reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
A który masz tydzień? Do ok. 20 tygodnia łożysko zazwyczaj jest bardzo blisko szyjki, później powinno się podnieść wyżej. Bo to czy jest na przedniej czy na tylnej ścianie nie ma nic do rzeczy.
Polecam: Link do: Łożysko przodujące a łożysko na przedniej ścianie - Blog mama ginekolog. Uniwersalna opowieść o życiu i wiedza medyczna dla kobiet
P.S. też mam na przedniej ścianie i ok. 17/18 tygodnia również było 1 cm od szyjki.
Wczoraj był 20+1, czytałam o tym łożysku i mam właśnie nadzieję, że się trochę podniesie :) byleby nie zeszło niżej.
Byłam w zeszlym tygodniu na wizycie u mojej i ona mówiła, że jest wszystko w porządku i teraz nie wiem czy przez to wszystko się to łożysko obniżyło czy tak już było.. no przyznam szczerze, że przez ostatni tydzień mało odpoczywałam ale czułam się bardzo dobrze, żadnych kłóć, bóli
 
reklama
@jolen, w pierwszej ciąży ok 20 tyg. Już niebawem cie to czeka [emoji7]

@kingaa25 spokojnie, nie ma sie czym martwić. Dziecko zacznie rosnąć to i Ty będziesz rosnąć. Tutaj są dziewczyny które mają już troche kg ale są też takie, które jak Ty nie przybrały nic lub wręcz ważą mniej. Jeszcze miesiąc i się to przebieranie na wadze rozkręci u tych, które mają mało kg na plusie.

@marta64 wiesz, ja Ci źle nie życzę. Ale pamiętam jakie były pomiary po np 2 cm fety do sałatki zamiast 1 cm. A tu taki obiad [emoji3] z drugiej str dietetykiem nie jestem i może się feta ciężej rozkłada niż placki z sosem [emoji3] [emoji12]
Sos delikatny bo głównie warzywny (nie Zagęszczam sosów) a placki pieczone. Wiem nie powinnam tak szaleć. Szczerze nigdy nie miałam styczności z dieta dla osób chorych na cukrzycę więc narazie staram się jakoś modyfikować, ale bez glukometru nie ogarnę na pewno. Więc czekam na niego z utęsknieniem.
 
@kingaa25 jak dziecko jest zdrowe i się rozwija, to bez przesady :) Przecież organizm też różnie reaguje :) jeszcze przybierzesz. Maluch teraz też zaczyna nabierać masy (najpierw masa, później rzeźba :D) więc na pewno przyczyni się jeszcze do wzrostu wagi :)

Coś dawno mnie na Aliexpress nie było....chyba tam zajrzę :D
Uwaz mi mój powiedział że konto mi zablokuje bo ostatnio za bardzo poszalalam :D
 
Ktoras z was pisala o grillu. Ja zjadlam pare grillowanych miesiw w I trymestrze i tak mi obrzydl, ze nie wiem czy rusze cos z grilla nawet po ciazy. Jadlam kielbase, kaszanke, kawalek karkowki i ziemniaki owiniete boczkiem w przyprawach. 2-3 dni nie moglam dojsc do siebie, bo mna rzucalo doslownie po scianach. Bylo mi tak niedobrze, ze nie moglam podniesc sie z lozka, odwolalismy wyjscie do kina i zakupy w galerii (a to moje hobby :D). Bylam cieniem siebie. Babcia mi powiedziala, ze w ciazy raczej powinnam unikac takich dan, musialam tez calkiem odstawic smazone rzeczy. Dopiero od niedawna zaczelam wracac do smazenia, jednak jem tego male ilosci. U tesciowej raz wciagnelam racuchy, poprawilam w domu ogorkiem malosolnym i wymiotowalam jak kot. Takze zoladek delikatniuski, zupki, sosiki, warzywa, jakies lekkie pieczone rzeczy wtedy mi zostaly. Ale problem z jedzeniem mialam juz przed ciaza. Jesli zjadlam na miescie cos, po czym bolal mnie brzuch, juz wiecej tam nie poszlam. Moglabym kontrolowac jakosc produktow zywieniowych dla dzieci...
Mnie na widok kiełbasy i mięsa mdli, a zawsze byłam miesozerna. Teraz jem hummus :D
 
reklama
1504078199-aaaaaa.png
tak o jeszcze wrzucam ściągę [emoji5] chociaż w innych miejscach widziałam III trymestr od 26tc...

07.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
Do góry