reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Właśnie zjadłam będę liczyć ruchy, bo się stresować zaczynam:-)
Ja swoją w chwilach grozy pase moją słodyczami.
Narazie po usg wiem że nic nie wiem bo dr był bardzo enigmatyczny. Malowodzia nie mam, przepływy bardzo dobre, ,, łożysko wcale nie trzeciego stropnia,, , na przepływy w mózgu spojrzał i powiedział ,, powiedzmy że te badania są wiarygodne,,. Zmierzył ją teraz im się nie podoba że ich zdaniem brak wyraźnego postępu wzrostu. Czekamy do 38 aby wykonać instrukcję. Szyjka nie jest gotowa do porodu. Przez weekend mają obserwować postęp.
 
Usg nigdy nie da pełnego wymiaru ani co do wagi ani wzrostu. To niestety tylko urządzenie, które ma swoje granice błędu. Nie denerwuj się. Moja mała jest cały czas mniejsza na usg niż tydzień ciąży. Łożysko, przepływy ok więc drobniejszy będzie. Jej brat też drobniejszy był a urodził się z waga ok jak na wcześniaka. Położne mówiły że nie raz terminowe dzieci są mniejsze niż on (2650g)
Najwazniejsze, że przepływy są dobre.
Moja dziś co rusz czkawke ma 🤣
 
Mi lekarz tłumaczył to tak - jeśli dziecko rośnie, to Ok. Nie musi być duże, nie musi ważyć 3,5 kilo, patrzy sie tylko czy dobrze przyrasta. Bo zahamowanie wzrostu może świadczyć o różnych nieprawidłowościach np niewydolnym łożysku, wtedy trzeba podejmować decyzje - obserwować i jak nadal nie rośnie to czasem lepiej zakończyć ciąże niż „trzymać” dziecko w niedwydolnym środowisku.

Ja dostałam takie podsumowanie z każdego usg jakie robił moj lekarz, z wykresem który pokazuje jak moje dziecko rośnie i widać że idzie środkiem. Nie zatrzymał sie w żadnym miejscu czyli jest Ok.

Najlepiej pewnie jak badanie robi ten sam lekarz, co w szpitalu jest niemożliwe, a już przy 36 tygodniu i wyżej napewno tez utrudnione...
 
No mi co lekarz to wychodzi inaczje, teraz nie wiem ile warzy uslyszalam komentarz tylko "no chyba sie nie skurczyla" od ordynatora to ja nie wiem co im tam nawychodzilo. jednego dnia miala 2600 nazajutrz 3 kilo tydzien pozniej 2700 a teraz z konca zeszlego tyg i tego tyg masy nie znam. Twierdza ze z lozyskiem jest wporzo, chociaz najpierw te wody teraz ta masa to moga byc sygnaly.
 
reklama
Moja lekarka w 35tc w piątek robiła usg i wyszła waga 2800 a później w środę w szpitalu wyszło 2500 🤣🤣🤣 nie ma co się martwić bo usg przekłamuje
 
Do góry