reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Głupi listonosz zostawia awizo mino że człowiek jest w domu. Muszę jutro iść do ZUS bo mi pismo przylazlo, że mam 7 dni na udowodnienie zatrudnienia i tp. Bym dziś załatwiła a jutro skupila się na dentyście i położnej.
 
1570027561200.png

1570027835849.png

Kompletnie tego nie jarzę. Podejrzewam, że to efekt tego, że mój uczciwy pracodawca nie raczył mi dać od razu umowy przez co ZUS ma wątpliwości bo na umowie to ja przed zwolnieniem mam zatrudnienie 1,5 miesiąca. Pojadę wyjaśnię.
 
Z tego pisma wynika, ze zaczęłaś prace 02.07.2019. I po około 1,5 miesiąca poszłaś na l4. ZUS kontroluje zatrudnienie rozpoczęte niedługo przed l4 a już wogole ciążowym aby wykluczyć fikcyjne zatrudnienie w celu wypłaty zasiłków. Moja koleżanka miała kontrole i sprawdzali wszytsko. Pytali współpracowników czy faktycznie pracowała czy ja widzieli, maile służbowe itp
 
reklama
Z tego pisma wynika, ze zaczęłaś prace 02.07.2019. I po około 1,5 miesiąca poszłaś na l4. ZUS kontroluje zatrudnienie rozpoczęte niedługo przed l4 a już wogole ciążowym aby wykluczyć fikcyjne zatrudnienie w celu wypłaty zasiłków. Moja koleżanka miała kontrole i sprawdzali wszytsko. Pytali współpracowników czy faktycznie pracowała czy ja widzieli, maile służbowe itp
Świadków na zatrudnienie mam, liste obecności podpisywałam... No chyba, że zajumią pracodawcy całą to ona jest od 12 kwietnia. W budynku pracuje ponad 20 parę osób które są w stanie potwierdzić moją obecność + zlecieniodawcy dla których wykonywałam projekty graficzne, kurierzy, praktykanci. Hyhy Mój pracodawca od razu trzęsł tyłkiem dając mi umowę, że przyjdzie kontrola. No miałam iść w 7 mc poszłam w 5. Raz że bóle dwa, że kazali mi przychodzić na nagdodziny i inne nie fajne akcje... A to w sumie jest w liście obecności Lipiec + 20 h nadgodzin.. Ale pewnie się wyłgają i powiedzą, że nie wiedzieli, że jestem w ciąży dając mi umowę.
 
Do góry