reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Ja nie zdążyłam być tym razem na L4, bo byłam w trakcie kursu z urzędu pracy. I skończyło mi się na tym, że wypłacą mi zaległy zasiłek i tyle. Trochę kicha, bo muszę się sama utrzymywać, ale wiem, że po urodzeniu jest Kosiniakowe 1000zł przez rok i 500+ więc jakoś dam radę. A wy wiecie o Kosiniakowym? Wszystkim się należy po urodzeniu dziecka.
Czytałam więc mam nadzieję, że to istnieje.

Kosiniakowe to jest comiesięczny zasiłek macierzyński dla bezrobotnych, studentek...
Jest jeszcze jednorazowe - „becikowe” też w wysokości 1000zł, wcześniej było wypłacane każdemu, teraz jest jakiś próg dochodowy.
 
reklama
Chyba osobom które nie pracują. Ja nie jestem zaresjestrowana jaka bezrobotna ale jestem zgłoszona do ubezpieczenia u męża nie wiem czy to ma znaczenie.
Nie mam męża. Sama wychowuję dziecko, a drugie w drodze z obecnym narzeczonym. Jak wiecie, musiałam odwołać ślub więc dalej jestem samotną mamą.

Tu pisze, że każdemu przysługuje
 
Nie mam męża. Sama wychowuję dziecko, a drugie w drodze z obecnym narzeczonym. Jak wiecie, musiałam odwołać ślub więc dalej jestem samotną mamą.

Tu pisze, że każdemu przysługuje

Każdemu, kto nie ma zasiłku macierzyńskiego z zusu. Nie można jedonocześnie pobierać zasiłku macierzyńskiego i tego kosiniakowego.
Ale jeśli nie masz obecnie żadnej umowy o pracę, to po porodzie będzie Ci przysługiwać.
 
Hej, mam pytanie do mam, które już mają dzieci: czy ból więzadeł macicy mija w późniejszym okresie ciąży czy jest już do końca ciąży?
Od paru dni co jakiś czas (jak chyba dziecko bardziej przesunie się na lewą stronę) to boli mnie lewa pachwina, miednica i promieniuje do pleców. Strasznie nieprzyjemne. Boję się, że jak dziecko będzie duże to nie wyrobie z bólu. Wizyte u gina mam za tydzień, ale pewnie oprócz pomacania tu i tam niewiele może na to poradzić ;)
 
Ja miałam do końca ciąży, dodatkowo ucisk na nerw i ból promieniujący na cała nogę. Plus taki ze pojawiał się od czasu do czasu. A nie na okrągło bo to można się wściec. Ale nieprzespane noce były.
Hej, mam pytanie do mam, które już mają dzieci: czy ból więzadeł macicy mija w późniejszym okresie ciąży czy jest już do końca ciąży?
Od paru dni co jakiś czas (jak chyba dziecko bardziej przesunie się na lewą stronę) to boli mnie lewa pachwina, miednica i promieniuje do pleców. Strasznie nieprzyjemne. Boję się, że jak dziecko będzie duże to nie wyrobie z bólu. Wizyte u gina mam za tydzień, ale pewnie oprócz pomacania tu i tam niewiele może na to poradzić ;)
 
Ja miałam do końca ciąży, dodatkowo ucisk na nerw i ból promieniujący na cała nogę. Plus taki ze pojawiał się od czasu do czasu. A nie na okrągło bo to można się wściec. Ale nieprzespane noce były.
Oj, to mnie zmartwiłaś...na szczęcie jest to co jakiś czas. Dziś rano mnie bolało, ale widziałam, że dziecko ułożyło się bardzo po lewej, bo miałam taką leciutką górkę na brzuchu, więc położyłam się na prawym boku i trochę pokołysałam i po paru minutach było mi lepiej:) Trudniej będzie jak dziecko będzie duże.
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z was ma już skierowanie na badanie krzywej cukrowej? Ja dostałam od mojego gina skierowanie żeby na następną wizytę przynieść mu wyniki (20.08). To będzie dopiero 20 tc. Wszędzie czytam że badanie powinno się robić między 21 a 28 tyg...
Ja nie dostaje skierowań na poszczególne badania tylko juz od początku mam w karcie ciąży listę badań na poszczególne tygodnie ciąży i sama sobie mam ich pilnować. Sprawdziłam i test obciążenia glukoza mam między 21 a 26 tygodniem. 20tc to dosc wcześnie , ale lekarz chyba wie co robi..
 
Do góry