reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Witamy :) jeśli chodzi o wizyty na nfz to nie odpowiem dokładnie bo sama chodzę prywatnie ale chyba są 3 usg refundowane (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę). Opowiedz nam jak to jest we Włoszech :) czy test podwójny należy się każdemu czy od jakiegos wieku?
To moje początki a nie mam kogo się dopytać z bliskich jak to wygląda, ale na razie umówili mnie najpierw na USG potwierdzające ciąże a następnie na wizytę lekarską, na którą czekam już ok 1,5 miesiąca, " prowadzić ciąże" można tylko w poradniach przyszpitalnych, na każde USG i wizytę gin potrzebuje skierowania od lekarza rodzinnego, w PL jest pod tym względem dużo lepiej bo jest się już pod opieką gin i generalnie do ginekologa nie potrzebujemy skierowania a tu tak, test PAPPA kosztuje 130 euro u mnie w szpitalu a niby usg jest na NFZ jak przyniosę skierowanie i dodatkowo przy tym USG genetycznym potrzebuję skierowania na wizytę ginekologiczną bo to niby USG z wizytą, masakra, to samo "czysto prywatnie" jak pytałam w przychodni blisko mojego domu kosztowałoby mnie 280 euro, nie wiem jak jest z wiekiem bo ja mam 29 lat, pani na recepcji w szpitalu coś wspominała, że pracują nad przepisem żeby było za darmo ale na razie płatne. Wizyty ginekologiczne chyba są dużo rzadziej niż w Polsce chyba że coś się dzieje z ciążą, to ja już wole rzadziej iść i mieć wszystko ok i żeby mi nie przysługiwały ;), Co do USG np. połówkowego to nie wiem czy płatne czy nie bo mam zamiar zrobić prywatnie będąc akurat na urlopie w Polsce :). A u mnie w szpitalu godziny wizyt są strasznie nieelastyczne co mnie troszkę przeraża :< bo zapisując się ma się tylko do wyboru pierwszy wolny termin i nie mogą zaproponować ani innego dnia ani nawet innej godziny :( nie wiem jak to jest w innych szpitalach. Ponoć można iść na oddział położniczy na małe zwiedzanie i wiem, że do chyba 4 tygodni przed porodem trzeba się zdeklarować gdzie chce się rodzić, ja na razie chodzę do szpitala który jest najbliżej mnie ale "znam" położną Polkę i gdzieś w połowie lipca jak będę już po USG genetycznym porozmawiam z nią czy jest tu możliwość "wynajęcia" położnej bo chętnie bym rodziła z kimś kto mówi po polsku i wiem, że ona pracuje w szpital, który jest nieco dalej ale bez tragedii z dojazdem, Dodam, że mieszkam w Mediolanie więc spodziewam się, że szpitale i kadra będą na niezłym poziomie.
 
Hej. Jestem tu nowa, zaglądam od jakiegoś czasu ale jeszcze bałam się napisać w temacie Styczniowe mamy 2020 :) żeby nie zapeszyć. Mamy termin na 16 stycznia, jesteśmy już oczywiście po pierwszym USG teraz w czwartek 27 idziemy na pobranie krwi do testu podwójnego a za tydzień USG, troszkę się stresuje ale wierzę, że jest wszystko ok. To nasza pierwsza ciąża co generuje mnóstwo zmartwień jeśli chodzi o objawy i ich brak :). Mieszkam we Włoszech i tu system opieki wygląda nieco inaczej niż w Polsce, pierwszą wizytę u ginekologa mamy dopiero 1 lipca, nie wiem jak ona będzie wyglądała. Proszę dajcie znać czy w Polsce przy każdej wizycie na NFZ macie robione USG? Pozdrawiam serdecznie
Cześć, ja chodzę na nfz. Wizyty mam co 2 tygodnie, ale tylko na pierwszej wizycie miałam usg potwierdzające ciążę w 8t 5d. Zrobił mi to usg tylko dlatego, że powiedziałam, że nie byłam wcześniej u lekarza. A tak naprawdę byłam półtora tygodnia wcześniej na usg prywatnie, ale uważam, że to moja sprawa na co wydaję moją kasę i nie mówie lekarzom jeśli robię jakieś dodatkowe badania prywatnie. Na nfz przysługują tylko trzy badania usg "normalne", czyli bez dokładnych pomiarów dziecka i ewentualnie dodatkowe jeśli lekarz napisze w dokumentacji, że było niezbędne. Dokładne badania prenatalne robią tylko na skierowanie jeśli masz więcej niż 35 lat lub masz wskazania np. zdrowotne.
 
