reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Spokojnie ja mam zatrudnienie na etacie od 01.07. Dokładnie to samo przechodze hehe
Hujee mają tak narzucone w zusie - kontrole jak ktoś ma zatrudnienie poniżej roku. Wiec to 1.5mca i tak by nic nie dało ;)
Zobacz załącznik 1029326
Zobacz załącznik 1029329
Kompletnie tego nie jarzę. Podejrzewam, że to efekt tego, że mój uczciwy pracodawca nie raczył mi dać od razu umowy przez co ZUS ma wątpliwości bo na umowie to ja przed zwolnieniem mam zatrudnienie 1,5 miesiąca. Pojadę wyjaśnię.
 
reklama
30 dni.maja na wypłatę każdego razem z kontrolą. Musza sie wyrobic
Nie no ja wiem. Tylko największy problem stanowi głupota mojego pracodawcy. Te wszystkie wałki i przekręty. Np muszę pokazać dowód wpłaty. Wdl ZUS kasę za sierpień powinnam dostać 31, a oni se wyplacaja 10 a w związku z ostatnią aferą dostałam dopiero 16 września. Prawie miesiąc po czasie. I takie tam xd teraz też idąc tą logiką za wrzesień powinnam mieć już kilka dni temu.
 
Ja z tymi.ujami mam doczynienia na codzień. Księgową od prawie 20 lat jestem. Debile są w zusie i tyle
A to już zmartwienie pracodawcy, którym się nie przejmuj. Ty masz tylko odpisać na list i odpoczywać bo Laurozaur nie może się wkurza głupotami. Moja wiedza z zakresu zus prochodzi z samego jądra zus, gdzie pracuje rodzinka.
 
Źle wg mnie wykluczono okres chorobowego. Chyba ze wczesniej w tym roku miałaś chorobowe . Ze w sumie było to 33 wypłacone przez pracodawcę. Ale pracodawca w z3 tego nie wykazał
Niee xd to moje pierwsze chorobowe w życiu. Wcześniej pracowałam w bibliotece na zastępstwo niestety pomimo pochwał umowy nie przedłużyli z powodu braku miejsc blablabla dali promese że jak tylko ktoś odejdzie na emeryturę to mnie przyjmą. Miało być to w kwietniu w kwietniu dostałam info że po nowym roku to żem poszła do pracy xd i kurla taki efekt.
 
Na fakturach to ja się cieszę że nie figuruje i ja ich nie robiłam. Bo to robił kolega, a oni mu kazali przerabiać w Photoshopie cyferki żeby się zgadzało... więc mówię wałek na walku i przecież jak zadzwoniłam o kasę co się z nimi spielam aż tak że mój pieniądze odbieral. oni srali ogniem że przeze mnie będą mieć kontrolę. I że będzie że oni wiedzieli że ja w ciąży. A co to ? Dyskryminacja zatrudnienia ? Xd
 
I tu mają rację. Bo po nie jednej kretynów prostowalam papiery. Ale w zusie mało jest osób kompetentnych. Tak samo jak w US gdzie osobiście pracowałam. A wcześniej skladalam na nich skargi za niewiedze i.wprowadzanie w blad petentów [emoji23][emoji23][emoji23]
Nie uogolniaj kochana. ZUS tak samo mówi o księgowych :-p
 
Wiedzieli czy nie wiedzieli- niczyja sprawa. Nie ma nigdzie zakazu przyjmowania do.pracy ciezarnej jeśli tylko przeszła medycynę pracy. Ja w mp mialam okuliste a nie ginekologa. Hehehe
Na fakturach to ja się cieszę że nie figuruje i ja ich nie robiłam. Bo to robił kolega, a oni mu kazali przerabiać w Photoshopie cyferki żeby się zgadzało... więc mówię wałek na walku i przecież jak zadzwoniłam o kasę co się z nimi spielam aż tak że mój pieniądze odbieral. oni srali ogniem że przeze mnie będą mieć kontrolę. I że będzie że oni wiedzieli że ja w ciąży. A co to ? Dyskryminacja zatrudnienia ? Xd
 
reklama
Na fakturach to ja się cieszę że nie figuruje i ja ich nie robiłam. Bo to robił kolega, a oni mu kazali przerabiać w Photoshopie cyferki żeby się zgadzało... więc mówię wałek na walku i przecież jak zadzwoniłam o kasę co się z nimi spielam aż tak że mój pieniądze odbieral. oni srali ogniem że przeze mnie będą mieć kontrolę. I że będzie że oni wiedzieli że ja w ciąży. A co to ? Dyskryminacja zatrudnienia ? Xd
Sama ciąża nie jest przeciwwskazaniem do pracy, i to nie o to chodzi czy wiedzieli czy nie. Masz prawo podjąć zatrudnienie nawet w 9 miesiącu o ile ktoś cię przyjmie. Tu chodzi tylko o to czy rzeczywiście swiadczylas pracę. Przecież nie przewidzisz tego czy za miesiąc będziesz miała zagrożenie czy nie.
A że się sraja z kontrolą, to tylko pokazuje co to za firma. I tu już nie twoja że tak powiem broszka. Nie daj się wciągnąć we wspolodpowiedzialnisc bo to nie przez ciebie będzie ewentualna kontrola. Chyba najlepiej byłoby gdybyś ograniczyła kontakty z nimi do minimum.
 
Do góry