reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

No mam podobnie, jak chodzę to czuję ból i twardnienie. Zastanawiam się czy brać magnez, można 3x na dzień magnez b6 bez pytania lekarza? Przed ciąża jadłam sporo teraz boję się czegokolwiek brać.
Co do lezenia- zapobiega przedwczesnemu skracanie szyjki, więc warto
Ja biorę magnez, jak chyba większość z nas. Myślę, że lepiej suplementować zapobiegawczo magnez niż potem jak będą jakieś porządne skurcze lub twardnienia brzucha faszerować się codziennie No-Spą - przynajmniej ja tak myślę.
 
reklama
Wróciłam z prenatalnych połówkowych. 323 g, ciąża młodsza o tydzień, parametry odpowiadają 20 tygodniowi,nie 21. Mała ma niedomykalnosc zastawki trójdzielnej. Piszę m ała, ale lekarz znów mówi że nie pokazała i tak mu się wydaje. 19 jadę na echo serca do szpitala o 3 stopniu referencyjnosci.
U swojego prowadzącego tez juz byłam, na konsultacji.
Co do wieku/wzrostu - tak jak pisałam, najważniejszy jest miarowy przyrost, nie sama waga. Lekarz pokazał mi rozwój mojego dziecka od 5 tygodnia, na siatkach centylowych. Uspokoił, powiedział że właśnie z takich powodów jedne dzieci rodzą się przed inne po terminie. Więc wskazana kontrola wzrostu płodu.
Co do wady serca - tu trochę bardziej skomplikowane. Układ krwionośny rozwija się i na tym etapie nie mówił o wadze jak u dorosłego, ale jak u wadzie płodu - może się wchlonac, zastawka będzie prawidłowa, może być wada. Najwyżej czeka mnie poród w CZDz w Warszawie. A na razie badanie echa u ginekologa - kardiologa/neonatologa.
To tyle.
Aha. Internetów mam nie czytać :-)
Kochana, pozwolę sobie odpisać jak u nas było, mojej córce na badaniach połówkowych też wyszła niedomykalnosc zastawki trójdzielnej. Lekarz nas umowil od razu na wizytę do ginekologa/kardiologa prenatalnego. Ile ja się stresu najadlam i naczytalam że taka wada występuje głównie u dzieci z ZD. Pojechaliśmy na to usg 3 tyg. później i wszystko już było w porządku, zastawka się zamknęła. Lekarka nam tłumaczyła że to się często zdarza ale ze zazwyczaj ta zastawka sama się zamyka. Badz dobrej myśli, na pewno wszystko będzie w porządku :) pozdrawiam, kwietniowa mama
 
Kochana, pozwolę sobie odpisać jak u nas było, mojej córce na badaniach połówkowych też wyszła niedomykalnosc zastawki trójdzielnej. Lekarz nas umowil od razu na wizytę do ginekologa/kardiologa prenatalnego. Ile ja się stresu najadlam i naczytalam że taka wada występuje głównie u dzieci z ZD. Pojechaliśmy na to usg 3 tyg. później i wszystko już było w porządku, zastawka się zamknęła. Lekarka nam tłumaczyła że to się często zdarza ale ze zazwyczaj ta zastawka sama się zamyka. Badz dobrej myśli, na pewno wszystko będzie w porządku :) pozdrawiam, kwietniowa mama

Dziękuję Ci za odpowiedź, dodaje wsparcia . Wczoraj rzeczywiście było niefajnie. Rozum mówi jedno, serce drugie.
Tak myślę że stres jest najgorszy więc staram się zapanować nad nim. Niestety u mnie ciąża jest wpadka albo cudem, jak kto woli, pracowałam na czterech etatach i kończyłam dom, mam więc ogromne wyrzuty sumienia że może ciąża przyszła na wycieńczony organizm i to moja wina. Głupie, ale jednak.

Koteczka - 3X 1 magne b6 wystarczy chyba? (połowa dawki dla dorosłego).
 
Dziękuję Ci za odpowiedź, dodaje wsparcia . Wczoraj rzeczywiście było niefajnie. Rozum mówi jedno, serce drugie.
Tak myślę że stres jest najgorszy więc staram się zapanować nad nim. Niestety u mnie ciąża jest wpadka albo cudem, jak kto woli, pracowałam na czterech etatach i kończyłam dom, mam więc ogromne wyrzuty sumienia że może ciąża przyszła na wycieńczony organizm i to moja wina. Głupie, ale jednak.

