reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

No i dupa. Nie wiem, jaka płeć. Ma od 11 do 15 cm wdl usg to 17w3. 190 g masy . A ja od początku ciąży utylam tylko 1,2. Wszystko idealnie. Teraz połówka za 3 tygodnie. Poszłam już na zwolnienie.
 
reklama
Dziewczyny czy ma już któraś z Was skurcze braxtona hicksa? Jestem obecnie w 18t4d i czuję od czasu do czasu jak macica mi twardnieje. Bylam dzis na szczescie u lekarza na wizycie. Zbadal mnie i powiedzial, ze wszystko jest okej i w razie w mam brac no spe. I tak sie zastanawiam czy to juz te skurcze czy moze to normalne, bo w sumie mi nie powiedzial, ze to te skurcze.

Ja odczuwam dość regularnie, tzn kilka razy dziennie na pewno. W pierwszej ciąży też tak miałam.

Dziś kupiłam kilka pierwszych ciuszkow, nie mogłam się powstrzymać chociaż mąż chciał jeszcze trochę poczekać. Dużo ciuszkow kupujecie na rozmiar 56 ? :-) :)
Ja mam dużo po synku, takie unisex jakby byla dziewczynka też, więc kupować pewnie duzo nie bede. Wszystko zależy jak duże się dziecko urodzi, synek miał 54cm o w rozmiarze 62 pływał, więc po porodzie jeszcze dokupilam. Warto się wstrzymać, bo jak pod koniec ciąży lekarz powie, że już dziecko 4kg waży, to 56 wiele nie trzeba (chociaż wiadomo że na to ich liczenie to trzeba wziac spory margines błędu ;) ), a jak się urodzi kruszynka ledwo ponad 2kg to 56 jeszcze długo ponosi. Ja sie nad kombinezonem zastanawiam. Z jednej strony w 62 pewnie do konca zimy pochodzi, a z 56 zdąży wyrosnąć, a z drugiej strony na poczatku dziecko w takim za dużym wygląda komicznie, znam przykład ;D
 
Bardziej stawiam na 62 i 68 :) w 56 dosłownie garstka bo u mnie według ginki dziecko może się duże urodzić i zresztą ma za kim bo z mężem byliśmy dosyć duzi jak się urodzilismy ;) a do tego też często w prezentach takie maleństwa się dostaje, wiec ja wiecej kupuje w wiekszych rozmiarach.
No ja 5 rzeczy na 56 kupiłam żeby od czegoś zacząć, ale teraz jak będę coś kupować to na 62:-)
 
Ja nawet nie wiem co mam. Kupowanie pojedynczych duperelek sprawiało mi frajde, ale w którymś momencie zostałam zasypana ubrankami. Uznałam, że jak już poznam płeć i będzie już bliżej końca, zrobię selekcje rozmiarami, płciami, upodobaniami. Ale z tego co się orientuje mam najmniejsze 44, a największe już tak na oko na 3 latka.
 
Ja nawet nie wiem co mam. Kupowanie pojedynczych duperelek sprawiało mi frajde, ale w którymś momencie zostałam zasypana ubrankami. Uznałam, że jak już poznam płeć i będzie już bliżej końca, zrobię selekcje rozmiarami, płciami, upodobaniami. Ale z tego co się orientuje mam najmniejsze 44, a największe już tak na oko na 3 latka.
44? :O Ktoś takie w prezencie kupił ? :D
 
44 to bardzo maleńkie. Moja córka jak się urodziła to spokojnie w 56 wchodziła, ale zanim wyszłyśmy z niego (ok. 2 tyg.) to już 62 i miałam już za mały kombinezonik. Położne dosłownie wcisnęły ją w niego. Nie wiem, ale czy u was też położne ubierały wam dzieci do wyjścia?
 
44 to bardzo maleńkie. Moja córka jak się urodziła to spokojnie w 56 wchodziła, ale zanim wyszłyśmy z niego (ok. 2 tyg.) to już 62 i miałam już za mały kombinezonik. Położne dosłownie wcisnęły ją w niego. Nie wiem, ale czy u was też położne ubierały wam dzieci do wyjścia?
Nie, sama ubieralam do wyjscia jak i podczas pobytu w szpitalu sama przewijalam, przebierałam, itd. Ale znam przyklad szpitala w którym matki mają całkowity zakaz przebierania własnych dzieci :/
 
reklama
Ja dziś w nocy miałam straszny skurcz w łydkach, Czy Was dziewczyny już to spotyka ?
Dodatkowo moja waga zadziwiająco idzie w góre a jem delikatnie tak jak wcześniej. Już prawie 5kg na plusie (zaczęła wzrastać od 1 lipca, czyli w 1,5msc )a tu dopiero 20t3d :( mam nadzieje ze nie bedzie ona rosla w takim tempie jak teraz bo nie chce skonczyc w grudniu +20 :D
 
Do góry