reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Jak miałoby to przenikać? A w perfumie jak się psikamy to też przenika ? Alkohol ma to do siebie, że na powierzchni skóry od razu odparowuje. Według mnie lepiej dezynfekować niż złapać w ciąży covid :)
Ale ja nie napisałam, żeby ich nie używać, tylko przytoczyłam artykuł, który znalazłam na necie. :))
Oczywiście, ze lepiej używać płynów do dezynfekcji w sytuacji, kiedy nie mamy możliwości umycia rąk.

Perfumy odrzuciłam od razu jak się dowiedziałam o ciąży, kiedyś kosmetolog mi mówiła o hormonami w składzie, nie wiem ile w tym prawdy ale od pozytywnego testu wymieniłam łazienkę na bezpieczne kosmetyki.
Ja używam płynów do dezynfekcji, jednak bardziej przeraża mnie płyn do płukania jamy ustnej, który też jest na bazie alkoholu, podobno nie jest w stanie przeniknąć... ale kto wie. Przez mdłości nie jestem w stanie wyczyścić języka szczoteczką - stad uzywam plynu - nieco go rozwadniam.
Kup taki, który jest bez alkoholu. Moja dentystka poleciła mi płyn collgate bez alkoholu. :) chociaż listerine też są.
 
reklama
Ja nie wiem czy plyny do dezynfekcji szkodza😀 zaczelam sie sama nad tym zastananwiac;) teraz chyba po prostu bede uzywac tylko swojego o znanym skladzie;)
Perfum nie uzywam, bo gdzies czytalam, ze cos z hormonami robia. Tez nie pozwalam uzywac swojej 6latce na skore, tylko okazjonalnie na ubranie.

Co do plynu do plukania ust to sa bez alkoholu, taki mi zalecal moj stomatolog. Ja mam Himalaya.

Trzymajcie kciuki za spokojna noc, bo mloda juz po pobudce- bol brzucha, zwymiotowala..
 
Witam w sobotę 🥰 wczoraj wkroczyliśmy w 14 tydzień i tak już pieknie obrazuje się mój ktosiek. Mam nadzieje, ze w środę poznamy kto tam sobie pływa w brzuszku. Czy tylko ja już oszalałam na punkcie maleńkich ciuszków, rzeczy? Muszę przyznać, że już powoli zapełniają szufladę 😍
Ja póki co tylko oglądam (i się totalnie zachwycam... śmiałam się, ze dobrze, ze istnieją limity na kartach 😂), ale wózek wstępnie wybrany i tylko będziemy jechać go zobaczyć, żeby się upewnić, że na pewno ten chcemy. 😄 Ale wszelkie zakupy to dopiero po wakacjach, na pewno nie wcześniej. ;)

Hej dziewczyny, byłam na wizycie u lekarza w poniedziałek (termin mam na przełomie stycznia i lutego) i on był bardzo zdziwiony, że z mężem jeszcze nikomu nie powiedzieliśmy o ciąży. Jak to jest u was? U mnie wie tylko jedna koleżanka z pracy bo wymiotowałam ale tak to tylko mąż. Miałam w rodzinie jedną osobę która poroniła i jakoś narazie nie chcę wszystkim gadać na prawo i lewo, chciałam poczekać do prenatalnych. Nasze rodziny nawet nie wiedziały o staraniach :D
My na razie powiedzieliśmy tylko moim rodzicom i przyjaciołom, którzy z nami mieszkają. Teściowie nie wiedzą, bo jakby oni się dowiedzieli, to też trzeba całemu rodzeństwu powiedzieć a mąż ma 5 braci. 😅 Już raz musieliśmy odkręcać, więc czekamy i powiemy po prenatalnych. Tak samo w pracy. ;)

Dziewczyny, uwaga, ogłoszenie!
Od 2 tygodni istnieje nasza zamknięta grupa. Jeśli ktoś chciałby jeszcze do niej dołączyć - to jest najlepszy moment. ;) Bardzo proszę o przemyślenie sprawy, bo według regulaminu przynajmniej raz na 2 tygodnie należy się odezwać. ;) Przy pierwszym rzucie mnóstwo dziewczyn się zgłosiło i w tym momencie spora część z nich będzie z grupy usunięta, bo się tam nie odezwały ani raz. ;) Na zgłoszenia czekam do końca wtorku. :D

A teraz życzę miłego dnia i powodzenia na wizytach. ☺️
 
reklama
Ja póki co tylko oglądam (i się totalnie zachwycam... śmiałam się, ze dobrze, ze istnieją limity na kartach 😂), ale wózek wstępnie wybrany i tylko będziemy jechać go zobaczyć, żeby się upewnić, że na pewno ten chcemy. 😄 Ale wszelkie zakupy to dopiero po wakacjach, na pewno nie wcześniej. ;)


My na razie powiedzieliśmy tylko moim rodzicom i przyjaciołom, którzy z nami mieszkają. Teściowie nie wiedzą, bo jakby oni się dowiedzieli, to też trzeba całemu rodzeństwu powiedzieć a mąż ma 5 braci. 😅 Już raz musieliśmy odkręcać, więc czekamy i powiemy po prenatalnych. Tak samo w pracy. ;)

Dziewczyny, uwaga, ogłoszenie!
Od 2 tygodni istnieje nasza zamknięta grupa. Jeśli ktoś chciałby jeszcze do niej dołączyć - to jest najlepszy moment. ;) Bardzo proszę o przemyślenie sprawy, bo według regulaminu przynajmniej raz na 2 tygodnie należy się odezwać. ;) Przy pierwszym rzucie mnóstwo dziewczyn się zgłosiło i w tym momencie spora część z nich będzie z grupy usunięta, bo się tam nie odezwały ani raz. ;) Na zgłoszenia czekam do końca wtorku. :D

A teraz życzę miłego dnia i powodzenia na wizytach. ☺️
prosze mnie wpisac na grupe zamknieta;) tu jest dosc intensywnie to nawet nie wiedziałam, ze zamknieta juz jest;)
 
Do góry