reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Hej. Ja też chciałabym dołączyć. Termin na 15.01 a dziś mamy 21t+4d. Niestety akurat ciąża mi daje się mocno we znaki. Wcześniej potworne mdłości i wymioty przez maj aż do końca lipca. Problemy z błędnikiem takie, że aż nie mogłam pracować ani nawet oglądać telewizji czy przeglądać strony internetowych, podróże praktycznie odpadały. Teraz jak w końcu skończyły się mdłości chwilę odsapnelam a pojawiły zawroty głowy, refluks taki że czasem nie śpię a w dzień czasem ledwo żyje z powodu bólu żołądka, na szczęście zgaga co kilka dni się pojawia. Plus czasem ból pleców przy dłuższym chodzeniu.
Chciałabym was właśnie też zapytać, czy zdarza się wam mieć zawroty głowy? Dziś poszłam do sklepu, a do najbliższego mam z 15 minut drogi. Najpierw po 5 minutach od wyjścia z domu poczułam, że dziecko mi się przesunęło i nagle zachciało mi się mocno siku. Ledwo doszłam do sklepu, gdzie mogłam skorzystać z toalety. Na szczęście w torebce znalazłam jakieś 2zl, inaczej nie wiem czy bym zdążyła 😉 potem weszłam do sklepu i gorąco plus maseczka sprawiły, że zrobiło mi się bardzo słabo. Niestety w pobliżu sklepu jak wyszłam ani żadnej ławeczki ani nic. Tydzień temu miałam to samo czekając w kolejce, gdzie też było bardzo duszno i dłużej stałam i długo dochodziłam do siebie. Wcześniej miałam tak po badaniach i jak były upały, a jeszcze przez kilka lat przy mocnych okresach i takich atakach bólu okresowego, który pojawiał się nagle i przechodził po godzinie...
Witamy :))) myśle, ze ciąża to mega wymagający czas i jedno wtedy góry przenoszą a inni… no właśnie :D ja na początku ciąży czułam się mega fatalnie, o spotkaniach ze znajomymi nie było mowy. Może Ty będziesz miała mocno wymagające te 9 miesięcy? Trzeba się jednak oszczędzać. Ja czasami mam zawroty głowy, ale nigdy nie doszło do jakiegoś upadku czy coś.
 
reklama
Cześć dziewczyny ! Jak wam mija kolejny tydzień ciąży?
Jak tam bliźniaki @Natix 🥰🥰

Mi zaczął dokuczać kręgosłup... nie dość że mam tam stabilizator, przepukliny, guzki to do tego wszystko się rozciąga, maluszek coraz więcej miejsca potrzebuje. Muszę się umówić na wizytę do neurologa, żeby dobrać odpowiedni pas ciążowy, bo bez tego to chyba nie dam rady pracować i nosić brzuchola 😅
Ruchy już czuję, ale z zewnątrz są minimalnie widoczne tylko.. 17.09 mam połówkowe, juuż nie mogę się doczekać 😍❤️
Hejka 😊
Właśnie dziś miałam wizytę u moje Pani ginekolog. Bliźniaki zdrowo rosną mają już 14cm i 15cm, a ważą po 350g 🥰🥰
są bardzo ruchliwe, ale ja osobiście czuje ruchy bardzo słabo.
Za tydzień mam jeszcze połówkowe, wiec dowiem się jeszcze więcej 😁
Jedynie co mnie martwiło to mam teraz skoki ciśnienia. Dziś miałam nawet 150/120, zawroty głowy, uczucie uderzenia gorąca. Raz jestem blada, a raz czerwona jak burak.
Wiec już od jutra mam brać przepisane leki i pilnie umówić wizytę do lekarza rodzinnego, w celu wykonania EKG.
Jednak zaczynam l4 od piątku, dopadło już mnie, nie ma co ryzykować. Trzeba dużo odpoczywać. 😊
 
