reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2018

ile macie dzieci? (licząć z tym/tymi w brzuszku;))

  • to będzie moje pierwsze dziecko

    Głosów: 50 50,0%
  • to będzie moje drugie dziecko

    Głosów: 34 34,0%
  • to będzie moje trzecie dziecko

    Głosów: 13 13,0%
  • to będzie moje czwarte dziecko

    Głosów: 3 3,0%

  • Wszystkich głosujących
    100
reklama
Jednak sie rozmyslilam i nie zjadlam dzis maca [emoji23]co za cyrk hehe kobieta zmienna jest


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
A tak w sumie to ile przed spodziewanym terminem warto sie spakować?
Ja się spakowałam w 32 tygodniu, zaraz po tym jak wyszlam ze szpitala z pierwszego powstrzymania porodu. Od tego czasu miałam torby w szafie w korytarzu, a od 36 tygodnia wozilam już w aucie [emoji23]

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
dziewczyny przepraszam ale ponowie pytanie ( upierdliwa ze mnie baba) używa bądź stosowala ktoras z was vita-min mama plus?
Ja biorę vitamin. Wiesz, włosy mi strasznie wypadają i uznałam że powinnam coś zacząć brać. W poprzedniej ciąży lekarka mówiła, że te witaminy są ok. Będę 11.08 u swojego aktualnego lekarza to jeszcze dopytam.

@Veronique ojej, bardzo mnie ucieszylas [emoji4] od razu korzystając z okazji. Czy mogę ją szczepić dopiero 2 tyg po odrobaczeniu? Tak mi mówiły Panie z fundacji, a wczoraj dostała ostatnia tabletkę. I czy może wychodzić na spacery jak nie jest szczepiona? Bo gdzieś w necie wyczytałam, że nie a chciałam ja uczyć sikac na dworze jednak. Będę wdzięczna za każdą radę [emoji7]

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja biorę vitamin. Wiesz, włosy mi strasznie wypadają i uznałam że powinnam coś zacząć brać. W poprzedniej ciąży lekarka mówiła, że te witaminy są ok. Będę 11.08 u swojego aktualnego lekarza to jeszcze dopytam.

@Veronique ojej, bardzo mnie ucieszylas [emoji4] od razu korzystając z okazji. Czy mogę ją szczepić dopiero 2 tyg po odrobaczeniu? Tak mi mówiły Panie z fundacji, a wczoraj dostała ostatnia tabletkę. I czy może wychodzić na spacery jak nie jest szczepiona? Bo gdzieś w necie wyczytałam, że nie a chciałam ja uczyć sikac na dworze jednak. Będę wdzięczna za każdą radę [emoji7]

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
Że szczepieniem jest tak że musi się najpierw zaklimatyzowac. Ja proszę żeby szczepić po tygodniu od przyniesienia do domu,oczywiście po odrobaczeniu. Może wyjść bezpiecznie na dwór po dwóch szczepieniach na zakaźne i od czekania 5 dni po tym drugim, ale w miejsca mało uczęszczane. Pamiętaj jak zaczniesz wychodzić o zabezpieczeniu na kleszcze. Dla takich maluchów najbezpieczniejsze są preparaty z substancja czynna fipronil, ja zwykle dla maluchów dawałam wersję dla małego kota, bo nie było szansy przedawkowania-oczywiscie to na skórę podejsz. PAMIĘTAJ proszę że maluszka odrobacza się co miesiąc do ukończenia 6.miesiaca życia. Jak mało ważą to dawkę się im pasty odrobaczajace, nie ma ryzyka przedawkowania. Proszę śmiało pisz, może wiadomości prywatne? Będzie nam szybciej odszukać :)
Kocham psy, mam dwa adoptowane :)))))
 
@Kejka co do ciazowych leginsow to ja nosze je tylko pod sukienki poza domem wiec mozesz ubrac szpilki.

Ach pozazdroszcze Wam zgodnosci co do imienia! Ja chce Adasia a moj maz nie... ach ciezko wybrac imie by bylo rozpoznawalne po polsku I angielsku.

Co do papierosow to moj maz niestety Pali ale zawsze na ogrodzie mimo to gdy wraca z dymka I szYbko przeslizgnie sie przez salon to na niego wrzeszcze ze smierdzi. Tesc zapowiedzial ze jak maly sie urodzi to rzuca palenie- ciekawe czy da rade. Generalnie tutaj jest prawo ze po papierosie nie wolne wziac dziecka na rece przez 3 godziny bo substancje wnikaja w material a dziecko wdycha je biernie. Takze pracuje I nadzoruje rodziny zastepcze i adopcyjne i zadna rodzina nie dostanie dziecka ponizej 5 roku zycia jesli pali jedno z rodzicow nawet tylko (poza domem).
 
Ale super! Tez chce dziewczynke :) imię mamy wybrane juz od baaardzo dawna, w zartach-flirtach, zanim bylismy ze soba "na powaznie" juz to ustalilismy, a teraz tak zostalo :)
To my tak dla syna mieliśmy wybrane. A dla córki w sumie zawsze wiedziałam ze dam po babci[emoji5] jakie imię?

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu
 
reklama
Że szczepieniem jest tak że musi się najpierw zaklimatyzowac. Ja proszę żeby szczepić po tygodniu od przyniesienia do domu,oczywiście po odrobaczeniu. Może wyjść bezpiecznie na dwór po dwóch szczepieniach na zakaźne i od czekania 5 dni po tym drugim, ale w miejsca mało uczęszczane. Pamiętaj jak zaczniesz wychodzić o zabezpieczeniu na kleszcze. Dla takich maluchów najbezpieczniejsze są preparaty z substancja czynna fipronil, ja zwykle dla maluchów dawałam wersję dla małego kota, bo nie było szansy przedawkowania-oczywiscie to na skórę podejsz. PAMIĘTAJ proszę że maluszka odrobacza się co miesiąc do ukończenia 6.miesiaca życia. Jak mało ważą to dawkę się im pasty odrobaczajace, nie ma ryzyka przedawkowania. Proszę śmiało pisz, może wiadomości prywatne? Będzie nam szybciej odszukać :)
Kocham psy, mam dwa adoptowane :)))))
Dziękuję Ci bardzo, Twoja odpowiedź rozwala moje wątpliwości [emoji6] w razie czego będę pytać przez PW [emoji4]
 
Do góry