reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Jak je robicie ? Bo teraz jak brzuszek się zaokraglil To trochę ciężko złapać ten fald skorny, od początku robiłam na siedząco.
Spokoknie w brzuch mozna długo robic lecz jeśli nie ma dostatecznego komfortu mozna w fald skory na udzie lub ramieniu, mnie osobiście w ramie bardzo boli, ale mam kardiologicznych pacjentów ktorzy wybieraja tylko to miejsce wiec mysle ze jest to osobnobnicze :) a mozna troche blizej pepka 3 cm powinny pozostać wolne.
 
Teraz to mi się codziennie Krwiaki robią, robię 5cm od pępka raz prawa,raz lewa.
Mnie też się robiły krwiaki za każdym razem. Przy kontroli doktor powiedział, że źle sobie daję, za głęboko. I teraz słuchaj. Trzeba robić tak:złap fałd skórny, igłę wbij w ten namiot ze skosa nie z góry i szybciutko wstrzyknij. Odkąd tak robię wszystkie siniaki zniknęły, a sporadycznie pojawia się jakiś ale bardzo rzadko. Mój gin powiedział, że w ciąży najlepiej jest dawać w brzuch, nie w udo i nie w ramię. I nie bój się dawać szybko bo mniej boli jak dawałam sobie powoli.
 
Mnie też się robiły krwiaki za każdym razem. Przy kontroli doktor powiedział, że źle sobie daję, za głęboko. I teraz słuchaj. Trzeba robić tak:złap fałd skórny, igłę wbij w ten namiot ze skosa nie z góry i szybciutko wstrzyknij. Odkąd tak robię wszystkie siniaki zniknęły, a sporadycznie pojawia się jakiś ale bardzo rzadko. Mój gin powiedział, że w ciąży najlepiej jest dawać w brzuch, nie w udo i nie w ramię. I nie bój się dawać szybko bo mniej boli jak dawałam sobie powoli.
Akurat niestety tj nie prawda :( w każdej jednostce chorobowej heparyny drobnoczasteczkowe mozna podawac w te 3 miejsca, raze porozmawiać jeszcze chociażby z położonymi :) gdzyz przez 2 ostatnie miesiace ciazy nie mozna podawac zastrzykow w brzuch. A nie da sie podac ampulkostrzykawki za głęboko gdyz jest ona juz zrobiona i chociażby Pani wbila cala nic sie nie wydazy. Jeśli robimy fald skory podajemy pionowo by lek dobrze rozpuścil sie w tkance podskórnej, jesli na plaska badz osoba jest bardzo szczupla to pod kontem 45 st. Mam tylko 6 lat doświadczenia ale niestety lekarze tych leków nie podaja tylko pielęgniarki lub polozne :) pozdrawiam
 
Akurat niestety tj nie prawda :( w każdej jednostce chorobowej heparyny drobnoczasteczkowe mozna podawac w te 3 miejsca, raze porozmawiać jeszcze chociażby z położonymi :) gdzyz przez 2 ostatnie miesiace ciazy nie mozna podawac zastrzykow w brzuch. A nie da sie podac ampulkostrzykawki za głęboko gdyz jest ona juz zrobiona i chociażby Pani wbila cala nic sie nie wydazy. Jeśli robimy fald skory podajemy pionowo by lek dobrze rozpuścil sie w tkance podskórnej, jesli na plaska badz osoba jest bardzo szczupla to pod kontem 45 st. Mam tylko 6 lat doświadczenia ale niestety lekarze tych leków nie podaja tylko pielęgniarki lub polozne :) pozdrawiam
Dlaczego przez 2 ostatnie miesiące nie można podawać zastrzykow w brzuch ?
 
bierze któraś z was duphalac albo brała? pani ginekolog mi zaleciła bo nic nie pomagało. biorę zgodnie z ulotka ale nie mam pojęcia czy można przyjmować przez całą ciąże czy tylko jakis czas :/ a do wizyty jeszcze sporo czasu
 
reklama
Akurat niestety tj nie prawda :( w każdej jednostce chorobowej heparyny drobnoczasteczkowe mozna podawac w te 3 miejsca, raze porozmawiać jeszcze chociażby z położonymi :) gdzyz przez 2 ostatnie miesiace ciazy nie mozna podawac zastrzykow w brzuch. A nie da sie podac ampulkostrzykawki za głęboko gdyz jest ona juz zrobiona i chociażby Pani wbila cala nic sie nie wydazy. Jeśli robimy fald skory podajemy pionowo by lek dobrze rozpuścil sie w tkance podskórnej, jesli na plaska badz osoba jest bardzo szczupla to pod kontem 45 st. Mam tylko 6 lat doświadczenia ale niestety lekarze tych leków nie podaja tylko pielęgniarki lub polozne :) pozdrawiam
Mój gin powiedział, że do końca ciąży w brzuch. Mam sąsiadkę, która też do niego chodziła i od początku do końca ciąży brała clexane tylko w brzuch. Ja mu ufam. Na you tubie są filmiki jak dziewczyny z wielkimi brzuchami dają sobie w brzuch. Tylko nie tak od przodu tylko raczej w bok.
 
Do góry