reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
Przebrnęłam przez wszystko i już nie pamiętam co Wam miałam napisać :D

Po 1... ciąża to taki wyjątkowy stan, że może przyciągać inne osobniki, moja mama mi opowiadała, szczególnie jak założyła coś czerwonego ;-) Ja mam do dzisiaj jakieś "ale" do tego koloru, ale właśnie w ciąży też ją takie "zaczepki" spotykały.

Nie patrzcie wcale na to gadanie dziewczynka/chłopiec wyglądasz ładnie/brzydko. Nie wierzę już nic. Ja za to się nasłuchałam ostatnio na prawdę sporej ilości komplementów, to miłe.

A co do ruchów, u mnie były wcześnie. Bo chyba między 16-17 tygodniem.

Aaaa wiem, o wadze pisałyście. Moja gin na ostatniej wizycie powiedziała, że malutko przytyłam i nie widać brzuszka. Podkreśliła wręcz, że to nic i najważniejsze żeby wszystkie parametry rozwojowe bobasa były w normie i są i żeby się nie martwić. Także nie martwcie się! Nawet mój dziadek wczoraj zapytał po połówkowych czy wszystko w porządku jak tak nic nie widać ;-) Ale już widać, jeszcze niektóre ciuchy podkreślają brzuszek, ale jest niewielki. A szyjka ma 3.3 cm, mam na tym wykazie z badania usg.

@Guanta u mnie też problem z zaparciami :/ to jest masakra bo jem wszystko i stosuje wszystko co zwykle działało, a teraz jakoś średnio działa... :-) A po pracy śmigaj odpoczywać!

@mamaincogito jak ja tęsknie za basenem... chyba dzisiaj zapytam gin czy mogę, ale boje się troszkę infekcji. Widzę że remont pełną parą :-) Suuuuper! I zdrowia dla córy!
 
reklama
Dobry dzien ;)
Wiem ze odgrzeje i wiem ze to sprawa indywidualna u kazdej z nas;)
Ale kiedy zaczełyscie czuc ruchy? Te kobietki których to pierwszd dzieciątko?
U mnie 19+0 i na razie chyba nic.
Czasem cos zabulgocze ale nie wiem czy to to. Czy to w calym podbrzuszu czuc ?;)
dzień dobry. U mnie to był tez około 19 tc. Jeśli było jakieś bulgotanie czy smyranie to tego nie wyłapałam wcześniej, poczułam kopniaki leżąc na wznak. I tak dopiero po 2 dniach wiedziałam ze to to. To moja pierwsza ciąża i do szczupłych nigdy nie należałam.

A tak wogole to witam wszystkie Brzuchatki radośnie, piękny dzień sie dzis kroi, standardowo trzymam kciukasy i biorę sie za nadrabianie zaległości w czytaniu
 
@mamaincogito też o Tobie myślałam dziś rano :D fajny power! Oby tak dalej. U mnie remont za miesiąc i też powoli wpadam w szał :)

Zdrówka dla córci :)
Co do grilla to jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży i w majówkę zjadłam grilla i wypiłam z pół piwa. Jak wróciliśmy do domu to rzygalam dalej niż widziałam :D a 5 dni później test i II :))

Napisane na 2014813 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja przez ostatni tydzień codziennie korzystałam z basenu bo mieliśmy w hotelu :) i dużo spacerowałam ale ledwo wróciłam do domu to mnie wszystko boli i w sumie nie wiem czy ze względu na łożysko nie odpuścić trochę.. bo mam na przedniej ścianie 1cm od szyjki.. lekarz wczoraj nie był zbyt rozmowny a wizytę u swojej mam dopiero 25. W dodatku młodsza córka wróciła z kaszlem i katarem z tych wakacji.. dziś już mam serdecznie dosyć bo od 7 ciągle jej sie coś nie podoba i płacze :/ na męża też w tym tygodniu nie mam co liczyć bo jest zawalony pracą.
 
