reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Cześć dziewczyny.
Chciałabym do was dołączyć. Przybliżony termin porodu mam na 12 stycznia. Jest to moja pierwsza ciąża i przyznam, że troche się obawiam czy dam sobie radę z takim maluszkiem. Moja droga do ciąży trwała 6 długich lat więc tym bardziej się cieszymy. Będzie córeczka. 31 sierpnia miałam badanie II trymestru (20tc2d). Mała ważyła 322g. Ruchy czuje od 19 tc. Super uczucie i jednocześnie bardzo dziwne :) Od początku ciąży czuje się bardzo dobrze i nie mam żadnych objawów. Jedynie w I trymestrze zasypialam na stojąco. Chętnie Was poczytam, te doświadczone mamy jak i te które zostaną mamą poraz pierwszy. Stron jest strasznie duzo więc mam nadzieję, ze mi wybaczcie jak będę pytać o coś co już było. Pozdrawiam i życzę nudnej i zdrowej ciąży każdej z Nas! :)
Witamy! Życzę dużo zdrówka i spokoju na kolejne tygodnie ciąży.
 
reklama
A mnie dopadło jakieś przeziębienie. Ból gardła na szczęście przeszedł po dwóch dniach ale teraz mnie męczy katar i silny kaszel. Mam zatkane całe zatoki. Wzięłam dziś wolne w pracy ale pewnie jutro będę musiała wrócić bo będą fochy 🙄
Co do ruchów to u mnie dziś 20+2 tydzień ciąży i od prawie dwóch tygodni czuje ale bardzo delikatnie i zazwyczaj w okolicach popołudnia w pozycji siedzącej. Trochę się niepokoje ale z drugiej strony na USG w zeszłym tygodniu wyszło wszystko dobrze i tak sobie tłumaczę że to może ze względu na łożysko na przedniej ścianie czuje je tak delikatnie.
 
Hej. Ja też chciałabym dołączyć. Termin na 15.01 a dziś mamy 21t+4d. Niestety akurat ciąża mi daje się mocno we znaki. Wcześniej potworne mdłości i wymioty przez maj aż do końca lipca. Problemy z błędnikiem takie, że aż nie mogłam pracować ani nawet oglądać telewizji czy przeglądać strony internetowych, podróże praktycznie odpadały. Teraz jak w końcu skończyły się mdłości chwilę odsapnelam a pojawiły zawroty głowy, refluks taki że czasem nie śpię a w dzień czasem ledwo żyje z powodu bólu żołądka, na szczęście zgaga co kilka dni się pojawia. Plus czasem ból pleców przy dłuższym chodzeniu.
Chciałabym was właśnie też zapytać, czy zdarza się wam mieć zawroty głowy? Dziś poszłam do sklepu, a do najbliższego mam z 15 minut drogi. Najpierw po 5 minutach od wyjścia z domu poczułam, że dziecko mi się przesunęło i nagle zachciało mi się mocno siku. Ledwo doszłam do sklepu, gdzie mogłam skorzystać z toalety. Na szczęście w torebce znalazłam jakieś 2zl, inaczej nie wiem czy bym zdążyła 😉 potem weszłam do sklepu i gorąco plus maseczka sprawiły, że zrobiło mi się bardzo słabo. Niestety w pobliżu sklepu jak wyszłam ani żadnej ławeczki ani nic. Tydzień temu miałam to samo czekając w kolejce, gdzie też było bardzo duszno i dłużej stałam i długo dochodziłam do siebie. Wcześniej miałam tak po badaniach i jak były upały, a jeszcze przez kilka lat przy mocnych okresach i takich atakach bólu okresowego, który pojawiał się nagle i przechodził po godzinie...
 
