reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

U mnie że skurczy występuje tylko (albo aż) twardnienie brzucha. I o ile czasami jest to kilka razy na dzień o tyle zdarza się - tak jak np dziś rano - że powtarzało się dosłownie co 5 minut, później trochę rzadziej i dopiero jakiś czas temu ustało. Już pytałam o to kilka razy położną i ginekologa ale zapewniają że jest ok. Mam tylko przypisane końskie dawki magnezu, więc mam nadzieję że doczekam terminu bez niespodzianek :)
 
reklama
Hej dziewczyny, mam pytanie :) do kiedy dzidziuś może się obrócić w brzuszku główką w dół? :) trzy tygodnie temu dzidziuś leżał główką w dół, a teraz główką do góry. 31+2 dni
U mnie też w 31 tygodniu wrócił główką w górę, a teraz znowu jest do dołu. Lekarze mówili mi, że czasami bywa tak, że przyjmują do CC w związku z ułożeniem miednicowym, robią USG i tu niespodzianka, bo maluch przygotowany do wyjścia jak należy 🙂
 
U mnie też skurcze pojawiają się dość często w ciągu dnia. Jednego dnia już myślałam czy na sor jechać bo skurcze co 30 minut ale odpoczynek wystarczył. Strasznie nie chce urodzić w grudniu 😓 niech siedzi synek w brzuszku jeszcze...
Pierwszego urodziłam w 40tc przez CC ponieważ wywoływanie porodu nic nie dało. Wiadomo że każda ciąża i poród są inne ...
 
Dziewczyny kochane, jak odczuwacie pozycje pośladkową /poprzeczną?
U mnie aktualnie skończony 33tydzien. 3 tyg temu mały leżał miednicowo, ale ruchy wtedy nie były jeszcze aż tak intensywne, więc nie kojarzę jak ja to odczuwałam. Aktualnie czuje wypychanie stóp z prawej, a z lewej czuje wypychanie główki lub tyłeczka - czyli właściwie mały rozciąga mi brzuch na boki. Czkawkę czuję po lewej, stronie dość nisko nad biodrem, ale namacalnie ( po położeniu ręki na brzuch) czuć ją też na wysokości pępka. . Wzięłam dziś z ciekawości detektor, I serduszko słyszę poniżej pępka więc teoretycznie wszystko wskazuje na to , że mały leży główkowo chociaż w dolnej części brzucha nie wyczuwam żadnej wypukłości. 2 duże wypukłe kule wyczuwam za to po równoległych stronach brzucha. Wizyta za tydzień więc wtedy się dowiem jak się ten mój akrobata ułożył, ale już teraz jestem mega ciekawa fajnie by było poczytać jak Wy odczuwacie położenia swoich maluchów. :)
 
Dziewczyny kochane, jak odczuwacie pozycje pośladkową /poprzeczną?
U mnie aktualnie skończony 33tydzien. 3 tyg temu mały leżał miednicowo, ale ruchy wtedy nie były jeszcze aż tak intensywne, więc nie kojarzę jak ja to odczuwałam. Aktualnie czuje wypychanie stóp z prawej, a z lewej czuje wypychanie główki lub tyłeczka - czyli właściwie mały rozciąga mi brzuch na boki. Czkawkę czuję po lewej, stronie dość nisko nad biodrem, ale namacalnie ( po położeniu ręki na brzuch) czuć ją też na wysokości pępka. . Wzięłam dziś z ciekawości detektor, I serduszko słyszę poniżej pępka więc teoretycznie wszystko wskazuje na to , że mały leży główkowo chociaż w dolnej części brzucha nie wyczuwam żadnej wypukłości. 2 duże wypukłe kule wyczuwam za to po równoległych stronach brzucha. Wizyta za tydzień więc wtedy się dowiem jak się ten mój akrobata ułożył, ale już teraz jestem mega ciekawa fajnie by było poczytać jak Wy odczuwacie położenia swoich maluchów. :)
Ja mam wrażenie że moja leży w poprzek bo najczęściej ruchy czuję jednocześnie w lewej dolnej części brzucha i prawej górnej. Przypuszczam że u dołu główka, a u góry nóżki, bo ruchy są bardziej intensywne. W piątek mam wizytę więc się dowiem jak jest w rzeczywistości :)
 
Ja w piątek byłam na wizycie i Mały 2,5kg 33tyd💪 kolejna wizyte mam 17 grudnia a potem po świętach mam się zjawić w szpitalu I mam mieć spotkanie z kardiologiem, jeśli będzie wszystko ok to mogę czekać na styczeń na cc ale w szpitalu...🙈 mam nadzieje, że się uda i Mały pojawi się w styczniu ale jak sobie pomyślę o tym, że mam tyle siedzieć w szpitalu to zaczynam siać dramat a wiadomo, że moje i jego zdrowie najważniejsze 🤦‍♀️ jesteście już spakowane? Ja dopiero zaczynam ale idzie mi to strasznie kiepsko ;D
Musze jeszcze przygotować jakieś 2-3 komplety na wyjście dla Małego ale nie wiem co z czym połączyć żeby jakoś to miało ręce i nogi🤔
Też bym już dekorowała dom i stroiła choinke;) nawet już miałam mega kłótnie o to z mężem, że za wcześnie i w ogóle ale udało sie chociaż ją rozłożyć i ustawić w salonie wiec coś wyszło na moje;p
 
