reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Dobrze ze masz fachowa opiekę.
Ja jestem psychologiem, pracuje (teraz leżę w domu) m. In na wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka. Jestem też oligofrenopedagogiem. Wiele już historii ciazowych słyszałam, ostatnio była 21 latka z dzieciatkiem z ZD, dziecko było malutkie, nikt nie zaproponował żadnych badań, bo pani taka młodziutka. A potem szok i pytanie jak lekarz mógł nie widzieć nawet w obrazie usg.

A tak ogólnie czujesz się ok, czy wpływa to na codzienne funkcjonowanie? I co najważniejsze - czy clexane zostanie do końca z Wami?
Clexane bede brala do konca, musze sie dowiedzieć jak po ciazy bo wiaodmo ze brzuch nie wklesnie od razu. Ja znam przypadek gdzie dziewczyna z mezem oboje mlodzi ok 23 lata dziewczynka z zd, pieknie wyprowadzona bez wad serca. Chcieli miec 2 dziecko nadla przed 30r,.2 dziewczynka z zd w stopniu znaczym z wada serca, takze mnie malo co zdziwi. Mi puchna nogi, mam bole nog, nogi sa nieproporcjonalne do reszty ciala chociaz teraz przy brzuchu wyglada ok hehe :) ja przez nadciśnienie pierwotne mam, l4 od początku od 6 tc, ale w 1 trymestrze ctk utrzymywalo sie 180-200/100. Takze nic bym nie zrobiła, nawet papierowej roboty, bo oprócz mam pielęgniarstwa mam mgr zdrowia publicznego i mialam przejsc do kadr ale los chcial inaczej.
Zastanaiwam sie i podziwiam kardiochirurgow dziecięcych i plodu, ja tam nic nie widze. Ale oczywiście u dorosłych echo czy dopler, interpretacja to nie problem ale wzystko 300% wieksze
 
reklama
Clexane bede brala do konca, musze sie dowiedzieć jak po ciazy bo wiaodmo ze brzuch nie wklesnie od razu. Ja znam przypadek gdzie dziewczyna z mezem oboje mlodzi ok 23 lata dziewczynka z zd, pieknie wyprowadzona bez wad serca. Chcieli miec 2 dziecko nadla przed 30r,.2 dziewczynka z zd w stopniu znaczym z wada serca, takze mnie malo co zdziwi. Mi puchna nogi, mam bole nog, nogi sa nieproporcjonalne do reszty ciala chociaz teraz przy brzuchu wyglada ok hehe :) ja przez nadciśnienie pierwotne mam, l4 od początku od 6 tc, ale w 1 trymestrze ctk utrzymywalo sie 180-200/100. Takze nic bym nie zrobiła, nawet papierowej roboty, bo oprócz mam pielęgniarstwa mam mgr zdrowia publicznego i mialam przejsc do kadr ale los chcial inaczej.
Zastanaiwam sie i podziwiam kardiochirurgow dziecięcych i plodu, ja tam nic nie widze. Ale oczywiście u dorosłych echo czy dopler, interpretacja to nie problem ale wzystko 300% wieksze

To fakt, są niesamowici w tym co robią. Zastanawiam się czy przy dobrych wynikach 1 badania prenatalnego robić mimo wszystko Nifty. Niedomykalnosc kojarzy mi się tylko z ZD.
 
To fakt, są niesamowici w tym co robią. Zastanawiam się czy przy dobrych wynikach 1 badania prenatalnego robić mimo wszystko Nifty. Niedomykalnosc kojarzy mi się tylko z ZD.
Pytanie ktora to zastawa: płucna, aortalna, mitralna i trójdzielna. Ciezko jest wrokowac bez tej wiedzy, mitralka np jest częsta wada i nie obcjonowala bym na zd. Poczekala bym do wizyty u kardiologow, oni na pewno po kierują dobrze i odpowiednio jesli oczywiście badanie to potwierdzi wady zastawki.
 
Pytanie ktora to zastawa: płucna, aortalna, mitralna i trójdzielna. Ciezko jest wrokowac bez tej wiedzy, mitralka np jest częsta wada i nie obcjonowala bym na zd. Poczekala bym do wizyty u kardiologow, oni na pewno po kierują dobrze i odpowiednio jesli oczywiście badanie to potwierdzi wady zastawki.

