmu nie obrazuje czy go masz czy nie.
Mój syn na pol roku ważył bodajże 10 kg, a był tylko na piersi, a ja po dwóch miesiącach nie miałam opcji żeby chociaż 30 ml odciągnąć.
 
reklama
Hej ! Urodziłam w styczniu 2021 I pamiętam przygodę z karmieniem. Ilość odciagnietego pokarmu nie obrazuje czy go masz czy nie.
Mój syn na pol roku ważył bodajże 10 kg, a był tylko na piersi, a ja po dwóch miesiącach nie miałam opcji żeby chociaż 30 ml odciągnąć.
To mnie pocieszyłaś, bo ja śmieszne ilości odciągam.
 
My mieliśmy też remont u siebie, bo górę wykanczamy. Panowie szlifowali i ogolnie prace trwały. A mała spała i nawet nie drgnęła🤣 ja ogolnie sprzatam przy niej, włączam roombę i śpi 🤣

Ja się cały czas waham jeżeli chodzi o te szczepienia na pneumokoki i rotawirusy. Słyszałam, że ta rota możemy się zarazić po tej doustnej szczepionce. Możecie się wypowiedzieć? 🤔
Jesteśmy 3 dni po szczepionce 6 w 1 i rota. Wszystko Ok. Nic niepokojącego się nie wydarzyło. 24.03 mamy szczepienie na pneumokoki.
 
U nas przyplątał się od soboty katarek... Odciągam aspiratorem z użyciem wody morskiej to jakoś udaje się czyścić. Na szczęście nie mocny. Przedwczoraj młoda zaczęła pokaslywac więc zabrałam na dyżur do lekarza. Osłuchowo czysto. Jeszcze ja miałam jakąś biegunkę wczorajszej nocy a młoda przed wizytą u lekarza dostała również biegunki i zwymiotowała mlekiem na przewijak, ale zalecenie lekarza było więcej poić. 🤷Na szczęście jak wrocilismy to było już normalnie te kupki, ale młoda cały czas pod moją obserwacją.
My w środę zaczynamy rehabilitacje na asymetrię i wzmożone napięcie w linii obręczy barkowej, mała nie pracuje dobrze mięśniami którymi powinna. Jestem ciekawa jakie będą efekty i czy szybko da sie to wypracować. Koszt jednak są to dodatkowe a też nie chce jej męczyć. Niestety trzeba. Pani pokazała nam generalnie jak pielęgnować i podnosić malutka, co ma pomóc w zwalczaniu tych wad.
 
U nas przyplątał się od soboty katarek... Odciągam aspiratorem z użyciem wody morskiej to jakoś udaje się czyścić. Na szczęście nie mocny. Przedwczoraj młoda zaczęła pokaslywac więc zabrałam na dyżur do lekarza. Osłuchowo czysto. Jeszcze ja miałam jakąś biegunkę wczorajszej nocy a młoda przed wizytą u lekarza dostała również biegunki i zwymiotowała mlekiem na przewijak, ale zalecenie lekarza było więcej poić. 🤷Na szczęście jak wrocilismy to było już normalnie te kupki, ale młoda cały czas pod moją obserwacją.
My w środę zaczynamy rehabilitacje na asymetrię i wzmożone napięcie w linii obręczy barkowej, mała nie pracuje dobrze mięśniami którymi powinna. Jestem ciekawa jakie będą efekty i czy szybko da sie to wypracować. Koszt jednak są to dodatkowe a też nie chce jej męczyć. Niestety trzeba. Pani pokazała nam generalnie jak pielęgnować i podnosić malutka, co ma pomóc w zwalczaniu tych wad.
Fajna stronka apropo pielęgnacji, noszenia i odbijania.
 
Jesteśmy 3 dni po szczepionce 6 w 1 i rota. Wszystko Ok. Nic niepokojącego się nie wydarzyło. 24.03 mamy szczepienie na pneumokoki.
My właśnie wczoraj mieliśmy pneumokoki i rota. Poza większa częstotliwością wypróżniania (bo robi kupkę raz na dwa dni), to wczoraj z kilka razy zrobiła. No i spała prawie cały dzień po szczepieniu.

Dziewczyny czy bierze któraś z was tabletki Slinda? Mnie po nich boli brzuch, jest mi niedobrze i apetyt mam mniejszy, rano zjem tylko tyle, żeby coś w brzuchu było…. I dobrze i niedobrze 🤔 dopiero dwa tygodnie biorę, wiec może przejdzie
 
Córcia płacze prawie codziennie w godz.17:30-20:00 przez około 30min. do max 2 godzin. Płacze tak jakby ją ze skóry obdzierali. Nic nie pomaga. Dopiero pada ze zmęczenia i zasypia,ale przez długi czas zanosi się co powoduje efekt moro i wybudza i czasami powoduje ponowny płacz. Myśleliśmy że to może kolka i dostaliśmy espumisan, ale nie ma efektu. Może to skoki rozwojowe? A może normalne? Martwi mnie fakt braku możliwości uspokojenia jej 😩.
 
Córcia płacze prawie codziennie w godz.17:30-20:00 przez około 30min. do max 2 godzin. Płacze tak jakby ją ze skóry obdzierali. Nic nie pomaga. Dopiero pada ze zmęczenia i zasypia,ale przez długi czas zanosi się co powoduje efekt moro i wybudza i czasami powoduje ponowny płacz. Myśleliśmy że to może kolka i dostaliśmy espumisan, ale nie ma efektu. Może to skoki rozwojowe? A może normalne? Martwi mnie fakt braku możliwości uspokojenia jej 😩.
Wiesz, moja córeczka przez jakiś czas płakała od 17 do 18:30 (do czasu kapieli), bo była zmęczona i chciała chyba po prostu szybciej. Teraz jak wie, że ta kąpiel będzie to jest ok. O której kapiecie córeczkę? Może za późno dla niej? Jak wyglada jej kładzenie?
 
reklama
Wiesz, moja córeczka przez jakiś czas płakała od 17 do 18:30 (do czasu kapieli), bo była zmęczona i chciała chyba po prostu szybciej. Teraz jak wie, że ta kąpiel będzie to jest ok. O której kapiecie córeczkę? Może za późno dla niej? Jak wyglada jej kładzenie?
Kąpiemy po unormowaniu sytuacji lub około 19. Spać kładziemy między 20 a 21, tak żeby już spała o 21. Budzi się około 6 (nocne karmienie co 2 godz.). Potem drzemka pół godzinna między 7-9 (dosypia). I praktycznie nie śpi w ciągu dnia. Może ze dwie godziny przy cycu. Od urodzenia tak ma, że nie śpi w dzień (z wyjątkiem kilku pojedynczych dni).
 
Do góry