reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Kupujecie już ciuszki?

To moja pierwsza ciąża i kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać...
Kupować na rozmiar 56 czy mniejsze tez? Jeśli tak, to ile?

Poradźcie, proszę ;-)
Ja staram sie co miesiac polowac na przeceny i mam juz calkiem sporo ciuszkow. Przesadzilam z body bo mam po 13 sztuk 56 i 62, staram sie kupowac mniej wiecej w tych rozmiarach po rowno. Mam juz otulacz, spiworek i rozek, kombinezon na zime, kilka par spiochow, spodenek, bluzek rozpinanych i pajacy. I jeszcze idzie do mnie paczuszka ze sweterkami i cieplymi pajacami - musze to w koncu wszystko podliczyc ale wydaje mi sie ze z ubran mam juz w miare wszystko. Zostaje mi wozek, fotelik do samochodzika, materacyk,cieply spiworek do wozka i przybory i artykuly do higieny ale to na spokojnie bo jest jeszcze troche czasu;)
53c9d1efa94b149c6f4ecf083879982d.0.jpeg
 
reklama
Czy któraś z Was stosowała Duphaston i do którego tygodnia ciąży?
I jak wasz progesteron?
U mnie zamiast rosnąć w ciągu dwóch tygodni spadł o 3 jednostki
Jest w połowie normy dla mojego tygodnia ciąży
Jeżeli to pytanie nie powinno tu trafić to z góry przepraszam
 
Ja bralam do 17 tyg. Chociaz moj ginek (ten 4h drogi) twierdzi ze do 14 tyg poki sie łożysko rozwija.
Chociaz sa i praktyki do 28 tyg przy zagrożonych
Czy któraś z Was stosowała Duphaston i do którego tygodnia ciąży?
I jak wasz progesteron?
U mnie zamiast rosnąć w ciągu dwóch tygodni spadł o 3 jednostki
Jest w połowie normy dla mojego tygodnia ciąży
Jeżeli to pytanie nie powinno tu trafić to z góry przepraszam
 
Do konca ciazy jestem zabezpieczona [emoji3] dostawa maaloxu oraz przy okazji do szpitala gadzety
20190905_141703.jpeg
 
Czy któraś z Was stosowała Duphaston i do którego tygodnia ciąży?
I jak wasz progesteron?
U mnie zamiast rosnąć w ciągu dwóch tygodni spadł o 3 jednostki
Jest w połowie normy dla mojego tygodnia ciąży
Jeżeli to pytanie nie powinno tu trafić to z góry przepraszam
Mi gin mówiła że duphaston się odstawia ok 20tc , mam dokończyć opakowanie i pozostać już wtedy przy luteinie tylko..
 
My połówkowe mielismy wczoraj, dzisiaj mamy już 22Tc+3, mały wazy 500g dodatkowo dowiedziałam się, ze mam zbyt krótka szyjkę, na szczęście jest zamknięta i musimy w ciągu dnia trochę poleżeć, bez przesady, ale żeby po obiadku poleżeć. Antoś tak uciska na pęcherz i szyjkę i idealnie ułożony do wyjścia, szkoda, ze już na tak wczesnym etapie.. mam nadzieje, ze podpłynie trochę do góry, bo latanie do wc non stop trochę jest uciążliwe
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    2,8 MB · Wyświetleń: 74
Wróciłam z prenatalnych połówkowych. 323 g, ciąża młodsza o tydzień, parametry odpowiadają 20 tygodniowi,nie 21. Mała ma niedomykalnosc zastawki trójdzielnej. Piszę m ała, ale lekarz znów mówi że nie pokazała i tak mu się wydaje. 19 jadę na echo serca do szpitala o 3 stopniu referencyjnosci.
U swojego prowadzącego tez juz byłam, na konsultacji.
Co do wieku/wzrostu - tak jak pisałam, najważniejszy jest miarowy przyrost, nie sama waga. Lekarz pokazał mi rozwój mojego dziecka od 5 tygodnia, na siatkach centylowych. Uspokoił, powiedział że właśnie z takich powodów jedne dzieci rodzą się przed inne po terminie. Więc wskazana kontrola wzrostu płodu.
Co do wady serca - tu trochę bardziej skomplikowane. Układ krwionośny rozwija się i na tym etapie nie mówił o wadze jak u dorosłego, ale jak u wadzie płodu - może się wchlonac, zastawka będzie prawidłowa, może być wada. Najwyżej czeka mnie poród w CZDz w Warszawie. A na razie badanie echa u ginekologa - kardiologa/neonatologa.
To tyle.
Aha. Internetów mam nie czytać :-)
A w którym tygodniu będziesz miala, echo płodu? Daj znac co tam wyjdzie i jakie decyzję lekarze podejma. Ja mam, zaplanowane na polowe października tj ok 27 tc. U nas dzidzi większa ale ja mam 173 a maz 198 więc malego stwora sie nie spodziewają. Ja mam badnie w szpitaluz 3 stopniem referencyjnosci, ale z powodu moich obrzęków tluszkowych.
 
