reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Ej dziewczyny a jak u Was z ruchami maluchów? U mnie jest 30 tyd i jakoś tak mniej tych ruchów.. tak jak co chwile praktycznie cos czułam bo kopał i czułam jak się przemieszczał tak teraz od paru dni to czuje ruchy ale takie spokojniejsze. Czytałam, że niby teraz robi się coraz wiekszy i ma mniej miejsca ale aż dziwne, że praktycznie z dnia na dzień tak się porobiło 🤔 na wizycie tydzien temu Mały ważył 1500g i bylo wszystko dobrze. Nie wiem, chyba jestem przewrażliwiona 😔
 
reklama
Ej dziewczyny a jak u Was z ruchami maluchów? U mnie jest 30 tyd i jakoś tak mniej tych ruchów.. tak jak co chwile praktycznie cos czułam bo kopał i czułam jak się przemieszczał tak teraz od paru dni to czuje ruchy ale takie spokojniejsze. Czytałam, że niby teraz robi się coraz wiekszy i ma mniej miejsca ale aż dziwne, że praktycznie z dnia na dzień tak się porobiło 🤔 na wizycie tydzien temu Mały ważył 1500g i bylo wszystko dobrze. Nie wiem, chyba jestem przewrażliwiona 😔
Ja aktualnie 32 tc (termin na 31 grudnia i dlatego jestem i na forum grudniowym i styczniowym 😅). Mój wazy ponad 2 kilo, od jakiegoś 5 miesiąca chyba, codziennie czuje jego ruchy. Teraz już przeważnie najintensywniejszej są wieczorami, jako, ze jestem szczupła to mam z tego zero przyjemności 😟 Sile ma jak to chłopak a matka cierpi 😒
Jak wizytę miałaś tydzień temu i wszystko było ok z dzieckiem to nie ma się czym martwić. Faktycznie im większe tym mniej miejsca ma by sobie pofikac, pewnie już się tylko troszkę poprzeciąga i powierci. A połóż się na boku i daj sobie pół godzinki, godzinkę i postaraj się wyczuć każdy ruch. Coś słodkiego nie pobudza go? Mój po kawie albo słodkim to dopiero daje mi wycisk
 
Ej dziewczyny a jak u Was z ruchami maluchów? U mnie jest 30 tyd i jakoś tak mniej tych ruchów.. tak jak co chwile praktycznie cos czułam bo kopał i czułam jak się przemieszczał tak teraz od paru dni to czuje ruchy ale takie spokojniejsze. Czytałam, że niby teraz robi się coraz wiekszy i ma mniej miejsca ale aż dziwne, że praktycznie z dnia na dzień tak się porobiło 🤔 na wizycie tydzien temu Mały ważył 1500g i bylo wszystko dobrze. Nie wiem, chyba jestem przewrażliwiona 😔
Ja zaczęłam 29 tydzień, mam podobnie jak Ty mówisz. Z tym że u mnie są dni że bardziej czuje a są ze właśnie tak delikatnie... Wizytę mam w środę. Słyszałam, że właśnie dziecko mam coraz mniej miejsca i ruchy też będą inne. A jak u Ciebie z położeniem? Bo u mnie było oststnio miednicowe i też lekarz mówi że ruchy wtedy inaczej się odczuwa. Głowa do góry na pewno jest wszystko ok :)
 
Ja zaczęłam 29 tydzień, mam podobnie jak Ty mówisz. Z tym że u mnie są dni że bardziej czuje a są ze właśnie tak delikatnie... Wizytę mam w środę. Słyszałam, że właśnie dziecko mam coraz mniej miejsca i ruchy też będą inne. A jak u Ciebie z położeniem? Bo u mnie było oststnio miednicowe i też lekarz mówi że ruchy wtedy inaczej się odczuwa. Głowa do góry na pewno jest wszystko ok :)
Wiesz co w sumie to nie wiem jak teraz ale na połówkowych był glowka do dołu 🤔 poleżałam na boku to lepiej czułam ruchy także troche się uspokoiłam ale mam taki zjazd nastroju, że szok.. ale mąż dzielnie walczy o jego poprawę także no będzie lepiej;)
 
@Grabi90 wczoraj podczas USG pani doktor powiedziała, że moja młoda ułożona jest w poprzek (30 tydzień). Stwierdziła też, że na tym etapie może zmieniać pozycję co kilka godzin i np za dwie godziny być głową do dołu, a za kolejne dwie głową do góry. Ja czuję czasem np większy nacisk na pęcherz i to taki, jakby właśnie główką pchała, innym razem czuję tam nóżki, a jeszcze innym kopie na dwie strony w poprzek.
Także głowa do góry 😊
Moja mała potrafi jedną noc całą szaleć, a następną np całą prześpimy w spokoju.
 
