reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

Większość z nas czymś się martwi i tak pewnie już zostanie do końca... ja się martwię, że mało czuję moja malutką... a już kończę 32 tydzień...
Pociesze Cię, moje dwie poprzednie ciąże bardzo slabo czulam ruchy. Praktycznie wcale. W ostatnich dniach ciazy krotko przed rozwiazaniem - tak. Pamietam ze to bylo dla nas piekne przezycie, dla mnie i tatusia. I maluchy z waga 4010 gr i 3680g... Moze mieli malo miejsca na wygibasy? Nie wiem dlaczego tak jest.
W tej ciązy od poczatku (16-17tc) czuje ruchy i co dziwne mialam lozysko przodujace dosc dlugo.
 
reklama
Pociesze Cię, moje dwie poprzednie ciąże bardzo slabo czulam ruchy. Praktycznie wcale. W ostatnich dniach ciazy krotko przed rozwiazaniem - tak. Pamietam ze to bylo dla nas piekne przezycie, dla mnie i tatusia. I maluchy z waga 4010 gr i 3680g... Moze mieli malo miejsca na wygibasy? Nie wiem dlaczego tak jest.
W tej ciązy od poczatku (16-17tc) czuje ruchy i co dziwne mialam lozysko przodujace dosc dlugo.
Dzięki za pocieszenie to dużo daje naprawdę bo praktycznie każdy dzień się zamartwiam a nie będę z siebie robic idiotki bo bym musiała codziennie biec na ktg... ciagle o tym myśle, ze tez sporo dziewczyn ma tak jak ja a nie wszystkie o tym mówią i piszą. Czasami czuje jakby malutka kopała, ruszała się ale do środka do mojego kręgosłupa a nie w stronę brzucha.
 
Dzięki za pocieszenie to dużo daje naprawdę bo praktycznie każdy dzień się zamartwiam a nie będę z siebie robic idiotki bo bym musiała codziennie biec na ktg... ciagle o tym myśle, ze tez sporo dziewczyn ma tak jak ja a nie wszystkie o tym mówią i piszą. Czasami czuje jakby malutka kopała, ruszała się ale do środka do mojego kręgosłupa a nie w stronę brzucha.
Jezeli Twoj lekarz nic nie sugeruje, jest spokojny to mysle ze nie trzeba sie zamartwiac. U mnie najwiekszą aktywnosc poruszajacego sie w brzuszku maluszka zauwazam kiedy pije cos zimnego, z lodowki, np mleko, albo cos slodkiego ( bardzo rzadko niestety ;( ...), kwasnego...
Albo kiedy poloze sie na plecach ( rzadko to robie bo ciezko mi sie oddycha).
 
Ja czuje ruchy od 16 tygodnia. Teraz to intensywne rozpychanie, ze nawet "Auuu!' mi sie wymsknie.
Ale moja gin mowi, ze ja to jestem 'przezroczysta' przez moja posture/wage.
Mala daje sie we znaki szczegolnie w czasie jazdy samochodem i jak siedze wyprostowana, nie moge lezec na lewym boku bo 'boksuje' az zmienie pozycje. Chyba najbardziej lubi jak leze na polplasko bo wtedy sobie tylko 'delikatnie' plywa pod powierzchnia skory. Tak to odczuwam.
O, i najwazniejsze ze musi miec cieplo i ciemno - jak odslaniam brzuch to nagle nic sie nie dzieje.
Czasem glaskanie brzucha potrafi ja obudzic ;) Gdy jest za spokojnie i zaczynam sie niepokoic to tak ja prowokuje do jakiegos znaku :-)
 
reklama
Do góry