reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Byłam dziś na wizycie u gina i zapytałam się czy można zrobić usg III trymestru na NFZ i oczywiście NIE. Nie wiem na co idą te wszystkie składki...
No, ale powiedziała mi, że usg robi się prywatnie po 34 tygodniu. Wszędzie są informacje, że między 28 a 32 tygodniem. To już nie wiem. Czytałam, że jeśli między 28 a 32 tygodniem dziecko jest źle ułożone (np. pośladkowo) to wtedy robi się usg po 34 tygodniu. Nie wiem. Chyba zrobię teraz i potem po 34 tygodniu. A jak Wy robicie? i jak Wam lekarz zalecił?
 
reklama
Ja po badaniu. Klocosława waży hmm :D zapomniałam ok 820-840. Szyjka czysta, twarda, zamknięta, długa. Wyniki zacne i mogę się obżerać słodyczami. Zapomniałam spytać czy nadal mam brać suple. O Torbieli ma zadycydować neurolog bo on się nie zna i nie będzie się wypowiadał. Zwolnionko wypisane ;) Łozysko sie nie odkleja i jest zacne, wody ok, laur idealnie. Mam sobie absolutnie nie kłaść laptopa na brzuchu! :D zrobiłam to dziś i to raz... Nie wolno bo nie ma badan udowodniających skutki promienia kompa na dziecko.
Wyniki mojej krzywej to: 91, 128 i 126
widze ze mam bakterie liczne i pasma sluzy w moczu ale podobno wyniki sa bardzo dobre wiec ok ;)
Na następne badania znów moczyk
ciśnienie 115/57
 
Byłam dziś na wizycie u gina i zapytałam się czy można zrobić usg III trymestru na NFZ i oczywiście NIE. Nie wiem na co idą te wszystkie składki...
No, ale powiedziała mi, że usg robi się prywatnie po 34 tygodniu. Wszędzie są informacje, że między 28 a 32 tygodniem. To już nie wiem. Czytałam, że jeśli między 28 a 32 tygodniem dziecko jest źle ułożone (np. pośladkowo) to wtedy robi się usg po 34 tygodniu. Nie wiem. Chyba zrobię teraz i potem po 34 tygodniu. A jak Wy robicie? i jak Wam lekarz zalecił?

W pierwszej ciąży robiłam to USG 27.07 a 29.07 urodziłam w 37+2 :D tak późno lekarz kazał mi iść. Teraz dostałam skierowanie żeby zrobić teraz (u mnie 29 t.c.) ale też się na spokojnie umówię 32-33 t.c. na każdje wizycie mówi mi jak mały jest ułożony i jak rośnie więc mi się nie spieszy.
 
W pierwszej ciąży robiłam to USG 27.07 a 29.07 urodziłam w 37+2 :D tak późno lekarz kazał mi iść. Teraz dostałam skierowanie żeby zrobić teraz (u mnie 29 t.c.) ale też się na spokojnie umówię 32-33 t.c. na każdje wizycie mówi mi jak mały jest ułożony i jak rośnie więc mi się nie spieszy.
No mi właśnie nie robi żadnych badań, więc ostatnie usg miałam w 20t 5d (połówkowe), a teraz mam 28 tydzień, więc chciałabym wiedzieć co i jak u dziecka ;)
 
Byłam dziś na wizycie u gina i zapytałam się czy można zrobić usg III trymestru na NFZ i oczywiście NIE. Nie wiem na co idą te wszystkie składki...
No, ale powiedziała mi, że usg robi się prywatnie po 34 tygodniu. Wszędzie są informacje, że między 28 a 32 tygodniem. To już nie wiem. Czytałam, że jeśli między 28 a 32 tygodniem dziecko jest źle ułożone (np. pośladkowo) to wtedy robi się usg po 34 tygodniu. Nie wiem. Chyba zrobię teraz i potem po 34 tygodniu. A jak Wy robicie? i jak Wam lekarz zalecił?

Dziwne, bo przecież na NFZ są darmowe trzy USG: I, II i III trymestru... Dlatego ja chodzę prywatnie, chociaż mam wizytę co miesiąc, nie muszę się martwic tym całym NFZ i ich głupimi zasadami
 
No mi właśnie nie robi żadnych badań, więc ostatnie usg miałam w 20t 5d (połówkowe), a teraz mam 28 tydzień, więc chciałabym wiedzieć co i jak u dziecka ;)
No to u mnie co wizyta plus polówkowe gdzie indziej. Ale z najstarsza miałam regulaminów 3 usg i człowiek żył i nawet się nie martwił.
 
reklama
Do góry