reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Każdy pewnie inaczej odczuwa, dla mnie to już była ulga bo wiedziałam że to już końcówka, dziecko zaraz będzie z nami i koniec bólu🙂
Wszystko samo się dzieje, nie da się przygotować😀
Bo pewnie miałaś pełne rozwarcie? Lepiej nie wypierać dziecka przy niepełnym rozwarciu bo to się nie kończy zbyt miło...
Nie umiałam powstrzymać parcia i byłam szyta 2x. Potem usiedzieć nie umiałam dobry tydzień. 😓
 
A ja Wam powiem ze wszelkie plany sa na nic. Ja zawsze chcialam gromadke - minimum 3. Kursy pedagogiczne i inne robilam zeby bylo w razie co... Zdrowo sie odzywialam... Zadbalam o byt...
Wszystko zweryfikowal los. :(
 
A na czym to polega?
W momencie kiedy pobierają krew pępowinową skracają proces odpępnienia bo muszą szybko pobrać krew. Natomiast aktualnie stosowaną praktyką przy porodach fizjologicznych SN jest późniejsze zaciskanie pępowiny – co najmniej po trzech minutach od jego przyjścia na świat – zmniejsza to ryzyko niedoborów żelaza u dziecka. Obawiamy się tego, że jeśli personel nie poczeka tych kilku minut aby tętnienie samo ustało to później dziecko może mieć jakieś niedobory z tego tytułu. Musimy jeszcze pogadać z położną jaki jest ich stosunek do tego.
 
W momencie kiedy pobierają krew pępowinową skracają proces odpępnienia bo muszą szybko pobrać krew. Natomiast aktualnie stosowaną praktyką przy porodach fizjologicznych SN jest późniejsze zaciskanie pępowiny – co najmniej po trzech minutach od jego przyjścia na świat – zmniejsza to ryzyko niedoborów żelaza u dziecka. Obawiamy się tego, że jeśli personel nie poczeka tych kilku minut aby tętnienie samo ustało to później dziecko może mieć jakieś niedobory z tego tytułu. Musimy jeszcze pogadać z położną jaki jest ich stosunek do tego.
aAA no powinno to tętnienie ustać bo nawet przy przecinaniu nożyczkami mówili, że takie nagłe odcięcie może być stresującym szokiem dla dziecka, pępowina musi się stopniowo wyciszyć
 
A ja Wam powiem ze wszelkie plany sa na nic. Ja zawsze chcialam gromadke - minimum 3. Kursy pedagogiczne i inne robilam zeby bylo w razie co... Zdrowo sie odzywialam... Zadbalam o byt...
Wszystko zweryfikowal los. :(
Masz racje Zoja , wszystko jest odgórnie przesadzone. Czasem sie spełniają nasze marzenia wiec trzeba wierzyc mimo wszystko.
 
reklama
Do góry