reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Dziewczyny jaki rozmiar pieluszek jednorazowych kupujecie 1 czy 2.Moi chłopcy ur. się z wagą ponad 4kg.i zastanawiam się nad "2".Niby 3 dziecko,ale z wszystkim mam problem.Jakoś w tej ciąży mam ograniczone myślenie i nagle nic nie wiem.
Mój syn też się urodził 4kg. Teraz córka ale zacznę od 2
 
reklama
Ja kupiłam łóżeczko Klupś Irene Lime. Ono jest większe niż normalne łóżeczko dziecięce, bo ma 140x70 cm. Kupiłam przez Allegro. Dość łatwo było je złożyć tylko nie było fabrycznie nawierconego jednego otworu i sami go nawierciliśmy. Później można zdjąć z niego szczebelki i zrobić łóżko dla większego dziecka, więc taki zakup starczy na 7-8 lat. Minusem było tylko to, że nie było dodanych zaślepek na śruby, ale łóżeczko będzie tak ustawione, że tych śrub w większości nie będzie widać, oprócz tych na froncie szuflady ;) A i kosztowało 399zł + przesylka 40 zł.

A materac? Skąd?
 
Dziewczyny ja od tygodnia czuję się jak mamuci słoń, niby dużo nie przytyłam ale czuję jak mi ten bęben rósnie jak szalony ja mam apetyt ale dużo zjeść mnie mogę bo zaraz mi wszystko podchodzi do góry a gdzie tu jeszcze się turlać 3 msc :p

Ja mam z kolei rozkminy takie... Że szpital w którym chciałabym rodzic jest oddalony o 80km (1.20h) drogi i teraz jako pierworodka się zastanawiam czy zdążymy czy to nie jest głupi pomysł , ale mój szpital w pobliżu to jest jedna wielka drama.. lekarz powiedział że to nie jest jak w filmach, że 15 min od skurczy i już dziecko jest, czy któraś z Was też dojeżdżała dalej do porodu?

P.s w Biedronce teraz są kocyki kliny i gadżety dla niemowlaków
Na szkole rodzenia polożna mówiła, że poród trwa między 9 a 18 godzin od pierwszych objawów. Zastanawiam się tylko czy zauważę pierwsze objawy ;) Więc jeśli zauważysz te objawy to raczej zdążysz. Ja mam do lepszego szpitala jakieś 30-40 minut samochodem, a do gorszego 5 minut z buta i mam nadzieję, że to nie będzie tak szybko, że będę musiała do tego gorszego;) Będę się nastawiać, że jadę do tego bardziej oddalonego, ale jakby co to będę musiała podzodzić się z tym gorszym. Może też po prostu przygotuj się na dłuzszą jazdę, a w razie czego awaryjnie pojedziesz do tego gorszego:)
 
Super, że mama tak oszalała na punkcie wnuczki . Moja mama zmarła 1,5 roku temu :( a nie mogła się doczekać mojego drugiego dziecka i tez by pewnie szalała . Wiec uwierz mi trzeba to doceniać. Można by rzec ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
Moje kondolencje. Niestety każdego z nas to czeka. Narazie cała rodzina w komplecie.
U mnie to myśleli, że się nie doczekają. Widzieli, że bardziej od zakładania rodziny interesuje mnie babranie się w odchodach zwierząt. Potem jeszcze się rozstałam z facetem, a potem miałam amanta, psychoadoratora, który im się podobał bo taki poczciwy, a ja tak gardziłam tym człowiekiem i mu przysrywałam i robiłam wszytsko, żeby się go pozbyć, a on się nie dawał. Jeszcze jak go wszyscy nakręcali, że coś z tego będzie, po za mną. Spontanicznie zdecydowałam się na dziecko w kwietniu z moim potajemnym partnerem :D Mieli wszyscy niespodziankę, że nawet nikt nie krytykował co ja własciwie zrobiłam. Postawiłam na swoim, wszyscy szczęśliwi.
 
