reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

No ja u siebie z fochem oznajmilam, że jak będzie wiało jak dziś to nie pójdę na działkę na imprezę kombo. Imieniny ciotki, urodziny wujka, rocznica kogoś tam, urodziny męża kuzynki. Raz wydatek, dwa masa ludzi, 3 plener plus alkohol a rano następnego dnia mam sesję w Warszawie. Na chrzest też mi się w listopadzie nie chcę jechać w ogóle. A co dopiero jakbym to jeszcze ja miała organizować i żeby wszyscy byli zadowoleni. A taki uj.
 
reklama
do dziewczyn z niedoczynnością tarczycy

Jak u Was wygląda kontrola wyników i ewentualna korekcja dawki? Ja przed ciążą miałam już niedoczynność tarczycy i brałam cały czas dawkę 75. Poszłam do endokrynologa na początku ciąży i powiedział, że skoro TSH = 1.5 to nie muszę zwiększać dawki i właściwie tak całe 6 miesięcy brałam dawkę 75, dzisiaj odebrałam wyniki i mam tSh 2,2 myślicie że to wymaga wzięcia większej dawki? I czy np ginekolog może zwiększyć dawke i wypisać recepte? Jak to u Was wyglądąło?
Zwiększyć dawkę może ginekolog albo rodzinny. Minimalnie powinnaś zwiększyć dawkę, ale tragedii nie ma. Przed ciążą głównie u mnie zajmował się tym rodzinny, bo endokrynolog stwierdził, że mam przychodzić do poradni specjalistycznej co 3-4 lata. Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało, bo rodzinna była dość ogarnięta w tej sprawie i jak trzeba było to robili mi nawet usg tarczycy i wszystko szybciutko, a nie tak, że czekasz rok do endokrynologa.
Jak zaszłam w ciążę to w sumie mogłam iść bez kolejki do przychodni endokrynologicznej, ale że gin robiła mi badania tsh i miałam dość dobre wyniki to nie chciało mi się walczyć z dziadkami w tej przychodni. Tylko, że ta moja gin to w sumie tępa dzida (no niestety taka prawda) to ja jej muszę mówić, że powinna mi zlecić badania tsh i jak przychodzą wyniki i miałam też tsh powyżej 2 to ja do niej mówię, że powinnam zwiększyć dawkę leku, ona odpowiedziała, że chyba może tak...więc powiedziałam żeby wypisała mi receptę, oczywiście z tym też miała problem...10 minut później w końcu dała mi receptę, ale bez refundacji (a te leki są refudowane). Teraz po recepty dzwonię tylko do rodzinnego. Teraz dwa razy w tygodniu biorę też niższą dawkę leku, bo tsh spadło mi do 0,4, wię już trochę za nisko (czego też pani dzida ginekolog nie zauważyła ;) ).
 
Babo, czym ty się martwisz wgl. Sorry ale jeśli chcą gościny to niech Was zaproszą do Gesslerowej. Wystawianie się jest głupie, tym bardziej w tym stanie, w jakim jesteś. Ja mam TP równo za 3 mce. Nie wyobrażam sobie robić proszony h obiadów i zajmować się dzieciakami. To zresztą jeszcze pół biedy, przeżyjesz. Ale czy mama wie ile to stania przy garach a potem na zmywaku. I najważniejsze : po co?
Dlatego pieprze to kawa i ciacho starczy.
 
Nie.
Ostatecznie pojechałam kuwa po śledzie, a te z frytkami nie bardzo. Potem godzina czekania na potwory że szkoły.

Zapomniałam że cholesterol też mam za wysoki. Jezu kochany jaka ja ostatnio głodna jestem. Wy też?
Jutro zaczynam 28 tydzień. Toczę się jak beczka, a w sklepie nikt mnie nie chce przepuścić, baby raczej gonią żeby mnie wyprzedzić, co nie jest trudna sztuka. Śmiać mi się chce bo nie należę do osób które biegną żeby być pierwsze, jestem kolejkowym dzieckiem PRL.
Jak usiadłam w końcu na kanapie to zauważyłam, że brzuch zaczyna się w okolicy cyckow, pewnie dlatego trudno oddychać.
Jestem w 7 miesiacu, a w tej ciąży tylko raz zostałam przepuszczona w kolejce w Lidlu. Na moim osiedlu w Żabce to już normalne, że idę do kasy, a ktoś się wpycha przede mnie dosłownie jak jestem dwa kroki od kasy, a wiadomo, że przyśpieszenia teraz nie mam, więc nic nie mogę zrobić. Ostatnio tak zrobił chłopak po 20-tce, przedostatnio dziewczyna w tym samym wieku...ciekawe jest też to dlaczego im się tak śpieszy...bo fajki się skończyły ;) W zeszłym tygodniu wchodzę do tramwaju, wszystkie miejsca zajęte, wszyscy na mnie patrzą (aż mi głupio), ale nikt nie ustąpił miejsca;)
 
Też byłam na tej promocji
Big mac plus frytki za 6 zł:)
Ach, jakoś nie ogarnęłam, że będzie promocja ;) A co do promocyjnych kuponów McDonalds to masz ich firmową aplikację czy jakąś innną? Ja mam inną z kuponami do kilku restauracji i zawsze było OK, a miesiąc temu poszłam, a obsługująca mi mówi, że oni nie realizują kuponów z innych aplikacji niż ich firmowe (jakoś do tej pory nie było problemu), więc przestałam sprawdzać kupony. Złożyłam na stronie internetowej skargę, ale odpowiedzieli tylko, że przepraszają i sprawę przekazją do tej konkretnej restauracji i tyle. Więc nie wiem jak to jest w innych restauracjach McDonalds.
 
reklama
Ach, jakoś nie ogarnęłam, że będzie promocja ;) A co do promocyjnych kuponów McDonalds to masz ich firmową aplikację czy jakąś innną? Ja mam inną z kuponami do kilku restauracji i zawsze było OK, a miesiąc temu poszłam, a obsługująca mi mówi, że oni nie realizują kuponów z innych aplikacji niż ich firmowe (jakoś do tej pory nie było problemu), więc przestałam sprawdzać kupony. Złożyłam na stronie internetowej skargę, ale odpowiedzieli tylko, że przepraszają i sprawę przekazją do tej konkretnej restauracji i tyle. Więc nie wiem jak to jest w innych restauracjach McDonalds.
Ja też miałam ta kupony lite i powiedzieli mi że tego już nie uznają trzeba mieć ich oryginalną aplikację gdzie musisz się zarejestrować... zarejestrowalam no i działa :-) :)
 
Do góry