reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Tu gdzie mieszkam w Stanach trzeba liczyc ruchy dziecka codziennie i tyczy sie to kazdej ciazy, nie tylko przy watpliwosciach :) Musi byc 10 ruchow w ciagu godziny, trzeba wybrac czas kiedy dziecko jest najbardziej aktywne. Bylam ciekawa czy w Polsce tez tak sie robi :)
Zasada liczenia taka sama. Ja z liczeniem mam problem. Prędzej mi okreslic kiedy sie nie rusza. Łobuziak [emoji7]
 
reklama
Tu gdzie mieszkam w Stanach trzeba liczyc ruchy dziecka codziennie i tyczy sie to kazdej ciazy, nie tylko przy watpliwosciach :) Musi byc 10 ruchow w ciagu godziny, trzeba wybrac czas kiedy dziecko jest najbardziej aktywne. Bylam ciekawa czy w Polsce tez tak sie robi :)
To moj w życiu tyle nie zrobil xD moze 10/dobe to sie zgodzę
 
To nie wiem co w takiej sytuacji tutaj lekarz zaleca jak dzidzia malo sie rusza i ciezko jest policzyc ruchy w ciagu godziny. Ale slyszalam, ze niektore kobiety przez cala ciaze nie czuja ruchow malenstwa w ogole kompletnie nic.
Moja koleżanka 37tc 1cm rozwarcia, bardzo szczupła i mala czuje Chwile rano i wieczorem, jutro ma 1 ktg. Mysle ze nic skoro wszystko dobrze.
 
@Bosiek co masz na myśli pisząc ze mało czujesz synka? W jakich porach dnia? Czy jest tak ze cały dzień nic a tylko trochę wieczorem? Możesz opisać bardziej? Ja strasznie schizuje aż mnie na płacz bierze serio... myślałam ze im dalej tym będzie lepiej a się bardziej stresuje niż ba początku gdy nic nie czułam... tak jak już kiedyś pisałam u mnie robią ktg od 24 tyg co wizytę. Ostatnio ginekolog powiedziała ze jak mam plakac i się zamartwiać to mam przyjść nawet w każdym tygodniu sprawdzić i uspokoić psychikę. Dlatego jutro pojadę. A do następnej wizyty został mi tydzień.
 
Ja bede miala od 34 tygodnia ktg ( tutaj znane jako nonstress test) dwa razy w tygodniu, poniewaz mam cukrzyce ciazowa i takie sa zalecenia w Stanach. Ale ciesze sie, bo beda monitorowac czy wszystko jest ok :)
Tu przy fizjologicznej ciazy robi sie od 37-40 tc.
@Bosiek co masz na myśli pisząc ze mało czujesz synka? W jakich porach dnia? Czy jest tak ze cały dzień nic a tylko trochę wieczorem? Możesz opisać bardziej? Ja strasznie schizuje aż mnie na płacz bierze serio... myślałam ze im dalej tym będzie lepiej a się bardziej stresuje niż ba początku gdy nic nie czułam... tak jak już kiedyś pisałam u mnie robią ktg od 24 tyg co wizytę. Ostatnio ginekolog powiedziała ze jak mam plakac i się zamartwiać to mam przyjść nawet w każdym tygodniu sprawdzić i uspokoić psychikę. Dlatego jutro pojadę. A do następnej wizyty został mi tydzień.
Lo spokojnie, wyluzuj, stres mu nie pomaga. Ja mojego czuje ok 3-4x na dobe czasem 1x, czasem seria 5 ruchów. Nie ma znaczenia co zjem i jak leze. Po prostu one mniej sie ruszaja i mniej intensywnie :) 2 kolezanka takze szczupla w 1 ciazy cory nie czula a w 2 kopie ja cora jak wariat. Każda ciaza jest inna. Ona prowadzi w Angli nie ma możliwości na nic, nawet prywatnie bo nie maja takich instytucji. 1 cora zdrow jak ryba, 2 cora tez, teraz 32 tc.
Ja ktg nie mialam :) nikt mnie o liczbę ruchów nie pytal. Widza na USG ze chlopak sie rusza.
 
reklama
Mowi sie, ze kazda ciaza inna i kazde dziecko ma inny temperament. Ja w okresie aktywnosci Malej 10 ruchow nalicze w mniej niz 5 minut.
U mnie na prenatalnym gin powiedziala, ze lozysko mam tak, ze brakuje mi poduszki amortyzujacej na brzuchu.
 
Do góry