reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

reklama
Mi tez jest niedobrze na posiłki, sałata czy pomidory stoją mi w gardle... ale robię wszystko, żeby jeść regularnie co 3 godziny i dostarczać wszystkie potrzebne składniki odżywcze dla kropeczki, zmuszam się dla dziecka, płaczę jak jem kaszę gryczaną czy jeden i ten sam chleb żytni.
Dziewczyny, nie głodźcie się, ja tak podeszłam w drugiej ciąży. Ach, w końcu mi niedobrze to nie będę jeść albo będę jeść to co mi wchodzi. Źle się wszystko skończyło a po dwóch miesiącach cukry tak w organizmie zaczęły szaleć... doszło IO. :( Wiadomo, każdy organizm jest inny itp, ale z perspektywy czasu i doświadczeń chcę Was ostrzec.
Zgodzę się z Tobą w 100%. Sama ostatnio odwaliłam numer przed badaniami w labie. Chciałam mieć idealny cukier na czczo, więc wymyśliłam sobie, że ostatni posiłek zjem 12 h przed badaniem. Cukier wyszedł piękny- 79, ale oddając w tym samym dniu mocz do analizy nie pomyślałam, że badają takie coś jak ketony. Odbierając wynik zdziwiłam się okropnie, bo normę przekroczyłam 10 razy😱 Lekarka mnie uspokoiła, że to przez raptem kilkugodzinne przygłodzenie. Następnym razem mocz mam oddawać nie na czczo 😃
I tak jak @Mona.lisa napisała, chcemy dobrze, a możemy zrobić sobie jeszcze większą krzywdę.
 
Wczoraj chwaliłam Wam się, ze weszłam w 12 tydzień no i to było wejscie z przytupem bo pierwszy raz 🤮 nie wiem czy któraś tak ma, ale ja właśnie jak kaszle czy bardzo mocno kicham to pojawia mi się odruch wymiotny. I wczoraj skończyło się na czymś więcej 🤮🙈 poza tym czuje się świetnie i jestem za to mega wdzięczna 🙂
Ja tak miałam. Kaszel powodował odruch wymiotny.
 
Masz zaliczone, oby to był pierwszy i ostatni raz [emoji16]
Ja przy kichaniu tak nie mam, ale za to jak zjem kanapkę szybko to walczę żeby jej nie zwrócić [emoji17] muszę jeść baardzo powoli i małe porcje, często. U mnie 9+3 i jeszcze nie było pierwszego razu, ale liczę na sprawiedliwość [emoji16] w poprzedniej ciąży wymioty caaaly dzień do 16 tygodnia (zdarzyło się nawet raz w 20tyg) + choroba lokomocyjna.
Do 16 tyg? To bardzo demotywujące :D Dziewczyny ja dostałam leki na mdłości od mojej ginekolog (mieszkam na stałe w Niemczech) i dzisiaj pierwszy raz obudziłam się rano w miarę dobrze się czując. Ja nie mam zamiaru się tak męczyć tym bardziej, że chciałabym jeszcze trochę popracować :)
 
reklama
Do góry