reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

Dzisiaj troszkę się przestraszyłam w toalecie. Zobaczyłam na bieliźnie taki malutki skrzepik brązowy i chcialam sprawdzic czy przypadkiem znowu nie zaczelo się plamienie, a na papierze kolejny większy skrzep tego samego koloru, ale zero krwawienia. Chyba to jeszcze resztki z okresu, gdy krwawilam z krwiaka, a skończyło mi się trzy tygodnie temu.
 
reklama
Po wizycie wszystko ok, chodzę co tydzien na usg że względu na wcześniejsze poronienia. Jak są ułożone wasze maleństwa? Mój co tydzien jest w tej samej pozycji czyli poziomo. Tydzien temu gin mówiła że mam pić dużo wody żebym miała więcej wód plodowych, nie mam malowodzia ale mówi że mogłoby być więcej, cały tydzień piłam ponad 2,5 l wody A dziś w od tyle samo. Czy też tak macie ?
 
Po wizycie wszystko ok, chodzę co tydzien na usg że względu na wcześniejsze poronienia. Jak są ułożone wasze maleństwa? Mój co tydzien jest w tej samej pozycji czyli poziomo. Tydzien temu gin mówiła że mam pić dużo wody żebym miała więcej wód plodowych, nie mam malowodzia ale mówi że mogłoby być więcej, cały tydzień piłam ponad 2,5 l wody A dziś w od tyle samo. Czy też tak macie ?
Mi się nie chce pić w ogóle i wnerwia mnie to łączenie do toalety. Gdybym wypila 2.5 litra to bym z niej nie wyszła chyba.
 
Mi się nie chce pić w ogóle i wnerwia mnie to łączenie do toalety. Gdybym wypila 2.5 litra to bym z niej nie wyszła chyba.
No ja wcześniej też mniej piłam samej wody, teraz muszę ale za to co chwilę biegam do toalety. A U Ciebie ilość wód ok ? Masz zdjecie usg? Trochę się wystraszyłam
 
U mnie 17tc dziewczyny w drugiej ciąży wy też tak macie że czujecie ruch y sporadycznie? Raz czuję a potem kilka dni spokój. Byłam u ginekologa tydzień temu i ona powiedział że wszystko dobrze i że to za wcześnie nawet jak na drugą ciąże by czuć ruchy. Ale ja się i tak schizuje że coś nie tak.
Ja mam podobnie..do tej pory dopiero kilka razy jakieś ruchy poczułam.
A płeć poznam dopiero na polowkowym, które mam 21.08. Moja gin na wizytach mi nic nie mówi, a lekarz do ktorego na te 3 obowiązkowe szczegółowe USG chodzę wcześniej nie zdradza płci
 
Nic mi nie mówił na temat wpd plodowych więc chyba ok. Zdjęcie mam z przed tygodnia o takie :
IMG_20190718_212304.jpeg


Ja chodzę prywatnie do gina u syna dowiedziałam się w 17 tc że będzie chłopiec. Nie dało się ukryć. A teraz też już wiem bo nie było siusiaka za to było widać wargi Sromowce na usg. Więc powiedział że na 200 procent dziewczynka
 
Mam pytanie do dziewczyn, które są już dłuższy czas na zwolnieniu lekarskim: czy musiałyście wypełniać jakieś dodatkowe papiery u pracodawcy lub w ZUS, aby ZUS wypłacał Wam zasiłek chorobowy? Czy ZUS przesyła Wam pieniądze na konto, na które wpłacał pensję pracodawca czy przesyła jakimś przekazem na adres zamieszkania? Jak długo czekałyście na pierwszą wypłatę zasiłku z ZUS?
 
Mam pytanie do dziewczyn, które są już dłuższy czas na zwolnieniu lekarskim: czy musiałyście wypełniać jakieś dodatkowe papiery u pracodawcy lub w ZUS, aby ZUS wypłacał Wam zasiłek chorobowy? Czy ZUS przesyła Wam pieniądze na konto, na które wpłacał pensję pracodawca czy przesyła jakimś przekazem na adres zamieszkania? Jak długo czekałyście na pierwszą wypłatę zasiłku z ZUS?
Ja dopiero 2.08 będzie miesiąc jak jestem na chorobowym, a Ty ile już jesteś? Właśnie po jakim czasie ZUS nas przejmuje ?
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które są już dłuższy czas na zwolnieniu lekarskim: czy musiałyście wypełniać jakieś dodatkowe papiery u pracodawcy lub w ZUS, aby ZUS wypłacał Wam zasiłek chorobowy? Czy ZUS przesyła Wam pieniądze na konto, na które wpłacał pensję pracodawca czy przesyła jakimś przekazem na adres zamieszkania? Jak długo czekałyście na pierwszą wypłatę zasiłku z ZUS?
Ja teraz w sierpniu bede miec piersza wyplate z zus ale z tego co mi mówiono to pracodawca wszystko przesyła, nic nie wypelnialam dodatkowo. Nastawiam sie tylko ze trzeba bedzie pewnie dluzej poczekac na pieniadze niz normalnie bo zus ma 30 dni na wyplate. Jak kadrowa podala numer konta to dostaniesz normalnie przelew
 
Do góry