reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Hej dziewczyny, własnie zaczynam 28 tydzień i mam Rh- więc czeka mnie zastrzyk w tyłek immunoglobuliną antyD.
W poprzedniej ciąży miałam porobione prywatnie badania czy nie mam przeciwciał anty-RhD, skierowanie do szpitala, poszłam, miałam tam konsultacje, potem zrobili zastrzyk, wszystko od ręki na NFZ (choć trwało to 4-5 godziny przez harmider, ale jak to w szpitalu). To działo się w Krakowie 30.03.2020.
Teraz wyprowadziłam się do powiatowego miasta w mazowieckim i dziś dowiedziałam się, że żeby dostać ten zastrzyk mam się grzecznie położyć na 3 dni do szpitala, bo przecież jak bede krócej to NFZ im nie zapłaci. Wkurzyłam się niemiłosiernie, poprosiłam o ogólne skierowanie - bez nazwy szpitala.

Dziewczyny, powiedzcie, czy któraś z Was załatwiła to w jeden dzień, ambulatoryjnie? Któraś może w mazowieckim? Jak tak to prosiłabym o nazwę szpitala <3 Co za chory system :/
Pierwsza słyszę o takich praktykach, a sama przyjmowałam zastrzyk, kilka znajomych również.

Ja po zrobieniu potrzebnych badań na wizytę u ginekologa, dostałam od niego skierowanie na bezpłatny zastrzyk, który przysługuje kobietom na NFZ. Bez skierowania zastrzyk kosztuje około 350 zł. Rano na 10 byłam na zastrzyku, o 10:15 było już po wszystkim, jechałam na zakupy. Razem ze mną w poczekalni czekało z 5,6 dziewczyn, wszystkie tak samo - po zastrzyku do domu.
 
reklama
Hej
Byłam u gin - córka waży juz 1636g ,jest ok ciąża nie jest zagrożona ale niestety nie uniknę porodu przedwczesnego .. mam leżeć , ze względu ze mam w domu Oliwie nie weźmie mnie do szpitala.. takto byłabym tam do końca jak nie urodze.
Obecnie 30+2

Jestem przerażona 😭😭😭 boje się... i to nie jest moja wina ani jego.. taka natura , urodzilam wczesnie to i to było możliwe,zeurodze wczesnie.. ale kuwa niech siedzi jeszcze w brzuchu 😭😭😭😭
Dostałam 2zastrzyki na płuca
 
Hej
Byłam u gin - córka waży juz 1636g ,jest ok ciąża nie jest zagrożona ale niestety nie uniknę porodu przedwczesnego .. mam leżeć , ze względu ze mam w domu Oliwie nie weźmie mnie do szpitala.. takto byłabym tam do końca jak nie urodze.
Obecnie 30+2

Jestem przerażona 😭😭😭 boje się... i to nie jest moja wina ani jego.. taka natura , urodzilam wczesnie to i to było możliwe,zeurodze wczesnie.. ale kuwa niech siedzi jeszcze w brzuchu 😭😭😭😭
Dostałam 2zastrzyki na płuca
Kurcze, to współczuję. Ale musisz się wyciszyć, bo dzidzia czuje nerwy, a to dobre nie jest. Wiem, że ciężko się nie stresować w takiej sytuacji 😐 ale skoro ciąża nie jest zagrożona, to skąd ten poród przedwczesny?
 
Hej
Byłam u gin - córka waży juz 1636g ,jest ok ciąża nie jest zagrożona ale niestety nie uniknę porodu przedwczesnego .. mam leżeć , ze względu ze mam w domu Oliwie nie weźmie mnie do szpitala.. takto byłabym tam do końca jak nie urodze.
Obecnie 30+2

Jestem przerażona [emoji24][emoji24][emoji24] boje się... i to nie jest moja wina ani jego.. taka natura , urodzilam wczesnie to i to było możliwe,zeurodze wczesnie.. ale kuwa niech siedzi jeszcze w brzuchu [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]
Dostałam 2zastrzyki na płuca
Ojej, najważniejsze że z małą wszystko dobrze. Trzymam kciuki żebyś donosiła małą jak najdłużej [emoji3590]
A tak wgl po czym lekarz stwierdził że urodzisz wcześniej? W sensie skraca się szyjka czy jak?
 
Hej
Byłam u gin - córka waży juz 1636g ,jest ok ciąża nie jest zagrożona ale niestety nie uniknę porodu przedwczesnego .. mam leżeć , ze względu ze mam w domu Oliwie nie weźmie mnie do szpitala.. takto byłabym tam do końca jak nie urodze.
Obecnie 30+2

Jestem przerażona 😭😭😭 boje się... i to nie jest moja wina ani jego.. taka natura , urodzilam wczesnie to i to było możliwe,zeurodze wczesnie.. ale kuwa niech siedzi jeszcze w brzuchu 😭😭😭😭
Dostałam 2zastrzyki na płuca
Gratuluje córeczki, najważniejsze ze zdrowo rośnie ❤️ Wiem, ze łatwo się mówi - ale staraj się nie stresować. Najważniejsze, ze możesz być w domku, a nie w szpitalu. To dla Waszego dobra, oby szybko zleciał Ci ten czas!
 
Kurcze, to współczuję. Ale musisz się wyciszyć, bo dzidzia czuje nerwy, a to dobre nie jest. Wiem, że ciężko się nie stresować w takiej sytuacji 😐 ale skoro ciąża nie jest zagrożona, to skąd ten poród przedwczesny?
1 córkę urodzilam w 32 tygodniu , a druga córka teraz tez sie pcha , główkę ma juz do dolu skierowaną . Ruchy czuje , jest bardzo aktywna
 
reklama
Ojej, najważniejsze że z małą wszystko dobrze. Trzymam kciuki żebyś donosiła małą jak najdłużej [emoji3590]
A tak wgl po czym lekarz stwierdził że urodzisz wcześniej? W sensie skraca się szyjka czy jak?
Tak skracala sie w 5 msc juz , zalozyl mi pessar , a dzis sprawdzal szyjkę i sciagnal go zeby zobaczyć od środka i nadal sie skraca 😔
 
Do góry