A w którym tygodniu będziesz miala, echo płodu? Daj znac co tam wyjdzie i jakie decyzję lekarze podejma. Ja mam, zaplanowane na polowe października tj ok 27 tc. U nas dzidzi większa ale ja mam 173 a maz 198 więc malego stwora sie nie spodziewają. Ja mam badnie w szpitaluz 3 stopniem referencyjnosci, ale z powodu moich obrzęków tluszkowych.

24 tydz według DP, 23 wg tego co dziś usłyszałam. Ja za to mam 164 cm i normalnie bez ciąży 47 kg, więc lekarz się po mnie wielkoluda nie spodziewa. Ierwsze miało 2800, drugie 3 kg. Pappa wyszła ok, mam nadzieję że to nic poważnego. Pewnie, ze się podzielę. Zwykle wady przy zespołach genetycznych ujawniają się przy 1 badaniu, może akurat to co mam w wyniku będzie rozwojowe i serce będzie normalnie pracowało. Tak czy siak wpływu na to nie mam a stres niepotrzebny. Dwa tygodnie wytrzymam.
Obrzęki wpływają na układ krążenia u dziecka?
 
24 tydz według DP, 23 wg tego co dziś usłyszałam. Ja za to mam 164 cm i normalnie bez ciąży 47 kg, więc lekarz się po mnie wielkoluda nie spodziewa. Ierwsze miało 2800, drugie 3 kg. Pappa wyszła ok, mam nadzieję że to nic poważnego. Pewnie, ze się podzielę. Zwykle wady przy zespołach genetycznych ujawniają się przy 1 badaniu, może akurat to co mam w wyniku będzie rozwojowe i serce będzie normalnie pracowało. Tak czy siak wpływu na to nie mam a stres niepotrzebny. Dwa tygodnie wytrzymam.
Obrzęki wpływają na układ krążenia u dziecka?
Niestety obrzeki tłuszczowe nie sa zbyt popularne i rzadko sie zdazaja, przed ciaza wykluczono u mnie wszystkie choroby kardiologiczne, sama pracuje na Kch IT takze odpowiedzi mialam z 1 reki, ale w 1 trymestrze okazalo sie ze mam 2 zyly w lewej nerce i nadciśnienie pierwotne w ciazy, wiec wroclil do diagnostyki kardiologicznej. Na razie nie stwierdzono u mnie wad płodu w zadnym badaniu ale sie boja. Ja swoje echo serca mam za 2 tygodnie. A moje obrzeki przed ciaza juz niestety "weszly" na dolna Partię brzucha i od początku ciazy biore clexane to bali sie jaki to wszystko na wplyw na dziecko.
 
reklama
Niestety obrzeki tłuszczowe nie sa zbyt popularne i rzadko sie zdazaja, przed ciaza wykluczono u mnie wszystkie choroby kardiologiczne, sama pracuje na Kch IT takze odpowiedzi mialam z 1 reki, ale w 1 trymestrze okazalo sie ze mam 2 zyly w lewej nerce i nadciśnienie pierwotne w ciazy, wiec wroclil do diagnostyki kardiologicznej. Na razie nie stwierdzono u mnie wad płodu w zadnym badaniu ale sie boja. Ja swoje echo serca mam za 2 tygodnie. A moje obrzeki przed ciaza juz niestety "weszly" na dolna Partię brzucha i od początku ciazy biore clexane to bali sie jaki to wszystko na wplyw na dziecko.

Dobrze ze masz fachowa opiekę.
Ja jestem psychologiem, pracuje (teraz leżę w domu) m. In na wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka. Jestem też oligofrenopedagogiem. Wiele już historii ciazowych słyszałam, ostatnio była 21 latka z dzieciatkiem z ZD, dziecko było malutkie, nikt nie zaproponował żadnych badań, bo pani taka młodziutka. A potem szok i pytanie jak lekarz mógł nie widzieć nawet w obrazie usg.

A tak ogólnie czujesz się ok, czy wpływa to na codzienne funkcjonowanie? I co najważniejsze - czy clexane zostanie do końca z Wami?
 
Do góry