reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Dziewczyny ja tez już jestem po wizycie 10+4. Generalnie zamiast uspokoić to tak mnie zmartwiła ta wizyta :((( Przy USG kazała szybko mi się ubrać i poszła szukać lekarza specjalisty od usg który mógłby mnie jeszcze zbadać bo wydaje jej się ze jest jakiś obrzęk 😭 Powiedziała ze mam się narazie nie martwić bo ona nie jest specjalistka ale oczywiście wyszłam zaryczana.. Mam prenatalne za tydzień, a miałam mieć później :( Staram się nie nakręcać ale jest ciężko
Chyba najrozsądniej teraz będzie jak poczekasz tydzień do prenatalnych, ewentualnie jak nie jesteś w stanie zupełnie poradzić sobie z tym i wytrzymać tego tygodnia to może wizyta dzisiaj/jutro u jakiegoś innego ginekologa?
 
reklama
Dziewczyny ja tez już jestem po wizycie 10+4. Generalnie zamiast uspokoić to tak mnie zmartwiła ta wizyta :((( Przy USG kazała szybko mi się ubrać i poszła szukać lekarza specjalisty od usg który mógłby mnie jeszcze zbadać bo wydaje jej się ze jest jakiś obrzęk 😭 Powiedziała ze mam się narazie nie martwić bo ona nie jest specjalistka ale oczywiście wyszłam zaryczana.. Mam prenatalne za tydzień, a miałam mieć później :( Staram się nie nakręcać ale jest ciężko
Biedna ;( no ale co zbadał Ci wkoncu ktoś kompetentny ? Trzymam kciuki ✊🏻✊🏻✊🏻✊🏻
 
Dziewczyny ja tez już jestem po wizycie 10+4. Generalnie zamiast uspokoić to tak mnie zmartwiła ta wizyta :((( Przy USG kazała szybko mi się ubrać i poszła szukać lekarza specjalisty od usg który mógłby mnie jeszcze zbadać bo wydaje jej się ze jest jakiś obrzęk [emoji24] Powiedziała ze mam się narazie nie martwić bo ona nie jest specjalistka ale oczywiście wyszłam zaryczana.. Mam prenatalne za tydzień, a miałam mieć później :( Staram się nie nakręcać ale jest ciężko

Ja bym chyba umówiła się jak najszybciej do innego lekarza, z lepszym sprzętem. Lepiej to jeszcze skonsultować z kimś innym, może lekarka tylko niepotrzebnie Cię nastraszyła. Trzeba być dobrej myśli i wierzyć, że będzie dobrze.
 
@koniczynka00 ja poszłabym od razu do innego lekarza. Przez tydzień czasu będziesz się bardzo martwić. Spróbuj może skonsultować z innym lekarzem.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Ja dlatego tak się dopatruje, bo moja doktorka w ogóle nie robi pomiarów nt, tylko patrzy na zdjęcie. Jak porównuje sobie inne zdjęcia z USG to wydaje mi się że ta przestrzeń jest mniejsza, masakra tak sobie wkręcam 🤦
 
@koniczynka00 ja poszłabym od razu do innego lekarza. Przez tydzień czasu będziesz się bardzo martwić. Spróbuj może skonsultować z innym lekarzem.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Ja dlatego tak się dopatruje, bo moja doktorka w ogóle nie robi pomiarów nt, tylko patrzy na zdjęcie. Jak porównuje sobie inne zdjęcia z USG to wydaje mi się że ta przestrzeń jest mniejsza, masakra tak sobie wkręcam 🤦
To jest Twoje pierwsze dziecko?
 
