reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Dziewczyny, mamusie które poroniły swoje dzieciątko, mam do Was pytanie. Czy jesteście teraz na heparynę? Ja cały czas się bije z myślami czy ją podawać. W tamtą środę lekarz mi przepisał, ale nic nie wyltumaczyl dlaczego. Chyba doczekam do środowej wizyty i dopytam.

Ja porobiłam i teraz też mam heparynę. Bierz żeby nie było za późno!
 
reklama
A ile ważysz? Dużo zależy też od wagi a później też od przepływów. Ja w 1 brałam 0,4 i teraz tez
a jaką masz dawkę heparyny. Mój lekarz się pomylił i mówił o 0,4, a na recepcie zapisał 0,6. Jak dzisiaj do niego zadzwoniłam to zamiast przepisać na nowo, to powiedział że taka też może być. Wiem że jest lekarzem i wie co robi, ale jednocześnie czytam że najczęściej zapisywana jest właśnie ta 0,4
 
a jaką masz dawkę heparyny. Mój lekarz się pomylił i mówił o 0,4, a na recepcie zapisał 0,6. Jak dzisiaj do niego zadzwoniłam to zamiast przepisać na nowo, to powiedział że taka też może być. Wiem że jest lekarzem i wie co robi, ale jednocześnie czytam że najczęściej zapisywana jest właśnie ta 0,4
Ja mam dawkę 0,4 . Ale bierz nie czekaj do wizyty gdyby nie było potrzebne to by nie wypisał . To tylko pomoże maluszkowi nie zaszkodzi🥰🥰
 
Mam tak samo :( Ale prace mam stojąca i te mdłości mnie tak dobijają a pracuje jeszcze najczęściej 6 dni w tygodniu :( Ja zobaczę co mi lekarz powie za tydzień
Dziewczyny, nie wiem, chce mi się płakać. Na szczęście jest pęcherzyk ciążowy, ale taki tyci tyci 0,55 cm. Niby jestem 5+1, oczywiście ginekolog mówił, ze ciąża może jest młodsza itp i mam przyjść za trzy tygodnie na wizytę. Mogłam od razu umawiać się na późniejszy termin... usłyszałam, ze jest młodsza to od razu w przed oczami miałam te same słowa w poprzedniej ciąży, a potem poronienie. Jutro lecę na betę ...
Ale przecież 5 mm to jest akurat na 5+0 czy 5+1
 
To raczej powinna być 0.4,ale na pewno 0.6 nie zaszkodzisz dziecku. Poproś na najbliższej wizycie o zmianę dawki. Spokojnie wielu to pomaga utrzymać ciążę i na pewno nie szkodzi 😉
ja najbardziej obawiam się po tej większej dawce, że będzie mi serce kołatać. Mialam z serduchem przeboje, częste kołatania ablacja, holtery itd. Pamiętam że po zwichnięciu kostki, przy dawce 0,4 miałam kołatania, i poprostu dlatego teraz boję się zażyć tej większej. A wiem że betablokerów nie mogę w ciąży brać. Jak dzisiaj do niego zadzwoniłam to zamiast zmienić mi dawkę, to tak na odczep się powiedział żeby zażywać tą większą.
 
Ja straciłam córkę w 19tc , niestety miała wadę genetyczną, ale po samym poronieniu zrobiłam badania na trombofilie i wyszły mi 3 mutacje więc tak czy siak mam wskazania do heparyny.. A czy lekarz daje heparyne po poronieniu tak bez konkretnej zbadanej przyczyny to nie wiem .. nie spotkałam się, no ale lekarz chyba wie co robi :)
Dziewczyny, mamusie które poroniły swoje dzieciątko, mam do Was pytanie. Czy jesteście teraz na heparynę? Ja cały czas się bije z myślami czy ją podawać. W tamtą środę lekarz mi przepisał, ale nic nie wyltumaczyl dlaczego. Chyba doczekam do środowej wizyty i dopytam.
 
reklama
Ja straciłam córkę w 19tc , niestety miała wadę genetyczną, ale po samym poronieniu zrobiłam badania na trombofilie i wyszły mi 3 mutacje więc tak czy siak mam wskazania do heparyny.. A czy lekarz daje heparyne po poronieniu tak bez konkretnej zbadanej przyczyny to nie wiem .. nie spotkałam się, no ale lekarz chyba wie co robi :)
Bardzo mi przykro ale jesteśmy w osobnej sytuacji , sama sobie robisz zastrzyki? Dla mnie pierwszy to była tragedia nie dość ze robiłam na poziomo to mega piekło teraz już jest bezbolesnie 🙈
 
Do góry