reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Ja dziś (10+3) miałam pobierana krew na pappa. 25.06 (12+4) będzie usg.
To to podobnie jak ja. 10+2 a 26.06 będę miała usg
Mnie kilku lekarzy mówiło, że prenatalne są zalecane w każdym wieku a te dodatkowe pappa itd to już zależy od wieku pacjentki i ogólnie od tego czy pacjentka chce robić szerszą, dokładniejszą diagnostykę.
Mam koleżankę, która chodzi do gina na nfz i on jest ani słowa nie wspomniał o badaniach prenatalnych mimo, że ma już prawie 30 lat-także ja sadzę, że jak lekarz jest dobry to wspomni o tych badaniach genetycznych tym bardziej, że są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.

Zuza9292 kiedy wybierasz się na kolejne badania ?:)
Zgadza się
 
reklama
Jak wy znosicie upały normalnie masakra i do tego ten katar u mnie... Gdybym miała wodę w basenie bym tam siedziała
Też wskoczyłabym z chęcią do basenu. Ja mieszkam na w bloku i zgodnie z termometrem w domu mamy ponad 28 stopni, wietrzymy ale nic nie spada. Odkąd sa upały codziennie popołudniu doskwiera mi ból głowy. Gdybym miała jeździć do pracy i kisić sie godzinę w jedna stronę w busie to chyba bym wykitowala ;)
 
Dziewczyny martwię się czy to normalne że nie chce mi się siusiu non stop. Dzisiaj robiłam siku tylko dwa razy myślicie że to normalne? Że to nie świadczy o tym że coś jest nie tak ze z macica albo z fasolka coś nie tak? Chyba fiksuje już...
To to podobnie jak ja. 10+2 a 26.06 będę miała usg Zgadza się
 
Mam nadzieję że też tak będzie u mnie. Na razie jestem przerażona i w ogóle się nie cieszę. Nie wyobrażam sobie jak to będzie. To moje pierwsze dziecko, nie mam zielonego pojęcia o zajmowaniu się takim niemowlakiem, a i też nie mogę liczyć na pomoc z zewnątrz przy początkowej opiece. A poród to mnie w ogóle przeraża. Jestem nastawiona na CC, jestem skłonna ja sobie załatwić ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.
A wez nawet zapomnij o planowym cc. Nie ma to jak wystękać klocka - o ile medycznie nie ma przeciwskazan.
A ja ci powiem że pierwsze w wieku 19 lat. Ja mialam te 9 mcy spokoj. Nic a nic nie myslalam. Zadnych obaw. Może ze 3 usg byly wtedy. Zadnego latania badań czytania czy cos. Mowiono mi ze jak jest dziecko to sie wie co robi no i tak było. Fakt mialam wtedy opieke mamy a teraz jej nie mam. Ale za to mam męża ale za to on sie boi ze za male ze cos zrobi i ze ja mam sie paprac w pieluchach a on przejmie dowodzenie po 4 roku [emoji23][emoji23][emoji23] jak juz bedzie mogło z nim na ryby chodzic i w lego sie bawic [emoji6][emoji6][emoji6]
 
Bardzo pragnelam zajsc. Urodzic. A teraz tez mi w dekiel wali co ja zrobilam czy dam rade. Przeciez wszystko musze przeorganizowac. Cale swoje zycie !
Mam tak samo a to moje 3 dziecko... ja zaś mam inne myśli, że to było niepotrzebne że miałam już ustabilizowane życie itd :( jak ja sobie poradzę ze wszystkim :( dopada mnie depresja przedporodowa ... więc nie jesteś sama. Też jeszcze nie potrafię sie cieszyć
 
Bardzo pragnelam zajsc. Urodzic. A teraz tez mi w dekiel wali co ja zrobilam czy dam rade. Przeciez wszystko musze przeorganizowac. Cale swoje zycie !
Mam to samo tylko że u nas to drugie dziecko i też się boję czy dam radę fizycznie i psychicznie bo o kasę się nie martwię.

Ja sikam non stop ale ja zawsze sikalam często nawet przed ciąża. Chyba mam mały pęcherz
 
reklama
Pamietajmy że teraz rządzą nami hormony.
To takie cofnięcie w rozwoju. Pamietajmy o tym i nie dajmy sie temu.
Ja widze po sobie ze zglupiałam. I to.doslownie. ide gdzies zapomina gdzie. Chce skrecic w lewo a i tak jade w prawo. Spie na kazdym postoju, nawet pod sklepem. Rycze na yt nawet.
Nigdy tak nie mialam.
Jestem wlascicielką dosc duzej firmy, a teraz sie czuje tak tępa rura [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Do góry