reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Mi mój lekarz mówił że badania prenatalne są bezpłatne gdy ma się ukończone 35 lat bądź straciło się ciążę lub dziecko urodziło sie chore
W moim przypadku są 2 ciążę stracone a w 3 miałam prenatalne. Natomiast przy drugim dziecku jak urodziło się zdrowe to szwagierka miała na NFZ prenatalne i lekarz jej powiedział, że tak jest. Może coś się zmieniło?
 
reklama
W moim przypadku są 2 ciążę stracone a w 3 miałam prenatalne. Natomiast przy drugim dziecku jak urodziło się zdrowe to szwagierka miała na NFZ prenatalne i lekarz jej powiedział, że tak jest. Może coś się zmieniło?
Nie, nic się nie zmieniło w tym temacie. Był jakiś pomysł rzadu o darmowych badaniach prenatalnych dla wszystkich kobiet ale ucichł temat. Być może lekarz zaznaczył, że jest jakiś podejrzany obraz usg i stąd wyszło darmowe. Są tacy lekarze ryzykanci :))))
 
Ja to wam powiem ze jestem w szoku ze w Polsce jest tak ciaza prowadzona co chwile mam badania krwi , wizyty u ginekologa co 2 tygodnie i praktycznie na każdej wizycie robi USG. Tutaj wszystko tak dokładnie a w uk chodzisz na wizyty do położej może z 4-5 razy na całą ciaze i to wszytsko
 
Ja to wam powiem ze jestem w szoku ze w Polsce jest tak ciaza prowadzona co chwile mam badania krwi , wizyty u ginekologa co 2 tygodnie i praktycznie na każdej wizycie robi USG. Tutaj wszystko tak dokładnie a w uk chodzisz na wizyty do położej może z 4-5 razy na całą ciaze i to wszytsko
Chodzisz na NFZ?
 
Ja to wam powiem ze jestem w szoku ze w Polsce jest tak ciaza prowadzona co chwile mam badania krwi , wizyty u ginekologa co 2 tygodnie i praktycznie na każdej wizycie robi USG. Tutaj wszystko tak dokładnie a w uk chodzisz na wizyty do położej może z 4-5 razy na całą ciaze i to wszytsko
Ja obecnie korzystam z NFZ oraz prywatnie, czyli jestem u dwóch lekarzy bo trochę bałam się że na NFZ będzie okrojony temat, a tu okazuje się że ja mam tak samo jak mówisz, niczego mi lekarz prowadząca nie szczędzi, ponadto przychodnia prowadzi program "Uśmiech mamy" dzięki któremu mogę skorzystać z pomocy psychologa w ciąży i w trakcie połogu. Czuję się zaopiekowania na maksa! ❤️
 
Hejka.Podczytuje forum od jakiegoś czasu. Ciąża trzecia termin na 18 stycznia.Najgorsze były trzy tygodnie 8,9 i 10tc.mdłości cały dzień ale bardziej nasilone wieczorem.Okropnie się czułam,trzy tygodnie przeleżałam w łóżku.Na szczęście teraz przechodzi.Ginekologów mam dwóch.Jeden na NFZ drugi prywatnie.Co trzy tygodnie wizyty u jednego jak i drugiego tak samo z usg za każdym razem.Badania prenatalne ze względu na wiek mam jutro i boję się bardzo.Mały bardzo ruchliwy skarb.
 

Załączniki

  • IMG_20210629_105456_01.jpg
    IMG_20210629_105456_01.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 68
Chodzisz na NFZ?
Tak
Ja obecnie korzystam z NFZ oraz prywatnie, czyli jestem u dwóch lekarzy bo trochę bałam się że na NFZ będzie okrojony temat, a tu okazuje się że ja mam tak samo jak mówisz, niczego mi lekarz prowadząca nie szczędzi, ponadto przychodnia prowadzi program "Uśmiech mamy" dzięki któremu mogę skorzystać z pomocy psychologa w ciąży i w trakcie połogu. Czuję się zaopiekowania na maksa! ❤️
O to dobrze. Ja też się zastanawiałam jak to będzie wyglądać ale trafił mi się dobry lekarz wysyla odrazu na kazde potrzebę badanie. Teraz akurat czekam na wyniki krwi bo wyszly mi przeciwciała
 
Hejka.Podczytuje forum od jakiegoś czasu. Ciąża trzecia termin na 18 stycznia.Najgorsze były trzy tygodnie 8,9 i 10tc.mdłości cały dzień ale bardziej nasilone wieczorem.Okropnie się czułam,trzy tygodnie przeleżałam w łóżku.Na szczęście teraz przechodzi.Ginekologów mam dwóch.Jeden na NFZ drugi prywatnie.Co trzy tygodnie wizyty u jednego jak i drugiego tak samo z usg za każdym razem.Badania prenatalne ze względu na wiek mam jutro i boję się bardzo.Mały bardzo ruchliwy skarb.
U mnie też 3 ciaza z tym ze ja od początku dobrze się czuje . Wymiotowałam tylko z 2 razy i to wtedy gdy nie zjadłam. Do tej pory ogólnie nie odczuwam ze jestem jestem w ciazy :D
 
Ja jestem 35+ i dostałam skierowanie na NFZ - PAPA + USG prenatalne. Jeszcze prawie dwa tygodnie czekania:/ Jutro, maksymalnie w poniedziałek dostanę wynik SANCO. Czekam na telefon i się stresuje.
 
reklama
Ja jestem 35+ i dostałam skierowanie na NFZ - PAPA + USG prenatalne. Jeszcze prawie dwa tygodnie czekania:/ Jutro, maksymalnie w poniedziałek dostanę wynik SANCO. Czekam na telefon i się stresuje.
Ja też dzisiaj PAPAA +USG prenatalne, ale jestem dobrej myśli:) dam znać co i jak jeśli będziesz miała ochotę:);)
 
Do góry