reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Szczerze to pierwsze slysze aby ktoś miał plan wozic noworodka przodem do kierunku jazdy. Dopiero po lupince, czyli jak dziecko juz na pewno dobrze siedzi, wiem ze dużo osób sadza juz przodem. Ja wlasnie jestem na etapie wybierania kolejnego fotelika i warunkiem dla mnie jest aby mozna bylo montować tyłem.

Dla mnie takie filmiki jak ten wystarczająco działają na wyobraznie. A to lagodna wersja...

Póki co woze z przodu,oczywiście wyłączyłam poduszkę powietrzną. Myślę, że długo minie zanim sie odwaze pojechać gdzieś sama z dwoma maluchami.
Ja to jestem zmuszona jezdzic sama nie z dwoma a niedlugo z 4 maluchami. Do samego przedszkola mamy 11km w jedna strone i zadnej komunikacji miejskiej. W dobrym sklepie doradza i pokaza jak to funkcjonuje. Kazdy niech sobie wybierze co mu odpowiada. Przeciez nikt zle nie chce dla swojego dziecka. Ostatnio maz zafundowal mi szkolenie z bezpiecznej jazdy i tam np instruktor powiedzial ze przy predkosci 120km na h to nie ma co pasow zapinac. Sila uderzenia jest tak duza ze nie pomogą....
 
Ja to jestem zmuszona jezdzic sama nie z dwoma a niedlugo z 4 maluchami. Do samego przedszkola mamy 11km w jedna strone i zadnej komunikacji miejskiej. W dobrym sklepie doradza i pokaza jak to funkcjonuje. Kazdy niech sobie wybierze co mu odpowiada. Przeciez nikt zle nie chce dla swojego dziecka. Ostatnio maz zafundowal mi szkolenie z bezpiecznej jazdy i tam np instruktor powiedzial ze przy predkosci 120km na h to nie ma co pasow zapinac. Sila uderzenia jest tak duza ze nie pomogą....
Dlatego mam jazdo fobie zwłaszcza na międzymiastowej do Warszawy. Kurna na 3 lub 4 wyprzedzają i to nieraz szrotami bez przyspieszenia. Ostatnio jechał nam na czołówkę i gdyby mój mu nie stanął to by nie zdążył a oczywiście tiry wyprzedzal. Dwa auta na czołówkę po stowie i do tego tir w tle. No słabo mi, jacy inni kierowcy są kretynscy.
Idę spać dziewczęta :) dobrej nocy dla was i waszych lokatorów.
 
I po spaniu. Drugi dzień łapie mnie bezsenność. Ja się dzisiaj wybrałam na targi forelikow/wózków do Rzeszowa. Wyjechałam biedniejsza o wypłatę, heh.
Kupiłam cabrio fix z maxi cosi z bazą costam family fix z maxi również. Fajnie napisała Be1992. Każda z nas ma prawo do wyboru tego co mu odpowiada. Nie wiem jak ta moja kumpela wozi dziecko ale cabrio fix jest montowany tyłem do jazdy i facet stwierdził że nie jest zalecane by maluch do 13 kg jeździł przodem. Kolejny fotelik będzie już montowany przodem. Baza bedzie ta sama, do końca posłuży. Sama baza nie zwiększa bezpieczeństwa ale ułatwia montaż i zdejmowanie fotelika (zielone jak ok, czerwone jak coś nie tak plus piszczy) . Dla mnie ważne jest bezpieczeństwo, jazda tyłem będzie nowością. Mam nadzieje ze ogarnę. I jeszcze jedno - podobno nie powinno przewozić się na przednim siedzeniu, lepiej zamontować po przekątnej od siebie, ew lusterko na zagłówku. Sporo się zmieniło przez te parę naście lat. Facet do mnie ze maxi było już od 1999 z wiedzą na rynku, ja mu ok, ale nie u mnie. Sorry, i kiedyś, w wieku 21 lat nie zarabialam tyle by móc kupić to co było najlepsze. Po innych sklepach się łaziło na podkarpackim zadupiu.
Kupiłam też wózek, dla równowagi maxi cosi zelia, wazy 9 kg i się bardzo szybko składa/przenosi. Za zaoszczędzone pieniądze kupiłam wypasiona torbę i śpiworek, już nie maxi. Trochę mnie przeraża bo wydaje się za duży do gondoli, ale jest mięciutki w środku, na zimę super.
PS. Tylko toczę się jak kulka zuka gnojarza. Powooooli.
CIekawe jak @Bosiek po targach w Krk.
 
I chyba jest zapis że minimum 6miesiecy musi być przepracowane a jak poszłam.na L4 na koniec maja to się nie zalapie :(

Zdaje mi się że pisałaś o tym, że zaczęłaś pracę od września 2018, pol roku mineloby po semestrze czyli w lutym 2019. Więc skoro L4 na koniec maja to spokojnie się lapiesz na 13. Co do kwoty nie jestem pewna, więc Koteczka pewnie na rację że pomniejsza o L4. Zadzwoniłabym do mojej księgowej, ale ona jest b młoda i ma problem jak dwa razy w mcu musi obliczyć wypłatę. Więc nie będę jej gitary zawracać.
 