Nie mogę znaleźć swoich wyników z rezonansu :D latam już od 1,5 h i lipa. Ale chyba rezonansem się opiekowała moja matka bo to za poważne badanie, które mogłabym zgubić. I zgubiła. Nie wiem czy warszawa ma odpis... Co ja pójdę do neurologa i powiem "Panie uwierz mi:D mam torbiel, to nie tak że się migam przed porodem SN" XD.... Teraz to mi rezonansu nie zrobią bo w ciąży nie można absolutnie.
Na pewno w szpitalu mają opis i możesz dostac jego kopię. Trudniej ze zdjęciami, bo może być tak, że masz jedyną kopię.
 
Dziewczyny jaki rozmiar pieluszek jednorazowych kupujecie 1 czy 2.Moi chłopcy ur. się z wagą ponad 4kg.i zastanawiam się nad "2".Niby 3 dziecko,ale z wszystkim mam problem.Jakoś w tej ciąży mam ograniczone myślenie i nagle nic nie wiem.
Ja kupilam na promocji dwie paczki po 30 szt. rozmiaru 1, tak na początek do szpitala, na parę pierwszych dni. Czekam teraz na promocję rozmiaru 2 ;) W tym rozmiarze kupię więcej:)
 
A powiedzcie mi jak Wasze teściowe ? Tzn czy wykazują jakieś zainteresowanie Waszym stanem, coś kupują dla Waszych maluszków? Bo moja teściowa zero zainteresowania o moje samopoczucie, wyprawkę, przygotowania itp. Dzwonić to wogole nie dzwoni ale jak jesteśmy u niej to nawet nie spyta jak się czuje, jak u lekarza. Przykre to bardzo. Czasami się zastanawiam czy może ja pierwsza powinnam zadzwonić i powiedzieć np. Ze byliśmy u lekarza i mała ma się tak i tak. Przykre to jest. Tym bardziej że ja już nie mam mamy i myślałam ze chociaż trochę będzie mnie wspierała
 
Super, że mama tak oszalała na punkcie wnuczki . Moja mama zmarła 1,5 roku temu :( a nie mogła się doczekać mojego drugiego dziecka i tez by pewnie szalała . Wiec uwierz mi trzeba to doceniać. Można by rzec ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
Współczuję bardzo... Moja Mama zmarła prawie 4,5 roku temu. Też marzyła o wnukach. Niestety mogła nacieszyć się moim synkiem tylko 1,5 roku :( Była najlepszą babcią na świecie również oszalała na jego punkcie. Niestety drugiego mojego synka nie pozna...
 
Na pewno w szpitalu mają opis i możesz dostac jego kopię. Trudniej ze zdjęciami, bo może być tak, że masz jedyną kopię.
Mają mają <3 już dzwoniłam. Ale teraz matce się przypomniało, że to przecież była wielka koperta ze zdjęciem i że gdzieś w szufladzie w łóżku może być. Bo przecież pójdę do tego lekarza to sobie pomyśli, że przyszła taka co się boi rodzić SN i żuluje cesarke. A mi bardziej zależy na SN bo chcę dziecko po dziecku. Jak się nie zdecyduje teraz to będzie jak z tą ciąża kolejne 6 lat. A bo nie mam praacy, a bo nie dogaduje się z facetem, a w sumie to ja nie mam gdzie mieszkać. W sumie dobrze, że wcześniej mi nie wyszło, bo prace kase i dom bym ogarnęła, ale moje dziecko by miało ojca debila. A tak będzie w jego życiu ktoś komu naprawdę na nim zależy.
 
reklama
A materac? Skąd?
Jeszcze nie kupiłam materaca, ale chyba też zamówię przez internet. Z materacem mam większy problem niż z wyborem łóżeczka. Materace mają różne grubosci, materiały, twardości...Ale na pewno nie wybiorę nic z kokosem ani gryką, chyba piankę wezmę i myślę nad grubszym, czyli 15 cm :)
 
Do góry