Dziewczyny ja tez już jestem po wizycie 10+4. Generalnie zamiast uspokoić to tak mnie zmartwiła ta wizyta :((( Przy USG kazała szybko mi się ubrać i poszła szukać lekarza specjalisty od usg który mógłby mnie jeszcze zbadać bo wydaje jej się ze jest jakiś obrzęk 😭 Powiedziała ze mam się narazie nie martwić bo ona nie jest specjalistka ale oczywiście wyszłam zaryczana.. Mam prenatalne za tydzień, a miałam mieć później :( Staram się nie nakręcać ale jest ciężko
Spróbuj się może faktycznie skonsultować z kimś innym, może tamta lekarka nie miała zbyt dużego doświadczenia i niepotrzebnie Cię nastraszyła. Wiesz jak ich uczą o tych wszystkich patologiach to potem nieraz pewnie doszukują się na siłę czegoś czego nie ma a analiza USG do łatwych nie należy, to są jednak lata praktyki :)
@koniczynka00 ja poszłabym od razu do innego lekarza. Przez tydzień czasu będziesz się bardzo martwić. Spróbuj może skonsultować z innym lekarzem.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Ja dlatego tak się dopatruje, bo moja doktorka w ogóle nie robi pomiarów nt, tylko patrzy na zdjęcie. Jak porównuje sobie inne zdjęcia z USG to wydaje mi się że ta przestrzeń jest mniejsza, masakra tak sobie wkręcam 🤦
Kochana, przed Tobą jeszcze długie miesiące ciąży. Jeśli na tym etapie czujesz, że przesadnie wszystko analizujesz i dopatrujesz się wszędzie nieprawidłowości to może warto byłoby z kimś na ten temat porozmawiać, bo nie służy to ani Tobie ani dzieciaczkowi. Na te rzeczy, które piszesz wydaje mi się, że większość z nas nie zwraca uwagi, nie ma co wszędzie dopatrywać się najgorszego.
Oczywiście nie chciałam Cię urazić, mam nadzieję, że tego tak nie odbierzesz, po prostu zdrowa mama to szczęśliwy dzidziuś :) To co czujemy, nasze emocje też są bardzo ważne.
 
Dziewczyny jestem po wizycie, wszystko jest dobrze. Lekarz mówi że wszystko ok, wspomniał że można umawiać się na wizytę badań prenatalnych. Wyszłam zadowolona, a w domu patrzyłam na zdjęcie dzidzi i wpadłam w jakaś panikę. Popatrzyłam na zdjęcie USG i poczytałam o przezierności karkowej i patrzę na to moje USG i chociaż jest jeszcze kilka dni do ukończenia 11 tygodnia to mi wydaje się przezorność taka duża. Zobaczcie proszę. Wiem że to nie mozna gołym okiem ocenić, ale odstęp jest taki spory wydaje mi się. Wpadam dziewczyny w jakaś chorą panikę.
Gdyby coś było nie tak, to myślę że lekarz by powiedział. Więc niepotrzebny stres będzie dobrze. Śliczna dzidzia ❤️❤️❤️
 
Dziewczyny ja tez już jestem po wizycie 10+4. Generalnie zamiast uspokoić to tak mnie zmartwiła ta wizyta :((( Przy USG kazała szybko mi się ubrać i poszła szukać lekarza specjalisty od usg który mógłby mnie jeszcze zbadać bo wydaje jej się ze jest jakiś obrzęk 😭 Powiedziała ze mam się narazie nie martwić bo ona nie jest specjalistka ale oczywiście wyszłam zaryczana.. Mam prenatalne za tydzień, a miałam mieć później :( Staram się nie nakręcać ale jest ciężko
Bądź dobrej myśli. Jak wiem, że łatwo się mówi ale stres w niczym nie pomoże. Będzie dobrze
 
reklama
Wszyscy maja terminy na przyszły tydzień gdzie jestem zapisana na prenatalne już, wiec pozostaje mi chyba tylko czekać :( Dzięki dziewczyny za wsparcie, jesteście kochane ❤️ Musze chyba tylko pomyśleć o zmianie lekarki bo tak szczerze to niezbyt dobrze się czuje na wizytach, taki chaos jakby się wiecznie spieszyła.
 
Do góry