reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Czasami mężczyzna gin nie zdaje sobie sprawy z rzeczy, o które kobieta w ciąży może myśleć bo dla niego to albo oczywiste albo w ogólne by nie wpadł na takie pytania;)
Pomału zbieram wyprawkę i tak się zastanawiam jakiego proszku używacie do prania ubranek? Co prawda ubranka będę ogarniać jak zaczniemy grzać bo wtedy chwila moment bedzie wszystko suche ale jednak chciałabym wybrać dobry proszek🤔
My używamy tylko płynu z LOVELI , nie uczula córkę i nic się z nimi nie dzieje , polecam ;)
 
reklama
Cześć Dziewczyny.
Dziękuję za odpowiedź 😊
Możecie mi napisać w którym trymestrze przyjełyście szczepionkę i jaką?
Jestem w 22 tygodniu ciąży. Wczoraj zapisałam się na szczepienie w przyszłym tygodniu szczepionką Pfizer.
Mimo to, jestem cała w strachu o maleństwo i staram się dowiedzieć jak najwięcej. Za każdą informację będę bardzo wdzięczna.
 
Hej. Ja też chciałabym dołączyć. Termin na 15.01 a dziś mamy 21t+4d. Niestety akurat ciąża mi daje się mocno we znaki. Wcześniej potworne mdłości i wymioty przez maj aż do końca lipca. Problemy z błędnikiem takie, że aż nie mogłam pracować ani nawet oglądać telewizji czy przeglądać strony internetowych, podróże praktycznie odpadały. Teraz jak w końcu skończyły się mdłości chwilę odsapnelam a pojawiły zawroty głowy, refluks taki że czasem nie śpię a w dzień czasem ledwo żyje z powodu bólu żołądka, na szczęście zgaga co kilka dni się pojawia. Plus czasem ból pleców przy dłuższym chodzeniu.
Chciałabym was właśnie też zapytać, czy zdarza się wam mieć zawroty głowy? Dziś poszłam do sklepu, a do najbliższego mam z 15 minut drogi. Najpierw po 5 minutach od wyjścia z domu poczułam, że dziecko mi się przesunęło i nagle zachciało mi się mocno siku. Ledwo doszłam do sklepu, gdzie mogłam skorzystać z toalety. Na szczęście w torebce znalazłam jakieś 2zl, inaczej nie wiem czy bym zdążyła 😉 potem weszłam do sklepu i gorąco plus maseczka sprawiły, że zrobiło mi się bardzo słabo. Niestety w pobliżu sklepu jak wyszłam ani żadnej ławeczki ani nic. Tydzień temu miałam to samo czekając w kolejce, gdzie też było bardzo duszno i dłużej stałam i długo dochodziłam do siebie. Wcześniej miałam tak po badaniach i jak były upały, a jeszcze przez kilka lat przy mocnych okresach i takich atakach bólu okresowego, który pojawiał się nagle i przechodził po godzinie...
 
Hej hej :) ja na samym początku miałam silne zawroty głowy zapewne z powodu powiększającej się ilości krwi a że od zawsze niskie ciśnienie na poziomie 90/60 to nie dziwię się takim akcjom. Miałam do tej pory spokój a wczoraj wystarczyło że za dużo pochodzilam i też mnie dopadły zawroty i wrażenie omdlenia. Widocznie organizm nakazuje trochę zwolnić i może akurat teraz jakieś ważne rzeczy odgrywają się u maluszków ;) do tego mam teorie po prostu o kręgosłupie gdzie faktycznie ciało przechodzi roszady i może wytworzyć się po prostu jakiś ucisk w kręgach .
 
Cześć Dziewczyny.
Dziękuję za odpowiedź 😊
Możecie mi napisać w którym trymestrze przyjełyście szczepionkę i jaką?
Jestem w 22 tygodniu ciąży. Wczoraj zapisałam się na szczepienie w przyszłym tygodniu szczepionką Pfizer.
Mimo to, jestem cała w strachu o maleństwo i staram się dowiedzieć jak najwięcej. Za każdą informację będę bardzo wdzięczna.
Ja pierwszą dawkę miałam w 16 TC, Pfizer
 
Cześć Dziewczyny.
Dziękuję za odpowiedź 😊
Możecie mi napisać w którym trymestrze przyjełyście szczepionkę i jaką?
Jestem w 22 tygodniu ciąży. Wczoraj zapisałam się na szczepienie w przyszłym tygodniu szczepionką Pfizer.
Mimo to, jestem cała w strachu o maleństwo i staram się dowiedzieć jak najwięcej. Za każdą informację będę bardzo wdzięczna.
Cześć 😊
Ja będę jakoś niedługo się zapisywać na szczepienie. Moja ginekolog powiedziała, ze najlepiej druga dawkę przyjąć około miesiąc przed planowanym porodem, wtedy przeciwciała przejdą tez na maluszka :) no i polecała szczepionki mRNA, bo są lepiej zbadane - czyli Moderna albo Pfizer.
 
reklama
Hej wszystkim przyszlym mamusiom:) ostatnio robilam morfologie i wyszlo, ze mam jakas infekcje, ale cos zwiazanego z grypa bo ze sluzem wszystko bylo dobrze wiec doktor kazal brac mi rutinoscorbin i witaminy Femibion2 , uprzedzil, ze jesli na nastepna wizyte znowu zle wyjda bedzie musial przepisac antybiotyk:/ stad też moje pytanie czy ktos mial podobna sytuacje? Boje się, ze sama infekcja jak i antybiotyk moga zle wplynac na ciaze :/ jestem w 20 tygodniu ciazy wizyte mam za 4 dni.
 
Do góry