reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Hej jestem stylistką i instruktorką stylizacji brwi. Henna jak każdy produkt farbujących brwi może uczulać. Coś co nie uczulalo nas przed ciążą w ciąży może uczulic i ogólnie faktycznie w ciąży kolor może się nie przyjąć może nie chcieć się utlenić , może nie zabarwić skóry lub zabarwić ale plamami, jednak najgorsze jest że może wyjść uczulenie. I jeżeli się nie jest w ciąży to jest to problem , ale do ogarnięcia bo idziesz do lekarza i da Ci leki najczęściej maści sterydowe, tak w ciąży leczenie jest dużo trudniejsze bo niestety z takimi lekami w ciąży jest trudniej, leczenie jest trudniejsze bo wielu leków podać nie można Robię wielu klientkom w ciąży hennę. Ale są to stałe klientki i gdy zachodzą w ciążę to robię im testy alergiczne. Choć też to 100% pewności nie da, ponieważ może być tak, że czynnika wywołującego alergię było zbyt mało by ona faktycznie wyszła na teście. Nigdy odkąd robię brwi ( a na hennie pudrowej pracuje 3 lata) nie mialam sytuacji, że klientka dostała alergii , ale nie jest powiedziane że tak się nie stanie. Zdarza się to bardzo rzadko, ale się zdarza. Głównym składnikiem który uczula jest PPD który zawarty jest w hennie, farbach do brwi i farbach do włosów, rzadziej barwnik indygo. To jaką Ty decyzję podejmiesz to zależy od Ciebie 😘 nie wiem czy pomogłam, ale chcę żebyś była świadoma. Generalnie tak jak mówiłam farba może nagle uczulić, hybryda też, kosmetyki też... Wszystko w dzisiejszych czasach może wywołać alergię, wiec z jednej strony nie popadajmy w paranoję, a z drugiej zróbmy co w naszej mocy aby zabieg był bezpieczny. W skrócie jeżeli chcesz zrobić brwi i stylistka zgodzi się robić ciężarnej kobiecie ( nie każda się zgadza, kwestia podejścia i warunków ubezpieczenia o ile takie dodatkowe oplaca) to poproś o testy alergiczne przed wizytą. Lepiej dmuchać na zimne 😊
Dziękuję ❤️ Bardzo pomogłaś! Widać, że masz dużą wiedzę w tym temacie 😃
 
reklama
U mnie niedawno ten problem się pojawił😞
W poprzedniej ciąży miałam taki problem, teraz na szczęście jeszcze mi nie dolega. Mój ginekolog zapisał mi syrop, który możesz dostać w aptece bez recepty - 3 razy dziennie kazał mi brać po jednej łyżce stołowej i powiedział, że niestety w ciąży zaparcia są częste 😰.
Jeśli chcesz to mogę jutro podać Ci co to za syrop bo teraz już leżę.

Ja mam wizytę 02.06 a już teraz jestem cała w nerwach 😰 to mnie brzuch boli, to mnie mdli, za chwilę mam wrażenie, że nic mi nie jest, a teściowa dziś do mnie, że potwornie blada jestem co przy mojej ciemnej karnacji rzuca się w oczy 😰
 
@Felczunia @monnkej przypomniało mi się jak się nazywa 😊
U mnie na zaparcia w ciąży to działało jak już wszystkie naturalne metody nie dawały rady, a próbowałam wszystkiego - śliwki, dużo wody, siemię lniane i inne mądre rzeczy z internetów.
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-05-26-23-01-20-414_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-05-26-23-01-20-414_com.android.chrome.jpg
    181,7 KB · Wyświetleń: 85
Moje Drogie, powiedzcie proszę jak to jest z henną pudrową brwi w ciąży. Czytalam, że ogólnie nie ma przeciwwskazań, ale wysoki poziom hormonów działa na skórę uwrażliwiająco, więc istnieje większe prawdopodobieństwo reakcji alergicznej. Czy któraś z Was teraz może robiła? Czy lepiej sobie darować?
Ja robilam wczoraj i wszystko Ok
 
Cześć wszystkim. Mam nadzieje ze zostane z Wami na dluzej. ;) za mną pierwsza ciaza zakończona w 8tc , i druga donoszona - Julian ma 15 miesiecy ;) . Martwie sie bo teraz tak jak i za pierwszym razem nie mam żadnych objawow... ( om 15.04 ) jedynie test wyszedl pozytywny. Ale miejmy nadzieję że to nie jest zły sygnal a kazda ciaza inna. Pozdrawiam Was wszystkie ;)
 
Cześć wszystkim. Mam nadzieje ze zostane z Wami na dluzej. ;) za mną pierwsza ciaza zakończona w 8tc , i druga donoszona - Julian ma 15 miesiecy ;) . Martwie sie bo teraz tak jak i za pierwszym razem nie mam żadnych objawow... ( om 15.04 ) jedynie test wyszedl pozytywny. Ale miejmy nadzieję że to nie jest zły sygnal a kazda ciaza inna. Pozdrawiam Was wszystkie ;)
Witmay Cię!!! ❤️ Który tydzień?
 
Dziewczyny, a ja mam znowu problem. Dzisiaj z rana jak zrobiłam siku, to okazało się, ze mocz jest taki jakby mętny. Miała tak któraś? :/ nie wiem, czy to zdarzało się wcześniej, bo w sumie dzisiaj tak spojrzałam. 😐
 
Cześć wszystkim. Mam nadzieje ze zostane z Wami na dluzej. ;) za mną pierwsza ciaza zakończona w 8tc , i druga donoszona - Julian ma 15 miesiecy ;) . Martwie sie bo teraz tak jak i za pierwszym razem nie mam żadnych objawow... ( om 15.04 ) jedynie test wyszedl pozytywny. Ale miejmy nadzieję że to nie jest zły sygnal a kazda ciaza inna. Pozdrawiam Was wszystkie ;)
Cześć! Nie martw się do przodu ♥️ też pierwszą ciążę miałam zakończoną w 8tc, a z drugiej mam 11 miesięczną córeczkę 🥰
A objawy w porównaniu do ciąży z córeczką to są zerowe, więc staram się myśleć pozytywnie - wizyta w przyszłym tygodniu.
Trzeba wierzyć, że jest dobrze ♥️
 
reklama
Do góry