Koteczka - 3X 1 magne b6 wystarczy chyba? (połowa dawki dla dorosłego).
Myślę, że starczy tyle magnezu. Po np. 2 tygodniach zobaczysz jak będziesz się czuła, czy będziesz miała jakieś skurcze czy twardnienia brzucha i najwyżej można zwiększyć dawkę na noc.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was ma też problem z hemoglobiną? Przyjmuję Tardyferon 2 razy dziennie a mimo to poziom spada :( zaczynałam od 12,1 a est 10,6 jestem załamana :( jakieś pomysły, sposoby na realne podniesienie poziomu żelaza?
 
Dziewczyny, czy któraś z Was ma też problem z hemoglobiną? Przyjmuję Tardyferon 2 razy dziennie a mimo to poziom spada :( zaczynałam od 12,1 a est 10,6 jestem załamana :( jakieś pomysły, sposoby na realne podniesienie poziomu żelaza?
Zwiększ dawkę lub jeśli nie bierzesz zacznij suplementować razem z żelazem witaminę B12. Do tego przyjmuj te witaminy z witaminą C. Obie te witaminy wpływają na wchłanialność żelaza.
 
mi się po prostu umowa końcu, wymogów wielkich nie mam byle by grzyba nie było i jakieś 2 pokoje bo w 3 w jakieś kawalerce to ciężko i też fajnie by było jakby nie wychodzilo za wszystko 2tys :/ a wszystko jest np 1600 w ogłoszeniach jedzie się i plus to to to to i wychodzi więcej niż piszą już nie mam siły szukać :/
Znam to, mam takie same załamanie. Tyle forsy za niewielki metraż. Ciężkie czasy mamy, bo nie ma mieszkań spółdzielczych, u mnie w domu nie rozumieją tego, że 2000zł wydać lekko na mieszkanie nie jest łatwe, a z czego żyć? Niektórzy mają 1000,czy 1500 zł emerytury i co, ciekawe, czy by sobie poradzili wynajmując mieszkanie.
Nie planowałam tej ciąży i mam nie poukładane. Byle do porodu, a potem jakoś poleci do przodu.
 
Znam to, mam takie same załamanie. Tyle forsy za niewielki metraż. Ciężkie czasy mamy, bo nie ma mieszkań spółdzielczych, u mnie w domu nie rozumieją tego, że 2000zł wydać lekko na mieszkanie nie jest łatwe, a z czego żyć? Niektórzy mają 1000,czy 1500 zł emerytury i co, ciekawe, czy by sobie poradzili wynajmując mieszkanie.
Nie planowałam tej ciąży i mam nie poukładane. Byle do porodu, a potem jakoś poleci do przodu.
[/QUOTE
U nas, na Podkarpaciu, ceny są nieco mniejsze, od 500 do 1000, zależy od miejsca, rynku pracy etc. Dla mnie to morderstwo w biały dzień. Powiem Ci ze sama mieszkałam 4 lata z rodzicami ze starszą córka, bo mnie po prostu nie stać było na wynajem. A gdzie rachunki. Szkoda tylko że Twoi rodzice tego nie rozumieją, masz przecież jeszcze starsza córkę, która jest ich wnuczka. Mam nadzieję że się ułoży. Co do komunalnych - u nas ludzie czekają po parę lat, ci najbardziej wytrwali, którzy tydzień w tydzień są u prezydenta miasta, dostają. Ale co z tego jak potrzeba dziś?
 
Zwiększ dawkę lub jeśli nie bierzesz zacznij suplementować razem z żelazem witaminę B12. Do tego przyjmuj te witaminy z witaminą C. Obie te witaminy wpływają na wchłanialność żelaza.
A sok z buraka dodatkowo? Jak smaku nie lubisz dorzuć jabłko do wyciskarki. Ja w pierwszej ciąży miałam 7,2 i byłam w szpitalu, mieli mi podawać krew. Koniec końców pamiętam że przyszedł dietetyk i hematolog i wyszłam z dieta. Teraz mam 11 i też biore Tardyferon.
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was ma też problem z hemoglobiną? Przyjmuję Tardyferon 2 razy dziennie a mimo to poziom spada :( zaczynałam od 12,1 a est 10,6 jestem załamana :( jakieś pomysły, sposoby na realne podniesienie poziomu żelaza?
Looknij jeszcze na rozmaz. Pewnie Bosiek byłby mądrzejszy ale sama hemoglobina nie świadczy o braku żelaza, tam jest oznaczenie, bodajże w krwinkach czerwonych, chyba mchc. Jak to jest w granicach normy to hemoglobina spada nie z powodu żelaza. Ale fachowcem nie jestem, mam tylko podobny kłopot. U mnie ten wskaźnik jest na podobnym poziomie i lekarz mówi że w ciąży morfologia szaleje. BOSIEK coś wiesz na ten temat?
 
Do góry