reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

A.robilas mocz ogólny czy przesiew?
Ja w ogólnym mialam kilka razy w huk ponad normę. Okazuje sie ze np.za długo trzymanie w pojemniku (ponad godzina) juz sprzyja rozwojowi. Tak mi tłumaczymy panie z diag. Wiec wynik jest niezgodny. Przesiew za.to wyszedł jak.bardziej prawidłowy
Posiew :) i faktycznie moczem ogólnym nie ma co sie az nadto przejmować, a sluz jest normalny w moczu podczas ciazy.
 
reklama
Dziewczyny, z badaniami moczu ostrożnie :) ja w ubiegły wtorek wykonałam badania, złapałam się za głowę... mnóstwo bakterii, leukocyty, mocz „mętny”. Tego dnia miałam wizytę u gin i od razu dostałam antybiotyk Monural, ale w związku z tym, ze do kwestii antybiotyków podchodzę bardzo ostrożnie (po tym jak miałam po nich duże problemy zdrowotne), postanowiłam nie brać antybiotyku tylko kupić sok z żurawiny.

Dodam, ze żadnych objawów ze strony pęcherza nie miałam. Powtórzyłam badanie dwa dni później, wyniki idealne - duże prawdopodobieństwo tego, ze po prostu albo zanieczyscilam próbkę moczu albo za długo potrzymali w laboratorium. Lepiej dwa razy się upewnić, ze coś nam dolega, niż katować się antybiotykiem. Ale oczywiście sytuacja jest inna, jak sa konkretne objawy zapalenia :)

U mnie ból kości łonowej daje się we znaki, nie wiem, jak sobie z tym radzić. Jeszcze w październiku lecimy do Rzymu na podróż „poslubno-rocznicowa” i jeśli ten ból się utrzyma, będę miała problem :(
A lecicie samolotem? Dowiadywalam sie ze max do 6mc powinno sie latac,my w tym roku zrezygnowalismy z lotow, a kolezanka z terminem na początek stycznia dostala ostatnie pozwolenie na lot przelom września i października, u Niej 2 ciaza, lata z Agngli do PL by i tu prowadzić ciaze.
 
Cześć dziewczynki. Dziękuję za wszystkie słowa otuchy. Nie mogłam spać w nocy (spowodowane prawdopodobnie rozciąganie macicy) i myslalam dużo o tym co mi napisalyscie. Postanowiłam przemilczec parę rzeczy, mój stres szkodzi Malej/Małemu. Nawet wymyśliłam bajkę dla mojego starszaka o białym ptaku, który nie mógł się wzlecieć, coś go ograniczało. O jego podejściu do rodziców, młodszego rodzenstwa. I wiecie co, przyniosło to jakiś rezultat, mój syn przeprosił za swoje zachowanie. Teraz póki jest w szkole to ja napiszę . A jeszcze mam pytanko. Ogólnie pisze bajki, wiersze, teksty piosenek. Poradzcie mi kochane jaki temat mogłabym poruszyć w następnej bajce. 1 cześć jest o tym jak człowiek z każdą pora roku się zmienia (pod postacią błękitnego ptaka), 2 cześć o tym jak dzieci radzą sobie gdy ich rodzice wyjeżdżają za granicę za tzw. "chlebem". 3 czesc tak myślałam żeby napisać o uzależnieniu od internetu i gier.
Super pomysl z tym internetem i grami! Moze i rodzice na tym skorzystają, ja np noe6mam w, wyczaju beda z kims korzystać z komórki i ani mysle dziecku dawac. Teraz niestety to zmora :( my nie mielsimy komorek 10 kanałów tv i jest ok :)
 
Super pomysl z tym internetem i grami! Moze i rodzice na tym skorzystają, ja np noe6mam w, wyczaju beda z kims korzystać z komórki i ani mysle dziecku dawac. Teraz niestety to zmora :( my nie mielsimy komorek 10 kanałów tv i jest ok :)
Tylko ze moje bajeczki są bez dialogów. Szukam w mojej okolicy kogoś to wykonał y ilustracje, ale jest ciężko.
 