Ja przez ostatni tydzień codziennie korzystałam z basenu bo mieliśmy w hotelu :) i dużo spacerowałam ale ledwo wróciłam do domu to mnie wszystko boli i w sumie nie wiem czy ze względu na łożysko nie odpuścić trochę.. bo mam na przedniej ścianie 1cm od szyjki.. lekarz wczoraj nie był zbyt rozmowny a wizytę u swojej mam dopiero 25. W dodatku młodsza córka wróciła z kaszlem i katarem z tych wakacji.. dziś już mam serdecznie dosyć bo od 7 ciągle jej sie coś nie podoba i płacze :/ na męża też w tym tygodniu nie mam co liczyć bo jest zawalony pracą.

A który masz tydzień? Do ok. 20 tygodnia łożysko zazwyczaj jest bardzo blisko szyjki, później powinno się podnieść wyżej. Bo to czy jest na przedniej czy na tylnej ścianie nie ma nic do rzeczy.
Polecam: Link do: Łożysko przodujące a łożysko na przedniej ścianie - Blog mama ginekolog. Uniwersalna opowieść o życiu i wiedza medyczna dla kobiet
P.S. też mam na przedniej ścianie i ok. 17/18 tygodnia również było 1 cm od szyjki.
 
U dwulatków testy alergiczne niestety trochę mijają się z celem. Dawałam jej Zyrtec przez 3 dni to z katarem było lepiej.

A power mam taki od czasu, gdy poszłam na ten basen, ze szok :) i co ważne, po pływaniu cały dzień nic mnie nie bolało, ani rwa, ani brzuch w dole, ani krocze. A po spacerach boli wszystko, więc chciałabym tak 2-3 razy w tygodniu basen zaliczyć. Może będzie łatwiej urodzić i wrócić do formy po ciąży :D

Ale... powiem Wam, ze sypialnie będę miała w końcu taką jaka mi się marzyła, wierce M dziurę w brzuchu, zeby wziął urlop w przyszłym tygodniu, zebyśmy ją już pomalowali... nie mogę się doczekać. Wzięliśmy łózko 180x200 :D :D :D zmieścimy się w czwórkę!
Anno tak dopiero dwa latka. Ja kurczę przez te bakterie nie mogę z basenem ryzykować [emoji45] ale masz fajnie a my z sypialni musimy zrezygnować żeby Mała miała pokoj.

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
Heloł! Czuje sie jak kupa. Jest mi niedobrze, a do tego problem z zaparciami. Mąż jeszcze dzis wyjezdza w trasę i w ogóle lipa :( Coraz bardziej czuje brzuch, zaraz 20tydzien. Bulgotanie czuje regularnie, ale czuje tez ciagniecie w środku, takie rozpychanie. Brzuch tez juz widac wiec Kajtek szaleje. Polozylabym sie i leżała jak placek a jestem w pracy :(
Kiedy l4?!

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
reklama
U dwulatków testy alergiczne niestety trochę mijają się z celem. Dawałam jej Zyrtec przez 3 dni to z katarem było lepiej.

A power mam taki od czasu, gdy poszłam na ten basen, ze szok :) i co ważne, po pływaniu cały dzień nic mnie nie bolało, ani rwa, ani brzuch w dole, ani krocze. A po spacerach boli wszystko, więc chciałabym tak 2-3 razy w tygodniu basen zaliczyć. Może będzie łatwiej urodzić i wrócić do formy po ciąży :D

Ale... powiem Wam, ze sypialnie będę miała w końcu taką jaka mi się marzyła, wierce M dziurę w brzuchu, zeby wziął urlop w przyszłym tygodniu, zebyśmy ją już pomalowali... nie mogę się doczekać. Wzięliśmy łózko 180x200 :D :D :D zmieścimy się w czwórkę!

Jak będzie gotowa to zapodaj jakimś zdjęciem[emoji6]
Fajnie mieć Cię z powrotem[emoji6]
Odzywaj się częściej [emoji2]


[emoji1283][emoji654]️[emoji654]️[emoji654]️[emoji776]1.01.2018[emoji776][emoji1286]
[emoji593]Gabriel
 
Do góry