reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

twardmieje mi czasem dół brzucha :/ niby czytałam że skurcze się już jakieś mogą zacząć ok 20tyg. ale one są inaczej opisywane :/ ja czuje twarde tylko na samym dole brzucha :/ i sama nie wiem do gin idę dopieor w środę :/
No u mnie to samo. Za wcześnie na skurcze przepowiadajace, tym bardziej że to chwilowe twardnienie a to różnica. Ból w okolicach pachwin czy pępka to ból normalny, ale twardnienie już nie. Odpoczywaj więcej, ja dziś się zbuntowalam i uprawiam leżing.
 
reklama
Marta a jak sprawa z wypłatą bo ja powinnam mieć 10 tego .
U mnie jest tak że ja mam ostatniego dnia każdego miesiąca ale powinnam dostać już z zusu bo minęło 30 dni. Ale mój szef
A raczej księgowa nie wysłała do zusu formularza z3 on musi być bo inaczej nie wypłaca kasy. No i jak zadzwonilam do księgowej to wysłała jak ja opiperzylam. Ale zus ma 30 dni na decyzję od momentu dostania z3. Czyli ja dostanę za sierpień i wrzesień w październiku. Najlepiej zadzwoń do ZUS na infolinię i zapytaj. Powiedzą Ci czy druk z3 maja za jaki okres. Trzyma dość długo ale jak po leżę albo właśnie wezmę dodatkowo ciepła kąpiel i magnez przechodzi.
 
:D ja podczas chorób nie zostawiam tyle siana w aptekach co w ciąży, wczoraj 70 zyta, dzisiaj pisiąt. Takto nie ważne kaszel, urwana noga, zapalenie oskrzeli paczka gripeksu i następnego dnia magiczne ozdrowienie :D

Leki kupowałam głównie dla zajęcy: na wzdęcia, zaparcia, katar, paprzące się oczy, zęby, ropomacicza i przedrzymskim lubią sobie czasem odgryźć nos albo kawałek ucha, więc opatrunki :D

A teraz jak nie suple ciązowe, to magnez, jak nie magnez to dziś Urosept i Furoxin.
Ciesz sis ze tylko tyle. Ja zostawiam ok 500-600 co miesiąc a i tak wywalczyłam clexane na zniżki bo o moich obrzekach rzadko kto słyszał i troche sie b9ja wypisywać Ryczalt bo NFZ robi konyrole :(
 
Ciesz sis ze tylko tyle. Ja zostawiam ok 500-600 co miesiąc a i tak wywalczyłam clexane na zniżki bo o moich obrzekach rzadko kto słyszał i troche sie b9ja wypisywać Ryczalt bo NFZ robi konyrole :(
łoooo no to faktycznie masa pieniędzy. Współczuję. Ale mnie nie dziwią te ceny. No ja dziś 2 rzeczy kupiłam i szczenkę zbierałam. Kiedyś mi Neurolog kazał brać Migripiv na bóle głowy. 10 zł 1 tabletka, paczka 1 blister 60. Wolę, żreć jak biedak ibuprom. Podobno płace po nowym roku mają skoczyć o 750 zł, czy jakoś tak.
 
reklama
A u mnie dzisiaj kiepsko. Brzuch mam twardy, leżenie nie pomaga, czuję rozciąganie. Ech. A mówią że ciąża nie choroba.
Mnie też boli, biorę nospę i twardnieje.
Ja z kolei zawsze miałam męskie grono znajomych przez zainteresowania. Nie insertowało mnie kupowanie nowych gaci, moda i kosmetyki. Wiele razy od bab słyszałam, że ubrałam się dziwnie, ale ja nie przykładałam wagi:D no leżało akurat na podłodze to ubrałam. Nie to, że chodziłam ubrana jak świnia.
Podczas imprez kiedy dziewczyny siedziały jak myszy pod miotłą w swoim cichym gronie szeptaczy i robiły grzecznie kanapeczki swoim partnerom, ja piłam z facetami i gadałam o polityce albo sporcie.
Jak mam koleżanki to mają męski charakter, prowadzą firmy, są silne, nie boją się być samotne, prowadzą zajęcia sportowe i mają mocną głowę :D
To tak jak ja podobnie. Rozmowy o samochodach, komputerach, męskich zawodach. Wspólnie alkohol, kurde i ich humor bardzo lubię, podejście do życia i jak myślą. Czasami stopuję, kiedy w otoczeniu są inne kobiety i trochę z nimi gadam, ale mnie też ani ciuszki, ani malowidła nie interesują. A męskie grono może też dlatego lubię, bo oni są w stosunku do mnie tacy męscy, interesują się mną :p
twardmieje mi czasem dół brzucha :/ niby czytałam że skurcze się już jakieś mogą zacząć ok 20tyg. ale one są inaczej opisywane :/ ja czuje twarde tylko na samym dole brzucha :/ i sama nie wiem do gin idę dopieor w środę :/
Twardy, tak całkiem na dole, na chwilę. Zastanawiam się czasami, czy te niektóre objawy twardnienia nie są wypychaniem się dziecka, bo np. dookoła niego brzuch mam miękki, a samo dziecko taka twardsza kulka. No nie kumam tej ciąży, a to moja druga. W piątek na prenatalnych się zapytam.
A wy jak zażywacie ten magnez? A co z witaminami? Bo i tu i tu jest wystarczająca dawka B6 i mam dylemat:dziś magnez, czy witaminy? Matko jaki mam problem :p
 
Do góry