reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

A mam pytanie czy któraś szczepiła się na krztusiec?? Ja chciałam i dalej w sumie chce ale brak w Polsce szczepionek[emoji85][emoji85]
 
reklama
Ja właśnie też byłam na nie, lekarka tylko mówiła że są takie zalecenia i też uważa że tak i tyle 🤔 rozmawiałam z ciocią, która cały życie pracowała w szpitalu i ma kontakty z ludźmi, którzy tam pracują. I mówili, że poczekać, bo mają sporo przypadków kobiet, które urodziły po szczepionce dzieci, niestety martwe…. Więc ja stwierdziłam, że jednak poczekam te kilka tygodni na poród. Nie neguję kobiet, które się zaszczepiły, bo to ich wybór, ale ja jednak nie zmieniam zdania, bo się zwyczajnie boję. Wystarczy mi stresów, że i tak pilnuję, żeby mała kopała….
Szczepionka na COVID spowodowała, ze kobiety urodziły martwe dzieci ? 😳 w szoku jestem, bo przyznam, ze obracam się w środowisku medycznym i nie słyszałam ani jednego takiego przypadku…
Może rozwiń proszę słowa cioci, w sensie urodziły normalnie w terminie ale martwe te dzieci czy akcja zaczynała się przedwcześnie?
 
A mam pytanie czy któraś szczepiła się na krztusiec?? Ja chciałam i dalej w sumie chce ale brak w Polsce szczepionek[emoji85][emoji85]
Daruje sobie krztuśca, ale na grypę może już jutro się zaszczepie. Jestem w 33tc i nie zdążę i na jedna i druga się zaszczepić…No może i zdążę, ale nie będę tyle sobie tego dawała tuż na końcówce ciąży.
Gdybym wsześniej się za to wzięła, to bym się zaszczepiła 😉
 
@Tree1987 sporo przypadków, to znaczy ile? Może ciocia wie chociaż w przybliżeniu ile było takich przypadków i czy dotyczyły ciąż donoszonych?
Okropna informacja, o której pierwszy raz słyszę.
 
Przeczytac coś takiego jest bardzo przykro. Dodatkowo w ciąży każda nas ma wiele obaw. Mam tylko nadzieję, że osoby, które mówią takie rzeczy są świadome słów, które wypowiadają i że nie są to informacje zasłyszane od sąsiadki, koleżanki, siódmej wody po kisielu. Nasze obawy są realne i wolałabym, żeby osoba wypowiadająca takie słowa, opierała się na rzetelnych i prawdziwych informacjach.
 
reklama
Gdy podejmowałam decyzję o zaszczepieniu się, jedna z dziewczyn tutaj na forum, poleciła mi grupę na Facebooku szczepienie rozwiewamy wątpliwości. Zachęcam tam zajrzeć, żeby poczytać komentarze dziewczyn, które szczepiły się w ciąży (często w ciąży ryzyka) i urodziły zdrowe dzieciaczki.
 
Do góry