Hejka 😊
Właśnie dziś miałam wizytę u moje Pani ginekolog. Bliźniaki zdrowo rosną mają już 14cm i 15cm, a ważą po 350g 🥰🥰
są bardzo ruchliwe, ale ja osobiście czuje ruchy bardzo słabo.
Za tydzień mam jeszcze połówkowe, wiec dowiem się jeszcze więcej 😁
Jedynie co mnie martwiło to mam teraz skoki ciśnienia. Dziś miałam nawet 150/120, zawroty głowy, uczucie uderzenia gorąca. Raz jestem blada, a raz czerwona jak burak.
Wiec już od jutra mam brać przepisane leki i pilnie umówić wizytę do lekarza rodzinnego, w celu wykonania EKG.
Jednak zaczynam l4 od piątku, dopadło już mnie, nie ma co ryzykować. Trzeba dużo odpoczywać. 😊
Zwłaszcza jeżeli nosi się 2 serduszka pod własnym sercem :) gratuluje udanej wizyty ❤️
 
Hejka 😊
Właśnie dziś miałam wizytę u moje Pani ginekolog. Bliźniaki zdrowo rosną mają już 14cm i 15cm, a ważą po 350g 🥰🥰
są bardzo ruchliwe, ale ja osobiście czuje ruchy bardzo słabo.
Za tydzień mam jeszcze połówkowe, wiec dowiem się jeszcze więcej 😁
Jedynie co mnie martwiło to mam teraz skoki ciśnienia. Dziś miałam nawet 150/120, zawroty głowy, uczucie uderzenia gorąca. Raz jestem blada, a raz czerwona jak burak.
Wiec już od jutra mam brać przepisane leki i pilnie umówić wizytę do lekarza rodzinnego, w celu wykonania EKG.
Jednak zaczynam l4 od piątku, dopadło już mnie, nie ma co ryzykować. Trzeba dużo odpoczywać. 😊
Jak dobrze przeczytać, że wszystko z wami okej 😍 te skoki ciśnienia mogą być niebezpieczne... dokucza Ci też ból głowy może??? Dobrze, że pójdziesz to zbadać!
na L4 też się nudzić nie będziesz 😉 trzymam kciuki za wizytę u rodzinnego, oby było wszystko w porządku ;)
 
A jeszcze dodam że tydzień temu w 20tyg+2d moja dziewczyna miała 350g. Trochę jakas duża rośnie...
Myśle że waga prawidłowo ;) moja miała 400g ;)
Hej. Ja też chciałabym dołączyć. Termin na 15.01 a dziś mamy 21t+4d. Niestety akurat ciąża mi daje się mocno we znaki. Wcześniej potworne mdłości i wymioty przez maj aż do końca lipca. Problemy z błędnikiem takie, że aż nie mogłam pracować ani nawet oglądać telewizji czy przeglądać strony internetowych, podróże praktycznie odpadały. Teraz jak w końcu skończyły się mdłości chwilę odsapnelam a pojawiły zawroty głowy, refluks taki że czasem nie śpię a w dzień czasem ledwo żyje z powodu bólu żołądka, na szczęście zgaga co kilka dni się pojawia. Plus czasem ból pleców przy dłuższym chodzeniu.
Chciałabym was właśnie też zapytać, czy zdarza się wam mieć zawroty głowy? Dziś poszłam do sklepu, a do najbliższego mam z 15 minut drogi. Najpierw po 5 minutach od wyjścia z domu poczułam, że dziecko mi się przesunęło i nagle zachciało mi się mocno siku. Ledwo doszłam do sklepu, gdzie mogłam skorzystać z toalety. Na szczęście w torebce znalazłam jakieś 2zl, inaczej nie wiem czy bym zdążyła 😉 potem weszłam do sklepu i gorąco plus maseczka sprawiły, że zrobiło mi się bardzo słabo. Niestety w pobliżu sklepu jak wyszłam ani żadnej ławeczki ani nic. Tydzień temu miałam to samo czekając w kolejce, gdzie też było bardzo duszno i dłużej stałam i długo dochodziłam do siebie. Wcześniej miałam tak po badaniach i jak były upały, a jeszcze przez kilka lat przy mocnych okresach i takich atakach bólu okresowego, który pojawiał się nagle i przechodził po godzinie...
Jeżeli chodzi o zawroty głowy, ból głowy, mroczki przed oczami, No i słabo mi było nawet gdy stałam w domu dłużej niż 5 minut, o sklepie nie wspominając 😅 teraz jest lepiej, ale staram się chodzić na szybkie zakupy. Lekarka mówiła, że dużo wody pić, ale mi nie pomagało ;) teraz jest lepiej, ale muszę wszystko robić powoli, bez żadnych przemeczen, bo mnie brzuch boli i złe się czuje potem cały dzień, jeść wtedy też nie mogę. Cóż uroki ciąży, chociaż teraz mam tak wyjątkowo, bo przy poprzednich mogłam wszystko robić. Przy drugiej trochę mniej, ale trafiłam na końcówkę ciąży na takie upały, że myślałam że zaraz padnę 😅
 
