reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Ja też czekam na te pierwsze ruchy i już nie mogę się doczekać. Dziewczyny to będzie od razu kopniak czy jakieś "przelewanie" najpierw ? :-) :)
 
Ja ruchy już czuję ale nie cały czas. Syn też nie był za ruchliwy.
Screenshot_20190812_194548_com.gravid.gravid.jpeg
 
U mnie o ile to ruchy np jak uwalę się moim sadłem na prawym boku, to jakby robal się rozpychal i walczył o życie, żeby nie zostać zmiażdżonym. Również po sprincie na autobus do pracy. Ktoś się wkurza codziennie o 9:30. Potem cisza. Takie jakby mrowienie albo laskotanie jakby pukaly swobodnie spuszczane krople wody.
 
U mnie o ile to ruchy np jak uwalę się moim sadłem na prawym boku, to jakby robal się rozpychal i walczył o życie, żeby nie zostać zmiażdżonym. Również po sprincie na autobus do pracy. Ktoś się wkurza codziennie o 9:30. Potem cisza. Takie jakby mrowienie albo laskotanie jakby pukaly swobodnie spuszczane krople wody.
Ja czasami takie "przelewanie, gilganie" czuje ale zastanawiam się Co tak naprawdę jest uznawane za pierwsze ruchy, wydaje mi się że kopniak pierwszy, dlatego dobrze jakby wypowiedziały się mamy które mają już to za sobą:-)
 
Ja czasami takie "przelewanie, gilganie" czuje ale zastanawiam się Co tak naprawdę jest uznawane za pierwsze ruchy, wydaje mi się że kopniak pierwszy, dlatego dobrze jakby wypowiedziały się mamy które mają już to za sobą:-)
No dokładnie :) mi jest ciężko to interpretować. Jedni mówią że se wkrecam, na drugim.forum w gr styczniowej twierdzą, że już ruchy czuje partner xd
 
Ja czasami takie "przelewanie, gilganie" czuje ale zastanawiam się Co tak naprawdę jest uznawane za pierwsze ruchy, wydaje mi się że kopniak pierwszy, dlatego dobrze jakby wypowiedziały się mamy które mają już to za sobą:-)
U mnie to są kopniaki i nie można tego z niczym pomylić. Po prostu ni z tego ni z owego czujesz pukniecie w brzuchu (od spodu). Ja czuję ruchy codziennie od tygodnia, jednak nieregularnie, czasem pół dnia nie ma znaku. Żadnego przelewania, burczenia. Różnica między ruchami teraz a pod koniec II trymestru i w III jest taka że wtedy dziecko ma mniej miejsca a kończyny dłuższe i cięższe więc brzuch faluje i czujesz mocne kopniaki.
W pierwszej ciąży pamiętam był to książkowo 20 tydzień i uczucie delikatnego musniecia, opisowo - jakby Ci bańka mydlana w brzuchu pękła. Także trzymam kciuki i dawajcie znac bo to niesamowite uczucie.
 
To może i się rusza. Gorzej jak sobie robi przerwę i pojawiają się bóle. No boli mnie prawa pachwina. Dobrze że już jutro wizyta. Od kiedy planujecie l4? Bo mi każe wiecznie leżeć xd tylko jak mam to zrobić w pracy xd na podłodze? Uszanowanko klienci właśnie zabolal mnie jajnik, położe się na kwadransik między drukarką a kserem xd
 
To może i się rusza. Gorzej jak sobie robi przerwę i pojawiają się bóle. No boli mnie prawa pachwina. Dobrze że już jutro wizyta. Od kiedy planujecie l4? Bo mi każe wiecznie leżeć xd tylko jak mam to zrobić w pracy xd na podłodze? Uszanowanko klienci właśnie zabolal mnie jajnik, położe się na kwadransik między drukarką a kserem xd
Ja planuję od 20 tyg czyli za tydzień. Tylko mój lekarz nie lubi wystawiać L4 i boję się, że go nie dostanę i w związku z tą obawą na drugi dzień umówiłam się do innego gina ;)
 
reklama
Do góry