reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

No chyba tak to wygląda. Ja mam męża. A w sumie w urzędzie przy odbieraniu aktu urodzenia mogłabym wpisać sąsiada xD wystarczy dowód osobisty. Wcześniej też nikt się nie pyta kto jest ojcem.
Ale w prawie polskim ojcem domniemanym jest zawsze maz. Do 300 dni po rozwodzie rowniez jest maz. Po slubie nie da sie podac byle kogo. Potem wrecz jest problem aby to odkręcić wiedzac ze maz badz ex maz nie jest ojcem
 
reklama
No ale chyba się nie musi tego ojcostwa przed porodem?
Wystarczy że się urodzi i podczas meldunku w Urzedzie?
Właśnie do końca nie wiem czemu , ale mi też położna zwróciła uwagę że w sytuacji niemęża :p lepiej w urzędzie stanu cywilnego przypisać ojcostwo jeszcze przed porodem, ułatwia to ponoć jakieś formalności przy porodzie.gdy kobieta np jest po.cesarce i ledwo żyje i chyba on dwtedy (niemąż ojciec) może decydować gdyby się coś dzialo
 
Właśnie do końca nie wiem czemu , ale mi też położna zwróciła uwagę że w sytuacji niemęża [emoji14] lepiej w urzędzie stanu cywilnego przypisać ojcostwo jeszcze przed porodem, ułatwia to ponoć jakieś formalności przy porodzie.gdy kobieta np jest po.cesarce i ledwo żyje i chyba on dwtedy (niemąż ojciec) może decydować gdyby się coś dzialo
Ja czytałam też, że w razie jakby ojciec dziecka chciał wziąść l4 na żonę to musi być już załatwione uznanie ojcostwa przed porodem, ale czy to prawda to nie wiem. Dla świętego spokoju jedziemy to załatwić w poniedziałek :)
 
No ale chyba się nie musi tego ojcostwa przed porodem?
Wystarczy że się urodzi i podczas meldunku w Urzedzie?
My chcemy już, żeby w razie w on latał i załatwiał i żeby miał jako ojciec dostęp do wszystkiego. Chce się poczuć tatą xd to niech mu będzie. A no właśnie i nazwisko chcę żeby miała jego. Choć nieraz słyszy, że jest biedakiem i mi nie kupił pierścionka więc będzie Laura W. a nie Laura P. Xd
 
Hahaha akurat mi wybiło wspomnienia na fb :D o to ja w wieku 3 lat. Niestety pies nie chciał się bawić w konika.
163041_1358887511437_4632910_n.jpg
 
Gdzieś ty tę łapkę złamała?
No na psie:D mialam 3 urodziny. Wszyscy chlali u matki na górze, a ja sobie zeszłam na dół na podwórko. Usiadłam na psie on ruszył i taki był finisz. Złamanie w 2 miejscach:D bo lekarze nie umieli rendgenu zrobić i dopiero po 2 dniach łapa poszła w gips ^^
 
reklama
No na psie:D mialam 3 urodziny. Wszyscy chlali u matki na górze, a ja sobie zeszłam na dół na podwórko. Usiadłam na psie on ruszył i taki był finisz. Złamanie w 2 miejscach:D bo lekarze nie umieli rendgenu zrobić i dopiero po 2 dniach łapa poszła w gips ^^

Nie potrafili wykonać badania czy poradzić sobie z Tobą?
 
Do góry