Dziewczyny kochane, jak odczuwacie pozycje pośladkową /poprzeczną?
U mnie aktualnie skończony 33tydzien. 3 tyg temu mały leżał miednicowo, ale ruchy wtedy nie były jeszcze aż tak intensywne, więc nie kojarzę jak ja to odczuwałam. Aktualnie czuje wypychanie stóp z prawej, a z lewej czuje wypychanie główki lub tyłeczka - czyli właściwie mały rozciąga mi brzuch na boki. Czkawkę czuję po lewej, stronie dość nisko nad biodrem, ale namacalnie ( po położeniu ręki na brzuch) czuć ją też na wysokości pępka. . Wzięłam dziś z ciekawości detektor, I serduszko słyszę poniżej pępka więc teoretycznie wszystko wskazuje na to , że mały leży główkowo chociaż w dolnej części brzucha nie wyczuwam żadnej wypukłości. 2 duże wypukłe kule wyczuwam za to po równoległych stronach brzucha. Wizyta za tydzień więc wtedy się dowiem jak się ten mój akrobata ułożył, ale już teraz jestem mega ciekawa fajnie by było poczytać jak Wy odczuwacie położenia swoich maluchów. :)
Ja mojego czuje idealnie a leży właśnie tak jak u Ciebie, tj. Główka na dole, dupa z lewej strony nadbrzusza a stopki wypycha z prawej strony podbrzusza 😉Jak mój mi robi usg to sama się dziwie gdzie ta główka się tam mieści, tez nic nie wyczuwam palcami
 
Ja w piątek byłam na wizycie i Mały 2,5kg 33tyd💪 kolejna wizyte mam 17 grudnia a potem po świętach mam się zjawić w szpitalu I mam mieć spotkanie z kardiologiem, jeśli będzie wszystko ok to mogę czekać na styczeń na cc ale w szpitalu...🙈 mam nadzieje, że się uda i Mały pojawi się w styczniu ale jak sobie pomyślę o tym, że mam tyle siedzieć w szpitalu to zaczynam siać dramat a wiadomo, że moje i jego zdrowie najważniejsze 🤦‍♀️ jesteście już spakowane? Ja dopiero zaczynam ale idzie mi to strasznie kiepsko ;D
Musze jeszcze przygotować jakieś 2-3 komplety na wyjście dla Małego ale nie wiem co z czym połączyć żeby jakoś to miało ręce i nogi🤔
Też bym już dekorowała dom i stroiła choinke;) nawet już miałam mega kłótnie o to z mężem, że za wcześnie i w ogóle ale udało sie chociaż ją rozłożyć i ustawić w salonie wiec coś wyszło na moje;p
Ja stroniłam wczoraj właśnie choinkę 😂 Czuje jakieś dziwny niepokój, czuje się coraz gorzej i nie wiedząc jak długo będę miała czas dla siebie i nacieszeniem się klimatem świat, tez się musiałam wręcz wyklucac z mężem co do dekoracji 😶
Jeśli Cię to pocieszy to napisze, ze u mnie jak nic się wcześniej nie zacznie to w Wigilie kładą mnie na oddział na wywoływanie (cukrzyca ciążowa), także nawet świat nie spędzę w domu 😔
 
reklama
Dziewczyny kochane, jak odczuwacie pozycje pośladkową /poprzeczną?
U mnie aktualnie skończony 33tydzien. 3 tyg temu mały leżał miednicowo, ale ruchy wtedy nie były jeszcze aż tak intensywne, więc nie kojarzę jak ja to odczuwałam. Aktualnie czuje wypychanie stóp z prawej, a z lewej czuje wypychanie główki lub tyłeczka - czyli właściwie mały rozciąga mi brzuch na boki. Czkawkę czuję po lewej, stronie dość nisko nad biodrem, ale namacalnie ( po położeniu ręki na brzuch) czuć ją też na wysokości pępka. . Wzięłam dziś z ciekawości detektor, I serduszko słyszę poniżej pępka więc teoretycznie wszystko wskazuje na to , że mały leży główkowo chociaż w dolnej części brzucha nie wyczuwam żadnej wypukłości. 2 duże wypukłe kule wyczuwam za to po równoległych stronach brzucha. Wizyta za tydzień więc wtedy się dowiem jak się ten mój akrobata ułożył, ale już teraz jestem mega ciekawa fajnie by było poczytać jak Wy odczuwacie położenia swoich maluchów. :)
Ja czuję ruchy głównie na dole (położenie główkowe), czkawkę też bardziej na dole, a na ktg po podłączeniu serduszko jest poniżej pępka. Z opowieści koleżanek powinien kopać mnie po żebrach, a tego nie robi. Czasami czuję ruchy po bokach, ale raz z jednej strony raz z drugiej.
 
Do góry