Ach, wstałam dziś o 5:00 i pojechałam 220 km na spotkanie służbowe. Teraz wracam, ale jestem strasznie zmęczona i znów głowa mnie boli. W nocy spać nie mogę, bo jak tylko zasnę to zaraz siku mi się chce. Kursuję do łazienki co pół godziny. Chciałabym się w końcu wyspać. Mam wrażenie, że więcej snu będzie z małym dzieckiem niż teraz.
 
Ach, wstałam dziś o 5:00 i pojechałam 220 km na spotkanie służbowe. Teraz wracam, ale jestem strasznie zmęczona i znów głowa mnie boli. W nocy spać nie mogę, bo jak tylko zasnę to zaraz siku mi się chce. Kursuję do łazienki co pół godziny. Chciałabym się w końcu wyspać. Mam wrażenie, że więcej snu będzie z małym dzieckiem niż teraz.
Koteczka01 a jak twoje nudnosci? Bo u mnie myślałam,ze to już końcówka ale od 12 tygodnia jakas masakra wieczorami mnie męczy i czasem wymioty. W nocy natomiast przebudzam się albo siku,albo mega głodna albo nie mogę ułożyć się w żaden sposób i kręcę się szukając pozycji;(
 
Koteczka01 a jak twoje nudnosci? Bo u mnie myślałam,ze to już końcówka ale od 12 tygodnia jakas masakra wieczorami mnie męczy i czasem wymioty. W nocy natomiast przebudzam się albo siku,albo mega głodna albo nie mogę ułożyć się w żaden sposób i kręcę się szukając pozycji;(
Nudności mi praktycznie minęły, zdarzają się jakieś epizody głównie rano, bo często nie wiem czemu gdy się budzę mam zatkany nos i czasem przez to mam wymioty. Czasem też wieczorem, bo staram sie już nie jeść późno, a gdy mam pusty żołądek to też mnie mdli. Ale takie przygody zdarzają sie 2-3 razy w tygodniu, więc w porównaniu do tego co było wcześniej to z nudnościami jest super. Teraz często głowa mnie boli, co wcześniej się nie zdarzało. Trochę pryszcze mnie męczą czego tez wcześniej nie było. No i sikam bardzo często.
 
Hehehe witaj w klubie :)
Ja wczesniej po 4h spalam i starczyło. Teraz bym spała caly czas.
Raz w tyg musze smigac 500km ale co chwila drzemki łapie bo nie wytrzymuje.
Tez mam wrazenie ze jak dzidzia bedzie to wypoczne i sie wyspie :D
Ach, wstałam dziś o 5:00 i pojechałam 220 km na spotkanie służbowe. Teraz wracam, ale jestem strasznie zmęczona i znów głowa mnie boli. W nocy spać nie mogę, bo jak tylko zasnę to zaraz siku mi się chce. Kursuję do łazienki co pół godziny. Chciałabym się w końcu wyspać. Mam wrażenie, że więcej snu będzie z małym dzieckiem niż teraz.
 
Dzis rano nim ruszylam sie na dobre z lozka poleciała mi krew z nosa jak fontanna. Dzidzi sie widocznie wiecej snu dopomina
 
reklama
Cześć dziewczyny! Byliśmy dziś na prenatalnych. Duży, zdrowy w 90% chłopiec :Dtermin z usg odbiega o 1 dzień niż z OM. 12t3d. Termin na 03.01.2020 :D młody szalał, kciuka ssał :p
Super wieści. Gratulacje.
Niech mały zdrowo rośnie.Ja mam prenatalne 15 lipca.Dużo chłopców się ujawnia na tym wątku,a ja tak bardzo liczę na trochę różu tym razem.
 
Do góry