Hej Dziewczynki:) ja już 31+2 :) ruchy dziecka czuje ciągle , jakiś mały szaleniec rośnie :p
Od 30tc liczę ruchy i mam odliczać od godziny 9 i zaznaczać o której godzinie będzie 10 ruchów. Ja już 9.20-30 mam te 10 ruchów:D aż zastanawia mnie czy to jest wszystko okej ?

Niestety dopadło mnie chorobsko...myslalam, że to przeziębienie, ale jak straciłam węch I smak to odrazu domyśleć można było się najgorszego :( No i niestety... covid mi się przyplątał.. mam nadzieję, że przejdę go jakoś w miarę spokojnie i że małemu nic się nie stanie.
Przez to chyba spakuje się w razie coś do szpitala, bo różnie może być..
Szkoda tez , bo 15go miałam mieć duże usg w 3d i niestety ale będę musiała to przełożyć.
A jak u Was ? Mam nadzieję, że lepiej niż u mnie :*
 
Współczuję choróbska [emoji51] Sama ostatnio przez nie przechodziłam, i równiez nie czułam ani węchu ani smaku [emoji2370] Gorączki nie miałam, wygrzałam się, wcinałam imbir, czosnek i cebulę na potęgę i dzięki Bogu przeszło. Życzę żebyś równie szybko wróciła do zdrówka [emoji1694]

Ja dziś 28+2 i też w jeden dzień czuje intensywne ruchy a w kolejnym dniu tylko delikatne smyranie.
Hej Dziewczynki:) ja już 31+2 :) ruchy dziecka czuje ciągle , jakiś mały szaleniec rośnie [emoji14]
Od 30tc liczę ruchy i mam odliczać od godziny 9 i zaznaczać o której godzinie będzie 10 ruchów. Ja już 9.20-30 mam te 10 ruchów:D aż zastanawia mnie czy to jest wszystko okej ?

Niestety dopadło mnie chorobsko...myslalam, że to przeziębienie, ale jak straciłam węch I smak to odrazu domyśleć można było się najgorszego :( No i niestety... covid mi się przyplątał.. mam nadzieję, że przejdę go jakoś w miarę spokojnie i że małemu nic się nie stanie.
Przez to chyba spakuje się w razie coś do szpitala, bo różnie może być..
Szkoda tez , bo 15go miałam mieć duże usg w 3d i niestety ale będę musiała to przełożyć.
A jak u Was ? Mam nadzieję, że lepiej niż u mnie :*
 
Współczuję choróbska [emoji51] Sama ostatnio przez nie przechodziłam, i równiez nie czułam ani węchu ani smaku [emoji2370] Gorączki nie miałam, wygrzałam się, wcinałam imbir, czosnek i cebulę na potęgę i dzięki Bogu przeszło. Życzę żebyś równie szybko wróciła do zdrówka [emoji1694]

Ja dziś 28+2 i też w jeden dzień czuje intensywne ruchy a w kolejnym dniu tylko delikatne smyranie.
Bardzo dziękuję;* tez się kuruje w domku i mam nadzieję, że aby nie będzie gorzej a dam radę :)
Wezmę z Ciebie przykład i też będę się raczyć cebula, czosnkiem :) dobrze, że nie mam smaka, więc można jeść i jesc :D haha
 
reklama
Hej Dziewczynki:) ja już 31+2 :) ruchy dziecka czuje ciągle , jakiś mały szaleniec rośnie :p
Od 30tc liczę ruchy i mam odliczać od godziny 9 i zaznaczać o której godzinie będzie 10 ruchów. Ja już 9.20-30 mam te 10 ruchów:D aż zastanawia mnie czy to jest wszystko okej ?

Niestety dopadło mnie chorobsko...myslalam, że to przeziębienie, ale jak straciłam węch I smak to odrazu domyśleć można było się najgorszego :( No i niestety... covid mi się przyplątał.. mam nadzieję, że przejdę go jakoś w miarę spokojnie i że małemu nic się nie stanie.
Przez to chyba spakuje się w razie coś do szpitala, bo różnie może być..
Szkoda tez , bo 15go miałam mieć duże usg w 3d i niestety ale będę musiała to przełożyć.
A jak u Was ? Mam nadzieję, że lepiej niż u mnie :*

Dużo zdrówka, ja covida miała przed ciąża praktycznie rok temu, objawów jako tako wtedy w ogóle nie miałam poza utrata węchu i smaku bardzo długo mi wracało bo około 4 miesiące.

Mój mały ma dni bardziej ruchliwe a dni mniej ruchliwe dziś z rana tak się fajnie ruszał i wypychał że nagrałam filmik na pamiątkę, myślę że z biegiem ciąży filmiki będą coraz lepsze gdy mały będzie miał coraz mniej miejsca 🤣🤣🤣🤣
 
Do góry