reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Dziewczyny, z badaniami moczu ostrożnie :) ja w ubiegły wtorek wykonałam badania, złapałam się za głowę... mnóstwo bakterii, leukocyty, mocz „mętny”. Tego dnia miałam wizytę u gin i od razu dostałam antybiotyk Monural, ale w związku z tym, ze do kwestii antybiotyków podchodzę bardzo ostrożnie (po tym jak miałam po nich duże problemy zdrowotne), postanowiłam nie brać antybiotyku tylko kupić sok z żurawiny.

Dodam, ze żadnych objawów ze strony pęcherza nie miałam. Powtórzyłam badanie dwa dni później, wyniki idealne - duże prawdopodobieństwo tego, ze po prostu albo zanieczyscilam próbkę moczu albo za długo potrzymali w laboratorium. Lepiej dwa razy się upewnić, ze coś nam dolega, niż katować się antybiotykiem. Ale oczywiście sytuacja jest inna, jak sa konkretne objawy zapalenia :)

U mnie ból kości łonowej daje się we znaki, nie wiem, jak sobie z tym radzić. Jeszcze w październiku lecimy do Rzymu na podróż „poslubno-rocznicowa” i jeśli ten ból się utrzyma, będę miała problem :(
Też dostałam w 13 tygodniu od lekarza rodzinnego Monural. Wykupiłam go nawet, ale potem lekarz położnik ze szpitala powiedział, aby absolutie tego nie zażywać. A miałam mocne zapalenie pęcherza. Też piłam 100% sok z żurawiny i się wyleczyłam, a Monural do tej pory w szufladzie leży ;)
 
reklama
Dziś mam na 16:00 kolejne zajęcia w szkole rodzenia, tylko nie wiem jak się tam doczłapię...jak tylko wstanę to brzuch mnie boli strasznie:(Jeszcze deszcz u mnie leje od rana...
 
Napisałam pytanie na platformie ZUS PUE czy wpłynął do nich formularz Z-3 od pracodawcy w sprawie mojego zwolnienia lekarskiego. Bardzo szybko mi odpisali:
"w dniu 14.08.2019r. wpłyną do ZUS druk Z-3 od pracodawcy w sprawie zasiłku chorobowego za okres 14.08-10.09.2019r. Na chwilę obecną sprawa jest w opracowani i data wypłaty zasiłku nie jest jeszcze znana. "
Ciekawe, mają czas na wypłatę zasiłku do piątku 13 września, a piszą, że data nie jest znana.
 
:p niekoniecznie mój poprzedni związek się posypał bo mój były grał w grę. Masakra facet nie kontaktował z rzeczywistością. 30 lat, a tylko praca i komputerek. Koszmarna choroba przed którą będę chciała uchronić swoje dzieci. Stadium jego uzależnienia spokojnie można było porównać do narkomanii lub alkoholizmu. Działał na niego jedynie szantaż, że wykręcę i pochowam korki.
Znam to. Bylam i mieszkałam 5 lat z informatykiem. Stad uwazam ze ta ksiazka bedzie hitem bo i ternet tablwt gry i filmy to globalny problem. Takze co niekoniecznie :)?
 
A lecicie samolotem? Dowiadywalam sie ze max do 6mc powinno sie latac,my w tym roku zrezygnowalismy z lotow, a kolezanka z terminem na początek stycznia dostala ostatnie pozwolenie na lot przelom września i października, u Niej 2 ciaza, lata z Agngli do PL by i tu prowadzić ciaze.