Zdaje mi się że pisałaś o tym, że zaczęłaś pracę od września 2018, pol roku mineloby po semestrze czyli w lutym 2019. Więc skoro L4 na koniec maja to spokojnie się lapiesz na 13. Co do kwoty nie jestem pewna, więc Koteczka pewnie na rację że pomniejsza o L4. Zadzwoniłabym do mojej księgowej, ale ona jest b młoda i ma problem jak dwa razy w mcu musi obliczyć wypłatę. Więc nie będę jej gitary zawracać.

Ale to jest 13tka za 2019 rok czyli się liczy chyba od stycznia 2019 bo za 18 dostałam w 2019 :p dobra nieważne, przyjdzie czas to się okaże :D
 
Ja to jestem zmuszona jezdzic sama nie z dwoma a niedlugo z 4 maluchami. Do samego przedszkola mamy 11km w jedna strone i zadnej komunikacji miejskiej. W dobrym sklepie doradza i pokaza jak to funkcjonuje. Kazdy niech sobie wybierze co mu odpowiada. Przeciez nikt zle nie chce dla swojego dziecka. Ostatnio maz zafundowal mi szkolenie z bezpiecznej jazdy i tam np instruktor powiedzial ze przy predkosci 120km na h to nie ma co pasow zapinac. Sila uderzenia jest tak duza ze nie pomogą....
O widzisz. Ja właśnie sie próbowałam dowiedzieć jak najwięcej o fotelikach i bylam porozmawiać z Panem w sklepie :) to twierdzi ze tylem mowia tylko dlatego ze 40% wypadków jest czołowych, czyli wylacznie statystyki, a jak Ty bd miala wyjdzie w praniu, jeśli Cie pukna od tyłu, nie wiem jak u Was ale u Nas na Strzalce albo STOP to sie czesto zdaza jeśli ktos sie zatrzymuje zgodnie z przepisami to masz dziecie przodem. Jak w bok walna a ostatnio np w meza kobieta wjechala w bok z podporządkowanej to masz w bok dziecka uderzenie, nikt niestety nie zagwarantuje jaki bd wypadek
 
reklama
I po spaniu. Drugi dzień łapie mnie bezsenność. Ja się dzisiaj wybrałam na targi forelikow/wózków do Rzeszowa. Wyjechałam biedniejsza o wypłatę, heh.
Kupiłam cabrio fix z maxi cosi z bazą costam family fix z maxi również. Fajnie napisała Be1992. Każda z nas ma prawo do wyboru tego co mu odpowiada. Nie wiem jak ta moja kumpela wozi dziecko ale cabrio fix jest montowany tyłem do jazdy i facet stwierdził że nie jest zalecane by maluch do 13 kg jeździł przodem. Kolejny fotelik będzie już montowany przodem. Baza bedzie ta sama, do końca posłuży. Sama baza nie zwiększa bezpieczeństwa ale ułatwia montaż i zdejmowanie fotelika (zielone jak ok, czerwone jak coś nie tak plus piszczy) . Dla mnie ważne jest bezpieczeństwo, jazda tyłem będzie nowością. Mam nadzieje ze ogarnę. I jeszcze jedno - podobno nie powinno przewozić się na przednim siedzeniu, lepiej zamontować po przekątnej od siebie, ew lusterko na zagłówku. Sporo się zmieniło przez te parę naście lat. Facet do mnie ze maxi było już od 1999 z wiedzą na rynku, ja mu ok, ale nie u mnie. Sorry, i kiedyś, w wieku 21 lat nie zarabialam tyle by móc kupić to co było najlepsze. Po innych sklepach się łaziło na podkarpackim zadupiu.
Kupiłam też wózek, dla równowagi maxi cosi zelia, wazy 9 kg i się bardzo szybko składa/przenosi. Za zaoszczędzone pieniądze kupiłam wypasiona torbę i śpiworek, już nie maxi. Trochę mnie przeraża bo wydaje się za duży do gondoli, ale jest mięciutki w środku, na zimę super.
PS. Tylko toczę się jak kulka zuka gnojarza. Powooooli.
CIekawe jak @Bosiek po targach w Krk.
Jak, pisalam Pan mi wyjaśnił :) sa bazy montowane przod/ tyl, zdania nie zmieniłam co do jazdy ale nie wyobrażam sobie miec dziecka z przodu, na 100% bd z tylu po przekatnej. U nas w krk nie bylo szalu niestety na tych targach, ale ta wiadomość o wypadkach i statystykach mnie wystarczy, bo maz juz ze tak robia wszyscy, ale ja nie robie co wszyscy xD ja potrzebuje namacalnych dowodów. Uwierzcie mi ze jak angielskiego sie uczylam i, tam w 3 os l. Poj dodaJe się "s" to chlop mial zagwozdke zeby mi to wyjadnic xD nie przyjmuje tlumaczen, tak, bo, tak albo nie bo nie. XD
Niestety spotkalam sie z ustawionymi testami, nie bezpieczeństwa, wiec one same mnie nie przekonaly ale statystyki o wypadkach wygladaja na sensowne :) my musimy sprawdzić jakie Nam do wozka wchodza.
 
Do góry