reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Przyszłych xd ? Mój ostatnio był ba badaniach okresowych a on ma wysokie ciśnienie i cukier. Lakarka na to aaaa ciśnienie to pewnie kawa bo kto zaczyna dzień bez, aaa cukier to pewnie po śniadaniu, aaa nie słyszy pan na ucho, a to na tym badaniu jak to długo trwa to się przestaje słyszećxd i tak co wskaźnik to miała wytłumaczenie także mój kaleczniak ma podpisane papiery na kolejne 3 lata haha.
 
reklama
Moj dziadek po wsi wszystkich nas w taczkach wozil bez atestu i zyjemy :D
ona miala swoje wizę ok ale boje sie tych przyszłych lekarzy jednak, oni nic nie wiedzą... Smutne.
My mamy z pl firmy i jak Glo bd ok 3-4 miesiące te zimowe wozic w tym z wygody, potem kupimy cos tylko do auta na wieksze dziecie :)

Co macie z pl firmy?
Ja nie ogarniam zupełnie tematu a nie chce wydać pieniędzy tylko po to, żeby wydać. Dawniej nie było takich cudów jak bazy adaptery i inne takie.
Czy bazę za każdym razem trzeba nowa, jak dziecko urośnie?
 
No ja o dziwo czuje się zajebiscie jak na ten tydzień ciąży. Z radości kupiłam sobie 20 tuj, 10 bluszczy i 4 irgi i idę sadzić na podwórku :-)

@Eda Helena - pomysl o sobie babo, bo sen jest potrzebny. Kto zadba o towarzystwo jak cie rozlozy? Że swojego doświadczenia wiem że zajechać się jest łatwo, trudniej potem się pozbierać. Nie bądź cyborgiem :-)

@Bosiek - czyli obstawiamy syna :-) lekarka się nie przejmuj, mój od prenatalnych też był dziad. Co mają zbadać niech zbadaja a o resztę dopytasz prywatnie swojego gin

Co do wózka - wkurzyła mnie znajoma u której miałam kupić wszystko z maxi-cosi. Stałam w sklepie pół godziny, nie raczyła mnie nawet zauważyć. Ruch ruchem, ale zagadać żeby m poczekala chociaż mogła, tym bardziej że w słowach jest słodko - pierdzaca a w czynach nie.
W związku z tym dalej nic nie wiem i jestem ciemna masa. Nie rozumiem jak firma sprzedając wózki 4 w jednym (z baza) może nie mieć atestu??? Polecacie np Bebetto - czyli nie warto 4 w 1?
Jeszcze trochę i będę wozila dziecko w taczkach.
Ja mam właśnie bebetto. Koleżanka też ma i zadowolona
 
Przyszłych xd ? Mój ostatnio był ba badaniach okresowych a on ma wysokie ciśnienie i cukier. Lakarka na to aaaa ciśnienie to pewnie kawa bo kto zaczyna dzień bez, aaa cukier to pewnie po śniadaniu, aaa nie słyszy pan na ucho, a to na tym badaniu jak to długo trwa to się przestaje słyszećxd i tak co wskaźnik to miała wytłumaczenie także mój kaleczniak ma podpisane papiery na kolejne 3 lata haha.

Prawda. Ja się w pracy często z neurologa i kloce, bo zapisują dzieciom na potęgę leki które niestety wpływają źle na procesy poznawcze. Jak padaczka to depakine i UJ że dziecko osłabia. Raz tylko przyznała mi rację, jak się rozdarlam że lekarz o rozwoju pojęcia nie ma, co najwyżej o chorobie.
 
Boże doczłapałam z przychodni...tak mi mały uciska na pęcherz że nie mogę chodzić... Robiłam badania co mi zleciła diabetolog bo jutro wizyta i zobaczę czy będę musiała insulinę. Czy was też tak dzieciaczki uciskaja na dole?
Mnie mały uciska na dole, czyli główka w pęcherzu i do góry też, bo w przeponie mam nóżki. Ciężko mi się oddycha, chciałam teraz poleżeć, ale tak ciężko mi się oddycha, że muszę tak na pół leżąco siedzieć ;)
 
Dziewczyny podpowiedzcie mi w sprawie fotelika do auta.

Kupiłam wózek 3w1 używany i jest już tam fotelik jednak gdzieś w necie spotkałam się z opinią że te.foteliki od wózków 3w1 często nie pasują albo nie mają atestów? Jakie macie doświadczenia z tym? Nie wiem teraz czy zostawić ten czy dokupić osobno jakiś specjalny
Ja zostawiam fotelik z wózka. Tak naprawdę żaden fotelik nie ma atestu. Nie ma żadnej niezależnej instytucji państwowej atestującej foteliki. Wszystkie te niby atesty są od prywatnych firm, które niby robią "niezależne" atesty, a jak spojrzysz na producentów fotelików to się okazuje, że te niby atesty robione są tylko dla kilku wybranych producentów.
 
reklama
Do góry