Hej dziewczyny :) Zaczęliśmy myśleć w końcu o wyprawce dla malucha i zaczęliśmy od wózka. Generlanie szukamy wózka nadającego sie swietnie do jazdy po lesie/mocnych piaskach itd bo raczej tak w większości będą wyglądały nasze spacery (dużo chodzimy z psem). Gdzies przeczytałam ze na takie tereny bardziej nadaja sie wozki 3kolowe. Czy któraś z Was moze mogłaby polecic jakies wozki? Interesuje nas tez wozek 3w1, 4w1

Ps. chlopiec 22.01
 
Ostatnia edycja:
A czy moze zna ktos firme alpina - polska firme. Ja osobiście jestem za wspieraniem polskiej gospodarki. Badz ma do polecenia jakies polskie firmy produkcyjace wózki /łóżeczka dla maluchów :)?
 
A.robilas mocz ogólny czy przesiew?
Ja w ogólnym mialam kilka razy w huk ponad normę. Okazuje sie ze np.za długo trzymanie w pojemniku (ponad godzina) juz sprzyja rozwojowi. Tak mi tłumaczymy panie z diag. Wiec wynik jest niezgodny. Przesiew za.to wyszedł jak.bardziej prawidłowy

No właśnie dziś miałam powtórzyć badanie bo może włożyłam paluch, albo za słabo się umyłam po nocy. Zwłaszcza, że od afery z szambem, cuduje z butelkami z wodą.Uznałam, że pokaże wyniki lekarzowi i zadecydujemy, czy to do powtórki, czy na posiew, czy leczymy. Narazie sobie pije rumianek i jem żurawinę w tabletkach.

Dziewczyny, z badaniami moczu ostrożnie :) ja w ubiegły wtorek wykonałam badania, złapałam się za głowę... mnóstwo bakterii, leukocyty, mocz „mętny”. Tego dnia miałam wizytę u gin i od razu dostałam antybiotyk Monural, ale w związku z tym, ze do kwestii antybiotyków podchodzę bardzo ostrożnie (po tym jak miałam po nich duże problemy zdrowotne), postanowiłam nie brać antybiotyku tylko kupić sok z żurawiny.

Dodam, ze żadnych objawów ze strony pęcherza nie miałam. Powtórzyłam badanie dwa dni później, wyniki idealne - duże prawdopodobieństwo tego, ze po prostu albo zanieczyscilam próbkę moczu albo za długo potrzymali w laboratorium. Lepiej dwa razy się upewnić, ze coś nam dolega, niż katować się antybiotykiem. Ale oczywiście sytuacja jest inna, jak sa konkretne objawy zapalenia :)

U mnie ból kości łonowej daje się we znaki, nie wiem, jak sobie z tym radzić. Jeszcze w październiku lecimy do Rzymu na podróż „poslubno-rocznicowa” i jeśli ten ból się utrzyma, będę miała problem :(

Może być dokładnie tak jak mówisz, bo ja nie mam żadnych objawów, ani częstomoczu, ani upławów, ani pieczenia, ani swędzenia, ani parć na pęcherz, więc ni to pęcherz ni to pochwa nie dają o sobie znać. Mi puki co kości, macica, więzadła nie dają o sobie znać. Jedynie lewe biodro nad ranem to dramat. Wstaję jak połamany dziad.
 
reklama
Super pomysl z tym internetem i grami! Moze i rodzice na tym skorzystają, ja np noe6mam w, wyczaju beda z kims korzystać z komórki i ani mysle dziecku dawac. Teraz niestety to zmora :( my nie mielsimy komorek 10 kanałów tv i jest ok :)

:p niekoniecznie mój poprzedni związek się posypał bo mój były grał w grę. Masakra facet nie kontaktował z rzeczywistością. 30 lat, a tylko praca i komputerek. Koszmarna choroba przed którą będę chciała uchronić swoje dzieci. Stadium jego uzależnienia spokojnie można było porównać do narkomanii lub alkoholizmu. Działał na niego jedynie szantaż, że wykręcę i pochowam korki.
 
Do góry