Trójdzielna, obwód brzuszka ok, odpowiada terminowi, reszta tydzień młodsza.
Chyba poczekam, z siedzenia w domu nic dobrego nie wychodzi.
Dzięki Ci za bardzo rzeczową odpowiedź :-)
 
A mała zawsze była tydzień młodsza?
Nie denerwuj się, zobaczysz że wszystko dobrze sie skończy:-)

Do tej pory nikt tego nie oceniał, cały czas ten sam termin porodu był. Z tym że ja nie znam ani daty ostatniej miesiączki (yyy to był styczeń, mam problemy z cyklami) ani daty owulacji. Na oko liczyłam od potencjalnego zapłodnienia. Idąc do lekarza pierwszy raz byłam przekonana, że to już 7/8 tydzień, a był 5 i jeszcze sam pecherzyk ciążowy. Więc cholera wie - moze pozniej się zagniezdzil zarodek.
Wpływu na to nie mam żadnego. Mała kopie, i to najważniejsze. Na Bielanach w razie czego cuda robia, a ja myślę że zastawka sama się domknie. Tylko tak myślę że lekarz od prenatalnych delikatny nie był. Od razu łup - że wada serca i do kontroli wzrostu. żadnego zdjęcia nie mam (poza wynikami serca) żadnej info o płci (jak dopytalam czy nadal dziewczynka to powiedział że chyba tak, ale są ważniejsze sprawy).
Hmn. Ja tak do swoich rodziców i dzieci nie podchodzę, ale moja rola jest inna :-) choc jak mam dzieci do diagnozy niepełnosprawności intelektualnej (po raz pierw pierwszy ) to są to trudne rozmowy.
 
U mnie to trochę bardziej skomplikowane bylo. Mialam doktorka głównego w okresie starań a do innych latałam tylko na monity jak byłam w delegacji. Odpusciłam starania monity i tabsy i... załapało. Oczywiscie z dala od mojego ginka.
Trafiłam do jakiegos i juz miałam wychodzić po czym mowie ze mojmi dupka zalecał. No to skoro tak to prosze brać.
Do swojego pojechałam po 2 tygodniach i okazalo sie ze mam krwiaka. Cale szczescie ze do niego trafiłam i brałam juz dupka.
Progesteron jak i inne sama sobie dla siebie sprawdziłam. Teraz juz nie biore nic. Poziom normalny w normie
A miałaś robione badania poziomu progesteronu czy przepisany był bez tych badań?
 
Wróciłam z wizyty u swojej gin, po miesiącu przerwy (miała urlop). Młody urósł, waży ok 5700g, nogi ma dłuuuuugie, prawie tydz do przodu w porównaniu z obwodem brzuszka i głowy :D :D :D Starszy syn też ma długie nogi, po mężu i jego rodzinie. Ja ważę 1 kg więcej niż przed ciążą, dostałam żelazo bo spada hematokryt. Młody dalej położony główkowo, nisko i uciska pęcherz i spojenie łonowe. Kończę 23 tydz.
 
reklama
Glo, 5700 to już w rzeczy 56 się nie zmieści :p :p
Aguara, życzę wam od serca wszystkiego dobrego, oby wszystko w brzuszku samo się dopracowało i dzidzi było zdrowe.

Ja mam ostatnio dużo stresu, bo muszę się wyprowadzić i usilnie szukam mieszkania na wynajem, nie mam kasy, dziecko szkolne, a ja sama dopiero w 5 miesiącu. Szkoda, że moja mama nie chciała poczekać z moją wyprowadzką przynajmniej do 6 miesiaca, gdzie w razie przesilenia się, można jeszcze dziecko uratować w razie problemów. Nie mam nawet pojęcia jakie jest moje dziecko. Ostatnie dane mam z 13 tc. a teraz mam 20tc. Nie mam pojęcia czy rośnie i jest zdrowe. Jedynie widzę tylko mój brzuch i czuję rzadko bardzo słabe ruchy. Czuje się jak w średniowieczu.
 
Do góry