Hej. Ja też chciałabym dołączyć. Termin na 15.01 a dziś mamy 21t+4d. Niestety akurat ciąża mi daje się mocno we znaki. Wcześniej potworne mdłości i wymioty przez maj aż do końca lipca. Problemy z błędnikiem takie, że aż nie mogłam pracować ani nawet oglądać telewizji czy przeglądać strony internetowych, podróże praktycznie odpadały. Teraz jak w końcu skończyły się mdłości chwilę odsapnelam a pojawiły zawroty głowy, refluks taki że czasem nie śpię a w dzień czasem ledwo żyje z powodu bólu żołądka, na szczęście zgaga co kilka dni się pojawia. Plus czasem ból pleców przy dłuższym chodzeniu.
Chciałabym was właśnie też zapytać, czy zdarza się wam mieć zawroty głowy? Dziś poszłam do sklepu, a do najbliższego mam z 15 minut drogi. Najpierw po 5 minutach od wyjścia z domu poczułam, że dziecko mi się przesunęło i nagle zachciało mi się mocno siku. Ledwo doszłam do sklepu, gdzie mogłam skorzystać z toalety. Na szczęście w torebce znalazłam jakieś 2zl, inaczej nie wiem czy bym zdążyła 😉 potem weszłam do sklepu i gorąco plus maseczka sprawiły, że zrobiło mi się bardzo słabo. Niestety w pobliżu sklepu jak wyszłam ani żadnej ławeczki ani nic. Tydzień temu miałam to samo czekając w kolejce, gdzie też było bardzo duszno i dłużej stałam i długo dochodziłam do siebie. Wcześniej miałam tak po badaniach i jak były upały, a jeszcze przez kilka lat przy mocnych okresach i takich atakach bólu okresowego, który pojawiał się nagle i przechodził po godzinie...
A jeszcze dodam że tydzień temu w 20tyg+2d moja dziewczyna miała 350g. Trochę jakas duża rośnie...
 
Hej. Ja też chciałabym dołączyć. Termin na 15.01 a dziś mamy 21t+4d. Niestety akurat ciąża mi daje się mocno we znaki. Wcześniej potworne mdłości i wymioty przez maj aż do końca lipca. Problemy z błędnikiem takie, że aż nie mogłam pracować ani nawet oglądać telewizji czy przeglądać strony internetowych, podróże praktycznie odpadały. Teraz jak w końcu skończyły się mdłości chwilę odsapnelam a pojawiły zawroty głowy, refluks taki że czasem nie śpię a w dzień czasem ledwo żyje z powodu bólu żołądka, na szczęście zgaga co kilka dni się pojawia. Plus czasem ból pleców przy dłuższym chodzeniu.
Chciałabym was właśnie też zapytać, czy zdarza się wam mieć zawroty głowy? Dziś poszłam do sklepu, a do najbliższego mam z 15 minut drogi. Najpierw po 5 minutach od wyjścia z domu poczułam, że dziecko mi się przesunęło i nagle zachciało mi się mocno siku. Ledwo doszłam do sklepu, gdzie mogłam skorzystać z toalety. Na szczęście w torebce znalazłam jakieś 2zl, inaczej nie wiem czy bym zdążyła 😉 potem weszłam do sklepu i gorąco plus maseczka sprawiły, że zrobiło mi się bardzo słabo. Niestety w pobliżu sklepu jak wyszłam ani żadnej ławeczki ani nic. Tydzień temu miałam to samo czekając w kolejce, gdzie też było bardzo duszno i dłużej stałam i długo dochodziłam do siebie. Wcześniej miałam tak po badaniach i jak były upały, a jeszcze przez kilka lat przy mocnych okresach i takich atakach bólu okresowego, który pojawiał się nagle i przechodził po godzinie...
A jak cukier? Jesz regularnie?
 
Glukozę z krwi robiłam dwa razy. Raz zleconą przez ginekologa, a raz sama przy badaniach. Raz wyszło jakoś 75, a raz 72 a normą jest 70 do 95. Na razie na krzywą nie dostałam skierowania.
 
Glukozę z krwi robiłam dwa razy. Raz zleconą przez ginekologa, a raz sama przy badaniach. Raz wyszło jakoś 75, a raz 72 a normą jest 70 do 95. Na razie na krzywą nie dostałam skierowania.
To ten cukier masz niziutki. Nie za niski tylko zwyczajnie niski. Musisz jeść więcej węglowodanów i mniejsze przerwy między posiłkami. To może być właśnie od tego te zawroty. Spróbuj 30 minut przed wyjściem coś zjeść koniecznie z węglowodanami.
 
reklama
Do góry