reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
A ja myślałam ze jak się ma cukrzyce to dzieci są wieksze, szybciej rosną w brzuszku a to jest jednak na odwrót czy jak? Ze wtedy grozi hipotrofia?
Przy cukrzycy możliwa jest makrosomia czyli zbyt duża waga dziecka jak i hipotrofia, gdy pojawiają się problemy z łozyskiem i przepływami pomiędzy matką a dzieckiem. Właśnie hipotrofia jest znacznie niebezpieczniejsza dla dziecka.
 
Dziewczyny, kupiłam dziś w Smyku laktator Canpol easy start, o który pytałam jakiś czas temu. Wygląda solidnie, nie jest bardzo głośny (musiałam przetestować :D). W zestawie była butelka ze smoczkiem, adapter do butelek z wąską i szeroką zakrętką, pojemnik na mleko (można odciągać bezpośrednio do butelki lub pojemnika). Fajne w nim jest to, że można używać go na kablu bądź z bateriami czyli można odciągać w każdym miejscu. Póki co, zapowiada się dobrze :)
:D no ma ssanie ja testowalam puki co na nodze :D i sie smialam ze potem chlop bedzie pytal skad mam malinkę :p Już wyparzony czeka sobie grzecznie w torbie na szpital :)
 
Kurczę a ja się właśnie waham co do laktatora, niby można wypożyczyć u mnie w szpitalu w razie w. Ile taki sensowny laktator kosztuje w ogóle?
Tańsze już w miare sprawnę można dostać po 140-180 zł :) Właśnie Campole Chico Aventy i te inne potem jest chyba Medela juz taki mesiek wsrod laktatorow 400-600 zl zalezy jak trafisz.
 
A ja myślałam ze jak się ma cukrzyce to dzieci są wieksze, szybciej rosną w brzuszku a to jest jednak na odwrót czy jak? Ze wtedy grozi hipotrofia?
Mi lekarz mówił że jak się nie trzyma diety to wtedy dzieci rosną za dużo, ja też mam cukrzycę i czasem sobie pozwolę 🤗 ale moja mała jest tydzień do tyłu także taki jej urok 🙂
 
Mi lekarz mówił że jak się nie trzyma diety to wtedy dzieci rosną za dużo, ja też mam cukrzycę i czasem sobie pozwolę 🤗 ale moja mała jest tydzień do tyłu także taki jej urok 🙂
Moja jest 10 dni do tyłu. Masz insulinę? Ja muszę na noc podawać.
U mnie na oddziale też można korzystać ze szpitalnych, ale co swój to swój 😉 Byłam tydzień w szpitalu po porodzie i przydał się.
Medela ponoć ostatnio pogorszyła się. Takie opinie ostatnio czytałam.
 
:D no ma ssanie ja testowalam puki co na nodze :D i sie smialam ze potem chlop bedzie pytal skad mam malinkę :p Już wyparzony czeka sobie grzecznie w torbie na szpital :)
Ja próbowałam od razu na piersi :D Spodziewam się, że naturalne karmienie nie jest tak subtelne :D Ja swój wyparzę za dwa dni, jak skończy się remont w mieszkaniu i wszystko posprzątam. Ubranka dla dziecka wyprane i wyprasowane zamiast wisieć ładnie na wieszakach, czekają w walizce :D
 
Ja próbowałam od razu na piersi :D Spodziewam się, że naturalne karmienie nie jest tak subtelne :D Ja swój wyparzę za dwa dni, jak skończy się remont w mieszkaniu i wszystko posprzątam. Ubranka dla dziecka wyprane i wyprasowane zamiast wisieć ładnie na wieszakach, czekają w walizce :D
Ooo :D ja się bałam, że mi siara zacznie lecieć. Narazie należe do tych szczęśliwych mamuś którym cycochy nie przeciekają. Czasem zaswędzą ale wtedy dostaną wazelinką albo sudokremem i na parę dni spokój :p
 
Ooo :D ja się bałam, że mi siara zacznie lecieć. Narazie należe do tych szczęśliwych mamuś którym cycochy nie przeciekają. Czasem zaswędzą ale wtedy dostaną wazelinką albo sudokremem i na parę dni spokój :p
Ja już mam siarę od paru tygodni, ale tylko kilka kropel, bez przecieków. Nic nie odciągnęłam, wyssała się może jedna czy dwie korpelki :D
 
reklama
Do góry