reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

Zobacz załącznik 1033053
czy dobre wyniki? Najbardziej chodzi mi o krzywą...
Glukoza po 2 godzinach jest prawie dokładnie na granicy normy, ale ogólnie wszystko jest w normie. Bardziej lekarz musiałby to zinterpretować. Często jeśli wyniki są blisko granicy to ponownie każą zrobić to badanie.
 
reklama
Glukoza po 2 godzinach jest prawie dokładnie na granicy normy, ale ogólnie wszystko jest w normie. Bardziej lekarz musiałby to zinterpretować. Często jeśli wyniki są blisko granicy to ponownie każą zrobić to badanie.
Po 2 h norma w ciąży to 153 więc do granicy jeszcze kawałek :)
@Malinkaa123 jest okej! :)
 
Chyba nie można zrobić krzywej cukrowej bez skierowania lekarza nawet prywatnie, przynajmniej kiedyś tak było, może teraz się zmieniło. Ale można iść do rodzinnego i powiedzieć, że gin nie skierował, może rodzinny da skierowanie.
Zybulowa@
Zadzwon do tego gine ktory Ci prowadzi ciąże i popros go zeby Ci przeslal chocby poczta to skierowanie na krzywa. Bys mogla juz teraz isc... Powiedz mu ze martwisz sie i chcesz byc pewna ze maluszkowi nic nie grozi zeby rozwijal sie prawidlowo.
To badanie jest obowiazkowe dla kazdej ciezarnej, chyba nie trzeba temu lekarzowi przypominac jakie moga byc konsekwencje cukrzycy ciazowej...

Dla chcacych poczytac link Link do: Cukrzyca ciążowa. Objawy i skutki cukrzycy w ciąży
...ale tu zapomnieli dodac na tej stronce np. ze przy cukrzycy ciazowej dziecko jest bardziej narazone na stycznosc (poprzez lozysko) z roznymi toksycznymi zwiazkami
Jak znajde stronke z tym info powyzej to zapodam...
... drugi link dla majacych czas i checi by poczytac
 
Po 2 h norma w ciąży to 153 więc do granicy jeszcze kawałek :)
@Malinkaa123 jest okej! :)
Normy glukozy w ciaży
  • Poziom cukru na czczo – mniej niż 92 mg/dl;
  • Poziom cukru po 60 minutach od wykonania testu – poniżej 180 mg/dl;
  • Poziom cukru po 120 minutach od wykonania testu – poniżej 140 mg/dl.
 
W poprzedniej ciąży chodziłam prywatnie do lekarza, wiec za każde badanie płaciłam, nawet nie było potrzebne skierowanie -wystarczyło wiedzieć co chce zbadać. Także jeśli masz gdzieś prywatne laboratorium to chociażby dla siebie możesz podejść i zrobić test obciążenia, u mnie w mieście każde oznaczenie kosztuje 5 złotych.
 
Na żadne badania nie trzeba miec skierowania, wystarczy kasa.
Ja za ostanie: krzywą75, razem z morfologia, żelazem, magnezem, toxo Igm, tsh ft3 ft4 dałam niecale 250zl
1570889697366.jpeg
 
reklama
Do góry