reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Super te Wasze dzieciaczki rosną ❤ moja Lilka w 29tc4d ważyła 1369g (wizyta w piątek). Niestety przeplatała się u mnie grzybica pochwy i lecze. W poniedziałek kontrola czy ustępuje i mam też III badanie prenatalne. Od razu zapytam lekarza o ktg bo też słyszałam, że u niego robi sie od 30tc, a mi nic nie wspominał żeby się umówić. Czasem mnie wkurza, że nawet lekarzy same musimy pilnować.
 
reklama
Super te Wasze dzieciaczki rosną ❤ moja Lilka w 29tc4d ważyła 1369g (wizyta w piątek). Niestety przeplatała się u mnie grzybica pochwy i lecze. W poniedziałek kontrola czy ustępuje i mam też III badanie prenatalne. Od razu zapytam lekarza o ktg bo też słyszałam, że u niego robi sie od 30tc, a mi nic nie wspominał żeby się umówić. Czasem mnie wkurza, że nawet lekarzy same musimy pilnować.
Niestety trzeba pilnować. Mój mi nawet zalecił żebym go sprawdzała! Powiedział, że lekarz też człowiek i może się wydarzyć coś co przeoczy z racji "złego dnia" i że fajnie jak wie, że przyszła mama go kontroluje (przynajmniej szczery). Teraz w szpitalu też mi robili wymazy, żeby sprawdzić czy jakiś stan zapalny się nie wdał, bo ponoć często jest tak, że po samych upławach nie widać żeby się coś działo, a stan zapalny jest i może powodować skurcze i przedwczesny poród! Więc czekam na wyniki...
 
Cześć dziewczyny :) u mnie dziś 28+2 tc. Na dzisiejszym usg malutka ważyła 1518 g :) termin z ostatniej miesiączki na 30 stycznia a z usg wskoczyło dziś na 17 stycznia. Jak to jest w rzeczywistości? Dzieci rodzą się częściej w terminie z miesiączki czy usg?
 
Najbardziej wiarygodny termin jest z pierwszych prenatalnych. U mnie już tyle roznych dat było.. ostatnio gin powiedziała, że 5 stycznia, a na początku ciąży słyszałam, ze 15-16.
Moja 15miesieczna córka urodziła się dwa dni przed terminem z połówkowego. Teraz z połówkowego jest 8 stycznia, więc może przed szóstym stycznia się urodzi kolejne[emoji16]
Cześć dziewczyny :) u mnie dziś 28+2 tc. Na dzisiejszym usg malutka ważyła 1518 g :) termin z ostatniej miesiączki na 30 stycznia a z usg wskoczyło dziś na 17 stycznia. Jak to jest w rzeczywistości? Dzieci rodzą się częściej w terminie z miesiączki czy usg?
 
Cześć dziewczyny :) u mnie dziś 28+2 tc. Na dzisiejszym usg malutka ważyła 1518 g :) termin z ostatniej miesiączki na 30 stycznia a z usg wskoczyło dziś na 17 stycznia. Jak to jest w rzeczywistości? Dzieci rodzą się częściej w terminie z miesiączki czy usg?
Mi położna powiedziała że tylko 30% dzieci rodzi się w planowanym terminie porodu [emoji6]
 
Dobre pytanie [emoji846] U mnie wg. om 28.01 a wg. usg raz 23 a raz 25 styczeń [emoji2370]
Cześć dziewczyny :) u mnie dziś 28+2 tc. Na dzisiejszym usg malutka ważyła 1518 g :) termin z ostatniej miesiączki na 30 stycznia a z usg wskoczyło dziś na 17 stycznia. Jak to jest w rzeczywistości? Dzieci rodzą się częściej w terminie z miesiączki czy usg?
 
Odnośnie ktg to u mnie położna ok 25 tygodnia dała namiary na sklep internetowy, żebym kupiła sobie pasy i z nimi później przychodziła na ktg. U mnie ktg wykonuje się od 30 tygodnia. Lekarz nic nie mówił, tylko położna, że jak będę się rejestrować na następną wizytę, to żebym wspomniałam, że będę miała ktg wykonane przed wejściem do lekarza.
 
reklama
Odnośnie ktg to u mnie położna ok 25 tygodnia dała namiary na sklep internetowy, żebym kupiła sobie pasy i z nimi później przychodziła na ktg. U mnie ktg wykonuje się od 30 tygodnia. Lekarz nic nie mówił, tylko położna, że jak będę się rejestrować na następną wizytę, to żebym wspomniałam, że będę miała ktg wykonane przed wejściem do lekarza.
Musisz mieć swoje pasy? Nie słyszałam jeszcze od nikogo o takiej sytuacji. Może się boją bo covid?
 
Do góry