Oczywiście, ze samolotem, tłuc się 14h autem to jakiś koszmar :) i najlepszym do latania jest właśnie 2 trymestr, jeśli ciąża jest niezagrożona to nie ma żadnych przeciwwskazań na loty krotkie (do 4 h). Ja będę w 24 tyg. Nie wiem, kto koleżance „dał pozwolenie” tylko na taki lot, może miała jakieś problemy ze zdrowiem albo chodzi do przewrażliwione ginekologa, który bal się wystawić oświadczenie wymagane od 28tyg dla kobiet, które podróżują samolotem. :)
 
Oczywiście, ze samolotem, tłuc się 14h autem to jakiś koszmar :) i najlepszym do latania jest właśnie 2 trymestr, jeśli ciąża jest niezagrożona to nie ma żadnych przeciwwskazań na loty krotkie (do 4 h). Ja będę w 24 tyg. Nie wiem, kto koleżance „dał pozwolenie” tylko na taki lot, może miała jakieś problemy ze zdrowiem albo chodzi do przewrażliwione ginekologa, który bal się wystawić oświadczenie wymagane od 28tyg dla kobiet, które podróżują samolotem. :)
Nie, u niej brak jakichkolwiek problemów czy plamien, tj 2 ciaza prowadzona polska-Anglia i kazdy ginekolog mowil ze mozna latac do 6 mc. Mnie w sumie również tak mówiono. Na sile nie poleci sie niestety gdyz w widocznej ciazy linie lotnicze prosza o posiadanie zaświadczenia z informacją, w którym tygodniu ciąży jesteś oraz o braku przeciwwskazań do lotu. Kazdy robi jak uwaza wiaodmo :)
 
Znam to. Bylam i mieszkałam 5 lat z informatykiem. Stad uwazam ze ta ksiazka bedzie hitem bo i ternet tablwt gry i filmy to globalny problem. Takze co niekoniecznie :)?
Że nasze roczniki są nieskalane internetowym szałem :) Bo teraz to ewidentnie wyrasta pokolenie tabletu. A reklama w Polsacie, czy gdzieś tam, gdzie dzieciak woła "Nie ma intejnetu" doprowadza mnie do szału. Rodzice dają smartfony dzieciom, żeby się sobą zajęły i dały spokój w dodatku bezstresowe wychowanie. Patrzyłam na ten dramat ze sklepu zabawkowego, z zoologii i z przedszkola. Książka jak najbardziej się przyda.
 
Tylko tak jak napisalam na poczatku- bajeczki, które pisze są bez dialogów. Już mam pewien pomysł, chyba, że tym razem się wylamie i napisze z dialogami. Jak tylko napisze, wrzucę tutaj abyście przeczytaly i dały znać co o niej myślicie.
 
A jeszcze takie pytanko. Ile lat macie mamusie i w jakim wieku są Wasze starsze dzieci? Ja skoncze 29 w październiku i mam w domu prawie 11 latka (23 styczeń). Teraz czekamy prawdopodobnie na dziewczynkę (31.01)
 
reklama
Napisałam pytanie na platformie ZUS PUE czy wpłynął do nich formularz Z-3 od pracodawcy w sprawie mojego zwolnienia lekarskiego. Bardzo szybko mi odpisali:
"w dniu 14.08.2019r. wpłyną do ZUS druk Z-3 od pracodawcy w sprawie zasiłku chorobowego za okres 14.08-10.09.2019r. Na chwilę obecną sprawa jest w opracowani i data wypłaty zasiłku nie jest jeszcze znana. "
Ciekawe, mają czas na wypłatę zasiłku do piątku 13 września, a piszą, że data nie jest znana.
Też się skontaktuję zaraz z zuem bo wściekliznę mam. Być może bez powodu, a być może zbyt wiele lat pół legalnie pół nielegalnie pracuję u prywaciarzy. Jutro powinnam mieć wypłatę bo do 14 pracowałam normalnie, a po tym dniu poszłam na zwolnienie. Z drugiej strony jak by wszystko miało być na czysto nie kazali by nam podpisywać druku, że to niby my chcemy wypłatę do ręki. Dla mnie bomba że od 1.01.2019 pracodawca ma obowiązek kasę przelewać na konto, nie musiałabym latać w nieskończoność do wpłatomatu na drugi koniec miasta, żeby zasilić konto w santanderze.
 
Do góry