reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Ma ktoś doświadczenie z taka odklejająca się kosmowka?
Nie mam żadnego, więc się wypowiem ;) Internety piszą straszne żeczy o tej odklejającej się kosmówce, ale patrząc po forach dziewczyny pisały, że po jakimś czasie im się "przykleiła". Pozatym problem mija, kiedy wykształci się już łożysko, ale to dopiero ok 22tc... Też mam roczniaka, mój jeszcze nie chodzi, mimo, że teraz oglądamy sporo bajek, żeby mnie nie nadwyrężać, to i tak go muszę nosić przynajmniej kilkanaście razy dziennie. Ciężko mi sobie wyobrazić, że ktokolwiek miałby mnie zastąpić w opiece nad nim, bo zawsze tylko mama i mama. Mam nadzieję, że w czwartek na swojej wizycie usłyszę same dobre wieści. Będę szła do innego lekarza, wcześniej bywałam u koleżanki, ale sama jest w zaawansowanej ciąży, jedynie co to wystawiła mi L4 i pokazała fasolkę na USG :) Teraz powinnam dostać kartę ciąży i skierowanie na badania. To będzie mój 9+4 wg OM, choć wg dotychczasówych USG to będzie 8+4, pewnie dostanę też termin porodu i pretanatalnych. Mam nadzieję, że nowa prowadząca nie będzie mi robiła problemu z L4, bo wyprowadziłam się 400km od miasta w którym pracuję, więc albo L4 albo wypowiedzenie. Trzymajcie kciuki.
 
reklama
Hej dziewczyny,ja wczoraj miałam wizytę, ale niestety mnie nie uspokoiła. Wg OM miałam 9+3, wg usg 8+4, ale owulację miałam jakieś 2 max 3 dni później, więc nadal zarodek jest za mały o jakieś 3-4dni. W ciągu 2 tygodni urósł 1 cm i mierzy 2 cm, a powinien miec jakies 2,4 cm. Czy któraś z Was tak miała i zarodek potem nadrobić ta różnicę? Jakie crl mialyscie na przełomie 8/9 tc? Pocieszam się tylko tym, że serduszko ladnie bije.
 
Hej dziewczyny,ja wczoraj miałam wizytę, ale niestety mnie nie uspokoiła. Wg OM miałam 9+3, wg usg 8+4, ale owulację miałam jakieś 2 max 3 dni później, więc nadal zarodek jest za mały o jakieś 3-4dni. W ciągu 2 tygodni urósł 1 cm i mierzy 2 cm, a powinien miec jakies 2,4 cm. Czy któraś z Was tak miała i zarodek potem nadrobić ta różnicę? Jakie crl mialyscie na przełomie 8/9 tc? Pocieszam się tylko tym, że serduszko ladnie bije.
Ja miałam usg w 7+2 i wymiar był 0,8 cm, wychodziło z aparatu, że jest o 5 dni młodszy.
Kolejne usg 9+5 i wymiar był 2,88 cm i na usg wyszło, że jest o jeden dzień nawet starszy.
 
Witajcie, jak wasze samopoczucie dziś?
Jak pogoda? U nas ciut chłodniej, jest czym odetchnąć 🌥️
Kto dziś wizytuje? ✊
 
Witajcie, jak wasze samopoczucie dziś?
Jak pogoda? U nas ciut chłodniej, jest czym odetchnąć 🌥️
Kto dziś wizytuje? ✊
Ja czuję się świetnie, wczoraj popadało w Warszawie i w końcu miałam chłodniejszą noc ☺️ W ogóle od jakiegoś 1,5 tygodnia dużo łaskawiej znoszę ciążę, oby było tak dalej. Tylko piersi przypominają, że w niej jestem i ścina mnie na krótkie drzemki w nieoczekiwanych porach :D
Wizytę mam dopiero 9 lipca, a usg 23.07 (i to będzie pappa, więc stresior)... Całe szczęście pracuję, mam do ogarnięcia ogród i pozapychane towarzysko najbliższe weekendy, więc nie będę się za bardzo zastanawiać, co ze sobą zrobić do tego czasu :)
 
Ja czuję się świetnie, wczoraj popadało w Warszawie i w końcu miałam chłodniejszą noc ☺️ W ogóle od jakiegoś 1,5 tygodnia dużo łaskawiej znoszę ciążę, oby było tak dalej. Tylko piersi przypominają, że w niej jestem i ścina mnie na krótkie drzemki w nieoczekiwanych porach :D
Wizytę mam dopiero 9 lipca, a usg 23.07 (i to będzie pappa, więc stresior)... Całe szczęście pracuję, mam do ogarnięcia ogród i pozapychane towarzysko najbliższe weekendy, więc nie będę się za bardzo zastanawiać, co ze sobą zrobić do tego czasu :)
Ja też trochę lepiej znoszę już ciążę, natomiast nadal problem trochę z apetytem. Wmuszam jedzenie, bo jedyne na co mam ochotę to kiszone ogórki, ale nie mogę tylko na tym jechać 😅
Piersi nadal bolą i rosną, choć zależy od dnia 😉
 
reklama
Ja wróciłam do pracy, ale trochę żałuję. Dowiedziałam się że podczas mojego 3 tygodniowego L4 pojawiły sie plotki, że może nie ma mnie tak długo, bo jestem w ciąży. Chcialam zachować ten fakt przed kolegami z pracy z racji młodej ciąży, także póki co udaje glupe i demontuje te plotki. Wie tylko bezpośredni przełożony z racji l4 z kodem B. Poza tym wstawałam w nocy 3 razy na siku, jestem totalnie niewyspana i jeszcze te upały..
 
Do góry