Hejo, ja dzisiaj bylam na krzywej cukrowej i przez pierwsza godzinę po wypiciu glukozy to mialam taki zjazd, że ledwo na oczy patrzyłam 😂😴 dobrze, że mój Piotrek że mna był to trochę mnie zagadywał i jakoś w miarę funkcjonowałam;) ciekawa jestem bardzo jak mi wyjdą wyniki, oby było wszystko dobrze.
W ogóle to jest 22tyg 1d i bardzo różnie czuje ruchy, jeden dzień mocniej a potem np 2 dni praktycznie nic i nie wiem czy się martwić czy nie🤔 wiadomo czym pozniej tym tez te ruchy będą "mocniejsze" aczkolwiek 🤷‍♀️
 
Hejo, ja dzisiaj bylam na krzywej cukrowej i przez pierwsza godzinę po wypiciu glukozy to mialam taki zjazd, że ledwo na oczy patrzyłam 😂😴 dobrze, że mój Piotrek że mna był to trochę mnie zagadywał i jakoś w miarę funkcjonowałam;) ciekawa jestem bardzo jak mi wyjdą wyniki, oby było wszystko dobrze.
W ogóle to jest 22tyg 1d i bardzo różnie czuje ruchy, jeden dzień mocniej a potem np 2 dni praktycznie nic i nie wiem czy się martwić czy nie🤔 wiadomo czym pozniej tym tez te ruchy będą "mocniejsze" aczkolwiek 🤷‍♀️
Ja też tak mam z tymi ruchami, wczoraj było dość intensywnie, a dzisiaj bardzo rzadko, detektor mnie ratuje w takich sytuacjach...ale chyba nigdy nie przestanę się stresować.
 
Hejo, ja dzisiaj bylam na krzywej cukrowej i przez pierwsza godzinę po wypiciu glukozy to mialam taki zjazd, że ledwo na oczy patrzyłam 😂😴 dobrze, że mój Piotrek że mna był to trochę mnie zagadywał i jakoś w miarę funkcjonowałam;) ciekawa jestem bardzo jak mi wyjdą wyniki, oby było wszystko dobrze.
W ogóle to jest 22tyg 1d i bardzo różnie czuje ruchy, jeden dzień mocniej a potem np 2 dni praktycznie nic i nie wiem czy się martwić czy nie🤔 wiadomo czym pozniej tym tez te ruchy będą "mocniejsze" aczkolwiek 🤷‍♀️

Ja też tak mam, ale zawsze sięgam po detektor tętna płodu bo chyba bym zwariowała jakbym miala wytrzymać do wizyty.
 
Hejo, ja dzisiaj bylam na krzywej cukrowej i przez pierwsza godzinę po wypiciu glukozy to mialam taki zjazd, że ledwo na oczy patrzyłam 😂😴 dobrze, że mój Piotrek że mna był to trochę mnie zagadywał i jakoś w miarę funkcjonowałam;) ciekawa jestem bardzo jak mi wyjdą wyniki, oby było wszystko dobrze.
W ogóle to jest 22tyg 1d i bardzo różnie czuje ruchy, jeden dzień mocniej a potem np 2 dni praktycznie nic i nie wiem czy się martwić czy nie🤔 wiadomo czym pozniej tym tez te ruchy będą "mocniejsze" aczkolwiek 🤷‍♀️
Mój tez czasami się nie rusza przez dzień albo dwa. A bywają dni, ze mam wrażenie, ze robi mi fikołki w brzuchu. Chyba taki urok tych naszych dzieci 😅
 
reklama
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi.
W ogóle to jest 22tyg 1d i bardzo różnie czuje ruchy, jeden dzień mocniej a potem np 2 dni praktycznie nic i nie wiem czy się martwić czy nie🤔 wiadomo czym pozniej tym tez te ruchy będą "mocniejsze" aczkolwiek 🤷‍♀️
Ja też czuje jeden dzień mocniej, a w inny słabiej. Chyba zależy od położenia 😉. Jak długo nie czuję ruchów to czasem zjem coś i kładę się płasko na plecach. Zazwyczaj potem czuje delikatne ruchy.
 
Do góry