reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

Ja jak poszłam do lekarza na NFZ zaraz po dniu spodziewanej M i powiedziałam że spoznia mi się okres i zrobiłam test, to od razu została mi założona karta ciąży i dostalam skierowania na badania. Bez żadnego usg A nawet badania ginekologicznego. Więc coś cię oszukali....
Poszłam tylko dlatego, żeby nie płacić prywatnie za badania z krwi. Pierwsza wizyta. Okazało się, ze teraz jest taka polityka, ze dopóki ciąża nie jest potwierdzona przez usg, to nie może dać mi skierowania na badania. Wiec ze skierowaniem pojechałam na usg (bo teraz lekarze nie maja usg w gabinetach).
Dlatego właśnie pojechałam. Kropka.
 
reklama
Ja jak poszłam do lekarza na NFZ zaraz po dniu spodziewanej M i powiedziałam że spoznia mi się okres i zrobiłam test, to od razu została mi założona karta ciąży i dostalam skierowania na badania. Bez żadnego usg A nawet badania ginekologicznego. Więc coś cię oszukali....
O właśnie chciałam pisac, coś w ten deseń...
 
Ja trochę nie kumam tego chodzenia do kilku lekarzy jednocześnie. Nie bardzo widzę w tym sens, no ale z tego co czytam w necie to jest to dosyć powszechne...
 
Ja jak poszłam do lekarza na NFZ zaraz po dniu spodziewanej M i powiedziałam że spoznia mi się okres i zrobiłam test, to od razu została mi założona karta ciąży i dostalam skierowania na badania. Bez żadnego usg A nawet badania ginekologicznego. Więc coś cię oszukali....
To jest lux med. Lekarz dał mi do przeczytania nowe zasady (pismo dyr lux med). Nie ma również karty ciąży papierowej, jest elektroniczna.
 
Ja miałam wczoraj na NFZ założona kartę. Skończony 6 tydz.
Ja miałam we wtorek obecnie mam 7+2
Twermin z Om mam na 10 styczeń. Ciągle mnie pobolewa brzuch i momentami mam mdłości. Nie miałam tak w pierwszej ciąży z synem. Też tak macie?
Lekarz założył mi kartę ciąży dostałam skierowania na 11 badań chce porobić ksero i z nimi prywatnie do lekarza który prowadził mi pierwsza ciąże. Chyba nic się nie stanie co jak już mam kartę ciąży. Kiedyś tak zrobiłam już.
 
Jak liczycie tygodnie? Według mojej aplikacji mogę wybrać bieżacy lub skończony. Bieżący: 7 i 3 dni czytamy jako 3 dzień rozpoczętego siódmego tygodnia. Natomiast według skończonego byłabym w 6 tyg i 3 dni. Zgłupiałam....
 
Jak liczycie tygodnie? Według mojej aplikacji mogę wybrać bieżacy lub skończony. Bieżący: 7 i 3 dni czytamy jako 3 dzień rozpoczętego siódmego tygodnia. Natomiast według skończonego byłabym w 6 tyg i 3 dni. Zgłupiałam....
Ja też mam apke i też w sumie nie wiem bo mam 7 +2 czyli zaczęty 8 dziwnie tak
 
reklama
Jak liczycie tygodnie? Według mojej aplikacji mogę wybrać bieżacy lub skończony. Bieżący: 7 i 3 dni czytamy jako 3 dzień rozpoczętego siódmego tygodnia. Natomiast według skończonego byłabym w 6 tyg i 3 dni. Zgłupiałam....
Też mnie to denerwuje , wolę sobie liczyć biezacy :)
 
Do góry