reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

4 razy mleko to chyba dość?

Na NAN 2 napisane, ze 3 razy dziennie po 180ml.

Martwie się, bo moj tyle nie wypija. A w nocy kompletnie niechce i w ciagu dnia nie umiem mu tyle wcisnąć
Mój też nie wypija normy i przestałam się już tym przejmować, w dzień nie ma opcji żeby wypił mleko jedynie kleik na mleku zjada chętnie. Każde dziecko jest inne, nie chce to nie trudno.
 
reklama
4 razy mleko to chyba dość?

Na NAN 2 napisane, ze 3 razy dziennie po 180ml.

Martwie się, bo moj tyle nie wypija. A w nocy kompletnie niechce i w ciagu dnia nie umiem mu tyle wcisnąć

Też miałam przez jakiś czas takie rozterki, że muszę dać małemu dokładnie tyle ile jest na opakowaniu, a najlepiej dla pewności jeszcze więcej... Dopiero jakiś czas temu poszłam po rozum do głowy i doszłam do wniosku, że tak się nie da.. że przekarmiałam dziecko (ulewał bardzo) chcąc dopasować się do wytycznych.. teraz daję mu 200-250ml mniej niż jest to zalecane + jakąś kaszka w nie pełnym wymiarze i słoiczek. A Kacperek wcale głodny nie jest, przybiera na wadze i to jest najważniejsze.
 
Z tym, ze jak nie dam mu smoczka, albo nie przeloze na drugi boczek lub do wózeczka to z wiercenia zrobi sie placz i całkowita pobudka :(
U nas z tym wierceniem też przerąbane z tym że on wędruje po całym łóżeczku, śpi na brzuszku boczku
Też miałam przez jakiś czas takie rozterki, że muszę dać małemu dokładnie tyle ile jest na opakowaniu, a najlepiej dla pewności jeszcze więcej... Dopiero jakiś czas temu poszłam po rozum do głowy i doszłam do wniosku, że tak się nie da.. że przekarmiałam dziecko (ulewał bardzo) chcąc dopasować się do wytycznych.. teraz daję mu 200-250ml mniej niż jest to zalecane + jakąś kaszka w nie pełnym wymiarze i słoiczek. A Kacperek wcale głodny nie jest, przybiera na wadze i to jest najważniejsze.
Dokładnie! Dziecko to nie komputer że wyliczysz i tyle ma zjeść 😉
Jedne jedzą zbyt dużo inne mniej, ważne że są zdrowe i radosne.
 
U nas z tym wierceniem też przerąbane z tym że on wędruje po całym łóżeczku, śpi na brzuszku boczku

Dokładnie! Dziecko to nie komputer że wyliczysz i tyle ma zjeść 😉
Jedne jedzą zbyt dużo inne mniej, ważne że są zdrowe i radosne.
Jasne że tak. U nas po prostu tak je.. chce więc jej daje,nie chce- nie dostaje . Nic na siłę. Tylko ona już ok 9 kg waży...
 
Hej dziewczyny!
Nie pamiętam czy się przedstawiałam, bo już baaardzo dawno tutaj nie zaglądałam, ale czas powrócić ;)
Jestem mamą Kacperka, który urodził się 29.01 jako miesięczny wcześniaczek :)
Kacperek jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym niemowlakiem. Pani doktor stwierdziła, że jest urodzony, by być szczęśliwym.
Coraz bardziej lubi leżeć na brzuszku i nie znosi swojego wózka ;p Jest niecierpliwy i baardzo ciekawski ;)

Jeśli chodzi o jedzonko to od 2 miesięcy rozszerzamy dietę i jesteśmy na mm ;)


Widzę, że macie ten sam problem z wierceniem i snem.. u nas jest tak samo jakoś od miesiąca.. może półtora...
Dopiero dzisiejsza noc była znośna bo stękał i wiercił się o 1:30 i potem dałam mu mleko o 3:30, spał do 5:30.
Poprzednie noce to były jakąś katorgą... jak normalnie budził się raz na mleko, to przez ostatni miesiąc musiałam wstawać 4-5 razy i to lulać. Mały nie chce spać z nami w łóżku, więc muszę łazić ;p

Od kilku dni wprowadzam rytm dnia i muszę wam powiedzieć, że jego sen poprawił się ;) usypianie też już nie jest takie uciążliwe.. bo trwa maks. 10 min ;)
My też mamy swój rytm dnia.. no prawie mamy😁😁 tylko w dzień że spaniem.. udręka..
 
My też mamy swój rytm dnia.. no prawie mamy😁😁 tylko w dzień że spaniem.. udręka..
Jak u was wygląda? Co ile i jak długo śpi?

U nas wygląda to mniej więcej tak (+/- 30min).

Plan dnia

6:00 pobudka
7:00 mleko
ok. 9:00 pierwsza drzemka
11:00 kaszka + mleko
ok.12:30 druga drzemka
14:00 obiadek
15:00 mleko
ok. 16:00 trzecia drzemka
19:30 mleko i usypanie na noc


Jestem dopiero na początku zastępowania posiłku mlecznego, stałym, dlatego o 7 je 50ml kaszki i 100ml mleka. Obiadek też póki co oddzielnie, bo je połowę słoiczka
 
Ładnie przybiera tylko się cieszyć.
Mój też za natto waży ale przyjdzie czas że zaczną więcej spalać niż przybierać.
a jak siedzenie i inne czynności powiązane? U nas tak troszkę tylko.. tzn leżenie na brzuchu opanowane ale przekręt na plecy już nie. Kręci się na brzuchu ,sięga wszystko co ma na wyciągnięcie rączki.. i na tym się kończy.. troszkę przesuwa się do tyłu ale do przodu już tak nie wychodzi
 
Jak u was wygląda? Co ile i jak długo śpi?

U nas wygląda to mniej więcej tak (+/- 30min).

Plan dnia

6:00 pobudka
7:00 mleko
ok. 9:00 pierwsza drzemka
11:00 kaszka + mleko
ok.12:30 druga drzemka
14:00 obiadek
15:00 mleko
ok. 16:00 trzecia drzemka
19:30 mleko i usypanie na noc


Jestem dopiero na początku zastępowania posiłku mlecznego, stałym, dlatego o 7 je 50ml kaszki i 100ml mleka. Obiadek też póki co oddzielnie, bo je połowę słoiczka
To u nas podobnie.. zależy o której wstanie.
 
reklama
U nas różnie te drzemki ale tak średnio po 2-3godz jest usypia y we wózku bo tak już zostało odkąd ząbki zaczęły wychodzić a że spędzamy całe dnie na podwórku więc wózek to jego łóżeczko 😂na noc idzie po mleku do łóżeczka i zasypia bez problemu oczywiście po 100 przekreceniu się,

Siedzieć nie siedzi. Kreci się wokoło, obraca w tą i w tą, przesuwa delikatnie do przodu jak widzi zabawki, dźwiga dupke do góry ale jeszcze do raczkowanie daleka droga.
 
Do góry