reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

@Bosiek co masz na myśli pisząc ze mało czujesz synka? W jakich porach dnia? Czy jest tak ze cały dzień nic a tylko trochę wieczorem? Możesz opisać bardziej? Ja strasznie schizuje aż mnie na płacz bierze serio... myślałam ze im dalej tym będzie lepiej a się bardziej stresuje niż ba początku gdy nic nie czułam... tak jak już kiedyś pisałam u mnie robią ktg od 24 tyg co wizytę. Ostatnio ginekolog powiedziała ze jak mam plakac i się zamartwiać to mam przyjść nawet w każdym tygodniu sprawdzić i uspokoić psychikę. Dlatego jutro pojadę. A do następnej wizyty został mi tydzień.
Kochana, nie martw sie, jestem dzis z Toba bo moj tez od rana niemrawy jest bardzo. Ale moze to przez pogode albo ze ja sie dzis tez gorzej czuje i moze on to wyczuwa i tez nic nie robi tak jak ja. Tez sie martwilam ale bylam u poloznej i serducho w normie wiec czekam z utesknieniem do jutra moze sie w koncu rozrusza!
 
reklama
Kochana, nie martw sie, jestem dzis z Toba bo moj tez od rana niemrawy jest bardzo. Ale moze to przez pogode albo ze ja sie dzis tez gorzej czuje i moze on to wyczuwa i tez nic nie robi tak jak ja. Tez sie martwilam ale bylam u poloznej i serducho w normie wiec czekam z utesknieniem do jutra moze sie w koncu rozrusza!
Ja każdego dnia budze się z nadzieja, ze malutka mnie zaskoczy i będzie bardziej dawala o sobie znać. Robię sobie nadzieje już kładąc się spać a później dupa i płacze. Ale tez ja czuje bardziej w nocy jak wstaje do toalety.
 
@Bosiek co masz na myśli pisząc ze mało czujesz synka? W jakich porach dnia? Czy jest tak ze cały dzień nic a tylko trochę wieczorem? Możesz opisać bardziej? Ja strasznie schizuje aż mnie na płacz bierze serio... myślałam ze im dalej tym będzie lepiej a się bardziej stresuje niż ba początku gdy nic nie czułam... tak jak już kiedyś pisałam u mnie robią ktg od 24 tyg co wizytę. Ostatnio ginekolog powiedziała ze jak mam plakac i się zamartwiać to mam przyjść nawet w każdym tygodniu sprawdzić i uspokoić psychikę. Dlatego jutro pojadę. A do następnej wizyty został mi tydzień.
Nie stresuj się bo napewno żyje. Może trenuje jak śpisz. Jedź jutro dla własnego spokoju i zdrowia do lekarza, ale tylko, żeby się upewnić w tym co oczywiste :) czyli się rozleniwiło dziecko, a nie z nastawieniem że się coś złego dzieje.
 
Tu przy fizjologicznej ciazy robi sie od 37-40 tc.

Lo spokojnie, wyluzuj, stres mu nie pomaga. Ja mojego czuje ok 3-4x na dobe czasem 1x, czasem seria 5 ruchów. Nie ma znaczenia co zjem i jak leze. Po prostu one mniej sie ruszaja i mniej intensywnie :) 2 kolezanka takze szczupla w 1 ciazy cory nie czula a w 2 kopie ja cora jak wariat. Każda ciaza jest inna. Ona prowadzi w Angli nie ma możliwości na nic, nawet prywatnie bo nie maja takich instytucji. 1 cora zdrow jak ryba, 2 cora tez, teraz 32 tc.
Ja ktg nie mialam :) nikt mnie o liczbę ruchów nie pytal. Widza na USG ze chlopak sie rusza.
Ja jestem wysoka powyżej 175 cm, moj mąż mówi ze pewnie malutka ma dużo miejsca dlatego jej nie czuje i ze pomieściłabym trojaczki.
 
@Celia89 moja córeczka od początku jest rozleniwiona i spokojna albo ja taka nieczuła...
Może będzie bardzo grzeczną dziewczynką, albo przesypia całą ciążę i później da Ci popalić :p
Ja na swoją mam kilka patentów - leżę na plecach obserwuje kiedy da o sobie znać w jej ulubionych porach, jeśli to nie pomoże kładę się na lewy bok. To działa na nią jak płachta na byka i aż mnie boli jak się zaczyna przeciskać.
Wypijam sobie wode z lodówki :D chyba nie przepada za tym, albo ją to orzeźwia.
Pożeram słodyczka - elfek po pół godziny leżenia.
Biorę kąpiel leżę na lewym boku który jest w ciepłej nie gorącej wodzie i czuje jak się przeciska ze stygnącej prawej połowy w tą dla niej przyjemniejszą :p
Dla swojego komfotu mam detektor tętna, ale szczerze mówiąc nigdy go nie użyłam. Leży nie rozpakowany.
 
reklama
@Bosiek co masz na myśli pisząc ze mało czujesz synka? W jakich porach dnia? Czy jest tak ze cały dzień nic a tylko trochę wieczorem? Możesz opisać bardziej? Ja strasznie schizuje aż mnie na płacz bierze serio... myślałam ze im dalej tym będzie lepiej a się bardziej stresuje niż ba początku gdy nic nie czułam... tak jak już kiedyś pisałam u mnie robią ktg od 24 tyg co wizytę. Ostatnio ginekolog powiedziała ze jak mam plakac i się zamartwiać to mam przyjść nawet w każdym tygodniu sprawdzić i uspokoić psychikę. Dlatego jutro pojadę. A do następnej wizyty został mi tydzień.
Mój ma często takie spokojne dni. Dziś czułam go tylko raz, jakieś 15 minut temu. Ostatnie dwa dni to samo, kopnął może dwa, trzy razy w ciągu doby.

Za to długi weekend to było jakieś szaleństwo, aż położona na brzuchu ręka podskakiwała
 
Do góry