reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

I i II prenatalne są bezpłatne (jeśli ma się skierowanie) III niestety płatne.W drugiej ciązy nue robiłam tego ostatniego, a teraz lekarka zaleca żeby jednak zrobić między 28-32tc.Muszę zadzwonić i dopytać o koszt,już bym za to łóżeczko miała,ale cóż zrobić.
Ja tak się orientowałam w kosztach to średnio 250 zł chcą za to usg, ale prywatnie to przynajmniej nagrają badanie na płytę :)
 
reklama
Jeśli miałaś wykonywane badanie połówkowe to w karcie ciąży powinna być rubryka z wpisanym położeniem łożyska. U mnie jest z tyłu.

Co do ruchów to ja czuję od 16 tygodnia, ale od trzech tygodni moje dziecko jest tak spokojne, że też mam wrażenie, że wcale go tam nie ma. Działa na niego zimne mleko, ale też nie zawsze. Ostatnio najbardziej aktywny jest jak leżę na lewym boku, ale jego kopniaki nie są tak silne jakie były kiedyś, ale może mam po prostu leniwe dziecko, albo ma to związek z tym, że leży na brzuchu (chyba ma to po tatusiu[emoji23]), bo jak się przekręca (co naprawdę bardzo mnie boli) to kopniaki są bardzo mocne i czuć je calutki dzień i noc.

Jeśli u Ciebie jest łożysko z przodu to możesz nie czuć ruchów naprawdę długo, bo dziecko wtedy kopie w łożysko, a nie bezpośrednio w Twój brzuch.
Słyszałam o przypadkach, że kobiety w ogóle nie czuły ruchów dziecka przez całą ciąże właśnie przez położenie łożyska. Mam nadzieję, że u Ciebie niedługo uda się wyczuć kopniaki.
Mialam badania 2 trymestru ale nic nie mam wpisane w karcie ciazy o łożysku. Mozliwe ze tak z nim jest. A na lewym boku nie mogę lezec to moze faktycznie bylo by to wyczuwalne
 
Byłam dziś na wizycie u gina i zapytałam się czy można zrobić usg III trymestru na NFZ i oczywiście NIE. Nie wiem na co idą te wszystkie składki...
No, ale powiedziała mi, że usg robi się prywatnie po 34 tygodniu. Wszędzie są informacje, że między 28 a 32 tygodniem. To już nie wiem. Czytałam, że jeśli między 28 a 32 tygodniem dziecko jest źle ułożone (np. pośladkowo) to wtedy robi się usg po 34 tygodniu. Nie wiem. Chyba zrobię teraz i potem po 34 tygodniu. A jak Wy robicie? i jak Wam lekarz zalecił?
Koteczka01 ja chodzę prywatnie do lekarza i u mnie to bedzie w 31 tygodniu badanie, nie wiem jak na NFZ. U mnie lekarz sam mowi kiedy jakie badania maja byc i nie pyta czy chce czy nie tylko je po prostu robi;)
 
Byłam dziś na wizycie u gina i zapytałam się czy można zrobić usg III trymestru na NFZ i oczywiście NIE. Nie wiem na co idą te wszystkie składki...
No, ale powiedziała mi, że usg robi się prywatnie po 34 tygodniu. Wszędzie są informacje, że między 28 a 32 tygodniem. To już nie wiem. Czytałam, że jeśli między 28 a 32 tygodniem dziecko jest źle ułożone (np. pośladkowo) to wtedy robi się usg po 34 tygodniu. Nie wiem. Chyba zrobię teraz i potem po 34 tygodniu. A jak Wy robicie? i jak Wam lekarz zalecił?
Jak pisalam, badania 3 trymestru nie sa refundowane, po prostu nie sa w pakiecie. Mial byc tez program ciaza plus przed wyborami i co? Nie ma. To wszytko to kieblasa wyborcza i tyle.
 
Mialam badania 2 trymestru ale nic nie mam wpisane w karcie ciazy o łożysku. Mozliwe ze tak z nim jest. A na lewym boku nie mogę lezec to moze faktycznie bylo by to wyczuwalne

A próbowałaś trochę „popukać” w brzuch? Może wtedy maluszek by się przesunął albo odpowiedział kopniakiem. Najlepiej powiedz lekarzowi na następnej wizycie, że nie czujesz ruchów dziecka.
 
Ja też się boję ciśnieniomierza, jak go widzę, to już mi rośnie ciśnienie. Na serio. Przed ciążą miewałam 156 i więcej i do tego ból głowy. Moja głowa mnie informuje, że zaczyna rosnąć.
Zaczęłam się interesować o co tu chodzi, bo jestem chuda z nadciśnieniem. Zaczęłam dietę ubogą w kiełbaski, parówki, szyneczki, salcesoniki, pasztety i konserwy mięsne, ser żółty itp.
Wprowadziłam więcej warzyw i owoców, mniej słodyczy oczywiście, szyneczki drowiowe z czystym składem i nie jeść na mieście. I tyle co wskoczę do Maćka, albo na pizze, to ciśnienie mam 130/80 to w miarę moje normalne. A jak mi spadło na 112/70 to źle się czułam.
I takie masz w ciąży?
 
reklama
Przegielam
 

Załączniki

  • IMG_20191008_184724.jpg
    IMG_20191008_184724.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 81
  • pobrane.jpeg
    pobrane.jpeg
    4,1 KB · Wyświetleń: 75
Do góry